Skocz do zawartości

[Ankieta] Astroforografia. Ale czym?


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W poniższej ankiecie chciałbym Was przebadać, czym fotografujecie niebo (i nie tylko), lub czym byście chcieli? Jezeli ktos uzywa kilku technik, niech zaznaczy dominujaca. Jeżeli w najbliższym czasie chciałby zmienić technikę, niech zaznaczy odpowiednia opcję. Dobór pytań nie jest przypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, ale w ostatniej pozycji: Kamera AstroCCD, zawierają się webcamy i np. SBigi?

 

czy nie możnaby było tego rozdzielić? bo zapewne wielu z nas używa przerobionych, czy nieprzerobionych webcamów do astrofoto, lecz wielu używa profesjonalnych kamer astro i o ile ci pierwsi mogą myśleć/marzyć o lepszej kamerze, to ci drudzy już niekoniecznie, a aparaty fotograficzne podzieliłeś na wiele kategorii

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, ale w ostatniej pozycji: Kamera AstroCCD, zawierają się webcamy i np. SBigi?

 

czy nie możnaby było tego rozdzielić? bo zapewne wielu z nas używa przerobionych, czy nieprzerobionych webcamów do astrofoto, lecz wielu używa profesjonalnych kamer astro i o ile ci pierwsi mogą myśleć/marzyć o lepszej kamerze, to ci drudzy już niekoniecznie, a aparaty fotograficzne podzieliłeś na wiele kategorii

pozdrowienia

 

Juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujmy... [...]

A może jednak troszkę... Można sformułować ankietę tak aby pytania się wykluczały - wtedy przycisk opcji jest OK. Na ogół jednak w ankietach pytania nie wykluczają się (tak jak i w tej) i wtedy lepszy byłby przycisk pola wyboru. Np. ktoś możne stosować zarówno DSLR do jednych zastosowań (szerokie panoramy nieba) i kamerkę do innych (wybrane obiekty). Opcja wymusza jednoznacznoiść ale... gwałtem. Czy jest jakiś problem techniczny z kontrolką wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dam przebadac,no chyba ze dowiem sie, po co to.

 

znaczy sie hanysiak, macie coś do ukrycia??

społeczeństwo nie bedzie tolerować nieprzebadanych osobników, którzy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowej, prężnej tkanki astrospołeczeństwa.

 

Wstyd mi! za tych z Radomia... (a nie, to nie to przemówienie)

 

Są granice, których przekraczać... (a to, też nieto)

...

o mam:

 

uuu, będziemy karmić dożylnie.." :szczerbaty:

pozdrowienia :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak troszkę... Można sformułować ankietę tak aby pytania się wykluczały - wtedy przycisk opcji jest OK. Na ogół jednak w ankietach pytania nie wykluczają się (tak jak i w tej) i wtedy lepszy byłby przycisk pola wyboru. Np. ktoś możne stosować zarówno DSLR do jednych zastosowań (szerokie panoramy nieba) i kamerkę do innych (wybrane obiekty).  Opcja wymusza jednoznacznoiść ale... gwałtem. Czy jest jakiś problem techniczny z kontrolką wyboru?

 

Hehehe, no i po co te dywagacje nt przyciskow? Pytanie sa celowe, a do czego konkretnie potrzebne dowiecie za za jakis czas. Pytania ulozone sa pod dSLRy, taka wiedza jest mi potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Społeczeństwo nie bedzie tolerować nieprzebadanych osobników, którzy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowej, prężnej tkanki astrospołeczeństwa."

 

A ja slyszalem,ze nie ma ludzi zdrowych, sa co najwyzej niezbadani..

 

I jak tu poddac sie badaniu?

 

Przy okazji Radomia bylo cos jeszcze o odcinaniu reki...

No a poza tym "Ekonomia to nie na generalskie glowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak!

 

Odpowiedź już otrzymałeś ale z definicji ankieta to inaczej badanie rynku.

Jeśli ktoś nie wykorzystałby wyników tej ankiety do celów komercyjnych to byłaby to czysta strata czasu tych wszystkich osób, które postanowiły tu zajrzeć i jednak kliknąć dwa razy...

 

Pozdrowionka! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ankiety mialyby sluzyc wylacznie celom komercyjnym?Juz sie wzdrygam,moze moglyby miec na celu zebranie, usystematyzowanie wiedzy i mogly sluzyc wielu ludziom,nie jednej korporacji,czy dealerowi?!

Mysle,ze strata czasu dla zagladajacych tu, bedzie wykorzystanie wynikow badania przez jedna tylko osobe(ankietera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, oczywiście, że jeszcze mogą służyć innym celom jak np. pracom naukowym... Jako efekt uboczny oczywiście też służą wielu ludziom np. takim, którzy nie wiedzą co odpowiedzieć i dopiero widząc wyniki przystają do większości tudzież do mniejszości jeśli takową ochotę posiadają.

 

Mimo wszystko mam pewną wiedzę na temat ankiet i po to zostały wymyślone aby zdobyć informację o próbie z danej populacji. Jeśli próba jest wystarczająco duża można wówczas wyniki takiej ankiety z dużym powodzeniem stosować do całej populacji i jeśli w tym przypadku skorzysta na tym jedna osoba, która otworzy działalność i zacznie sprzedawać np. sprzęt astronomiczny po niższych cenach niż czynią to obecnie funkcjonujące firmy to czy będzie to aż taką stratą czasu?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"" Jako efekt uboczny oczywiście też służą wielu ludziom np. takim, którzy nie wiedzą co odpowiedzieć i dopiero widząc wyniki przystają do większości tudzież do mniejszości jeśli takową ochotę posiadają.""

 

Jaka z tego korzysc,bo nie rozumiem?

Nie zauwazylem zebys przeprowadzal swoje ankiety handlowe na moim(rowniez)forum astronomicznym i dlatego mi one nie przeszkadzaja,bo mnie nie zajmuja.Jesli jednak pojawia sie jakies,to jednym ze sposobow sprzeciwu bedzie nie wziecie w nich udzialu i juz.

 

Milego wtorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka z tego korzysc,bo nie rozumiem?

 

 

Nie widzę w tym specjalnej korzyści.

 

Nie zauwazylem zebys przeprowadzal swoje ankiety handlowe na moim(rowniez)forum astronomicznym i dlatego mi one nie przeszkadzaja,bo mnie nie zajmuja.Jesli jednak pojawia sie jakies,to jednym ze sposobow sprzeciwu bedzie nie wziecie w nich udzialu i juz.

 

 

I to jest zdrowe podejście.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pogadajmy jednak o tej fotografii ?

Miałem kiedyś webcama SC1, ale irytowało Mnie ciągłe przywiązanie do kompa stacjonarnego. Efekty jakieś tam były, ale jednak nie takie jak oczekiwałem. Teraz mam kozła z prowadzeniem ręcznym, lunetowym i jak zobaczyłem pierwsze efekty z analoga (Zenita) to Mi szczena opadła, bo przeszedłem samego siebie w oczekiwaniach. Pokochałem klisze i takie fotki najbardziej lubię. :-)

 

P.S.

Szanowni Panowie Admini czy można by tak zrobić we wszystkich wątkach "Szybką odpowiedź", tak jak tutaj ?

Dla Mnie ta opcja jest bardzo przydatna i pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu dla modemowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.