Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przejeżdżałem na rowerze koło Skalny i przeszło mi przez myśl żeby się tam wybrać :) a jak dojechałem do Tychów to faktycznie górska panorama w pełnej krasie - pewnie z wysokich pięter jeszcze ładniejsza :)

Piękna pogoda w tą równonoc a nocne niebo całkiem czyste i sporo gwiazd widać nawet w mieście. Coś tam kręci koło nas ale jutro też ma być ciepło http://www.sat24.com/pl/pl?ir=true

 

@ Pjotrek całkiem przyjemny kard ładnie wszystko zagospodarowane :)

 

Centurion wrzuć jakieś fotki, bo aż jestem ciekaw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powtórka z rozrywki a na wieczór pewnie będzie jeszcze lepiej. Ktoś pokusi się o prognozę na jutro? :) Poniżej zdjęcia robione 15min temu z ul.Towarowej i osiedla U w Tychach:) Szkoda że tylko telefonem;/

 

 

 

@Sebszty fajne foty, fajnie spojrzeć na ten smog od drugiej strony bo z Zagłębia mam go już dość..

może po weekendzie, jak trochę popada, pojawi się jakaś widzialność z naszych okolic.

 

loopp myslę że masz dziś szansę na Tatry z Sosnowca i okolic:)

post-21509-0-95059000-1395386437_thumb.jpg

post-21509-0-73290700-1395386449_thumb.jpg

post-21509-0-25076000-1395386456_thumb.jpg

Edytowane przez Sebszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę widoków z Tychów i okolic, rano ok. 7 byłem na górze Siewierskiej ale było widać ledwo ledwo zarys Babiej i Skrzycznego.

spróbuję po południu coś złapać z moich stron ale nie nastawiam się na wiele - myślę że z Jaworzna i G.Klimont możecie mieć super foty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę widoków z Tychów i okolic, rano ok. 7 byłem na górze Siewierskiej ale było widać ledwo ledwo zarys Babiej i Skrzycznego.

spróbuję po południu coś złapać z moich stron ale nie nastawiam się na wiele - myślę że z Jaworzna i G.Klimont możecie mieć super foty :)

 

Właśnie koło 16 się wybieram. To mnie troche zdziwiłeś że rano słabo było, może sie na wieczor polepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdalszą obserwację dzisiejszego poranka wykonał Artur, widok z Matysówki koło Rzeszowa (170 km). Jak ktoś focił śniegi jeszcze dalej niech da znać!

http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/03/wiosenne-tatry-z-matysowki-170-km.html

 

 

Warto było pojechać:) Z góry Klimont dzisiejsze - Tatry, Babia i Skrzyczne:) (godzina 16.30):

post-21509-0-03699100-1395434010_thumb.jpg

post-21509-0-50315100-1395434019_thumb.jpg

post-21509-0-19852800-1395434032_thumb.jpg

post-21509-0-50034000-1395434062_thumb.jpg

post-21509-0-00246100-1395434071_thumb.jpg

Edytowane przez Sebszty
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne foty, wspaniale oglądać takie zdjęcia z góry Klimont, chyba tylko raz udało mi się tam trafić z widocznością..

z Sosnowca/Będzina też było nieźle, zarówno Beskid jak i Tatry całkiem dobrze widoczne :)

@raven świetne zdjęcie Babiej, ale super też te pozostałe, szczególnie makro (chlorek sodu!)

 

parę zdjęć z górek Małobądzkich w Będzinie, szkoda że te kable wiszą.

Sosnowiec i Jaworzno na pierwszym planie

 

20140321_G_Malobadzkie-elJaw3.JPG 20140321_G_Malobadzkie-swTomaszaBabia.JPG

 

20140321_G_Malobadzkie-SielecTatry.JPG 20140321_G_Malobadzkie.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dokładnie z drugiej strony a wiec z górek widocznych na zdjęciach pod tatrami czyli Beskid Mały a dokładniej spod Potrójnej w miejscowości Rzyki.

 

loopp mam pytanie co to za pojedynczy komin na Twoim drugim zdjęciu i gdzie on jest?

post-20890-0-92407700-1395468583_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomkos: to jest komin KWK Mysłowice-Wesoła

fajny ten układ na Twoim zdjęciu - el Jaworzno -> el Łagisza tylko nie wiem co jest na pierwszym planie?

te kominy widać też chyba u mnie na fot. 2, zaraz pod Babią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od wielu dni mamy piękną pogodę, ale widoczność jest po prostu beznadziejna (oceniam ją na około 10 km). Był wiatr, było troche deszczu ale to nic nie pomagało. Dopiero wczoraj wieczorem trochę się poprawiło i dzisiaj też jest troszkę lepiej ale tylko troszkę. Może zapowiadany front i ochłodzenie coś zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj z Zagłębia widać trochę Babią i Skrzyczne,

warunki chyba lepsze od wczorajszych gdy z Tychów było już nieźle a z Pszczyny to już naprawdę fajnie było widać :)

 

ciekawa sprawa bo z mapy widoczności wynika, że jest kiepsko a wystarczy spojrzeć na kamerkę z Mikołowa..

zobaczymy czy do jutra się utrzyma, chociaż do rana.

Edytowane przez loopp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.