Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

z Tychów na horyzoncie coraz ciekawiej. Po ostatnich deszczach powietrze jest bardzo czyste. Na kolejne dni wiatr południowy, ale zdecydowanie mniejsze zachmurzenie, ponieważ nad bałkanami tworzy się wyż który połaczy się prawdopodobnie z wyżem rosyjskim. A więc nadchodzący tydzień zapowiada się optymistycznie.

 

...a teraz na wieczór była rewelacja:) chmury na wysokości szczytu Babiej i świetnie doświetlone wszystkie pasma górskie.

Rymek jak tam prognozy dla okolic Rzeszowa i podkarpacia? :)

Edytowane przez Sebszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Tychów na horyzoncie coraz ciekawiej. Po ostatnich deszczach powietrze jest bardzo czyste. Na kolejne dni wiatr południowy, ale zdecydowanie mniejsze zachmurzenie, ponieważ nad bałkanami tworzy się wyż który połaczy się prawdopodobnie z wyżem rosyjskim. A więc nadchodzący tydzień zapowiada się optymistycznie.

 

...a teraz na wieczór była rewelacja:) chmury na wysokości szczytu Babiej i świetnie doświetlone wszystkie pasma górskie.

 

Rymek jak tam prognozy dla okolic Rzeszowa i podkarpacia? :)

 

"Trza" rano wstać i tyle, choć na cuda nie ma co liczyć. Tym razem z "waszej" strony będą i tak ciut lepsze warunki. Szkoda, że dziś nad Tatrami wisiały chmury bo na wschód było przepięknie. W każdym razie Tatry z Podkarpacia na dwoje babka wróżyła, a Świętokrzyskie będą pięknie widoczne (tak na 90% ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano z Sosnowca widoczność 11/10. Niestety zerkałem tylko w drodze do pracy, bez żadnego sprzętu ale pięknie się horyzont z Lenartowicza prezentował. Nad Śląskiem i Zagłębiem kołderka chmur a dalej na południe piękne czyste niebo i kryształowe powietrze. Za Babią pojawiały się jakieś cumulusy niestety nie byłem w stanie jadąc stwierdzić czy widać Tatry ale jestem pewien, że jeżeli nie były w chmurach to musiały być widoczne ze szczegółami. Robił ktoś dzisiaj zdjęcia ze Śląska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wcześnie rano faktycznie musiało być ekstremalnie, o 7:30 na kamerce z Mikołowa widac było pięknie - niestety jak dotarłem ok. 9:00 na Górę Siewierską to już jakieś 7/10 - oczywiście widoczna przede wszystkim Babia, Skrzyczne, Pilsko - Tatr nie wypatrzyłem nawet przez lornetkę.

wrzucę później kilka fotek jak coś uda mi się wybrać interesującego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wcześnie rano faktycznie musiało być ekstremalnie, o 7:30 na kamerce z Mikołowa widac było pięknie - niestety jak dotarłem ok. 9:00 na Górę Siewierską to już jakieś 7/10 - oczywiście widoczna przede wszystkim Babia, Skrzyczne, Pilsko - Tatr nie wypatrzyłem nawet przez lornetkę.

wrzucę później kilka fotek jak coś uda mi się wybrać interesującego..

Z Tychów również rewelacja, jestem ciekaw jak z Tatrami będzie wieczorem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano w Busku-Zdroju widoczność była kiepska - lekkie zamglenie i max to ok 5km. Po południu zaczęło się szybko poprawiać a około 19tej było widać gołym okiem błyszczący śnieg w Tatrach, choć szczyty były zasłonięte chmurami. Beskid Sądecki i Tarnów - 10/10.

Dzisiaj również widoczność jest znakomita, widać na ponad 100km ale Tatr na razie nie widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Siemianowic Śląskich (kapliczka na Przełajce) dzisiaj pod wieczór wszystko, łącznie z Tatrami. Ledwo, ledwo, na granicy (nie)widzialności, ale były. Tak mi się przynajmniej wydawało (widywałem już stąd wcześniej Tatry, więc wiem, między którymi słupami/kominami ich szukać). Niestety byłem na rowerze, bez aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 fotki z 19.05 z Góry Siewierskiej - bez rewelacji bo ok. 09:00 już było gorzej z widocznością tak że szczegółów nie było widać i wszystko za lekką mgiełką, wielka szkoda że nie udało się być wcześniej.

 

Babia Góra (bliżej El. Jaworzno 3, sosnowiecka Żyleta, po prawej zbocze Dorotki) i Gorce oraz Beskid Wyspowy za El. Łagisza

19052014_BabiaG-Siewierska.JPG 19052014_Gorce_BWyspowy-Siewierska.JPG

 

 

A jak tam dzisiaj warunki u nas rano, ktoś sprawdzał czy była powtórka?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 fotki z 19.05 z Góry Siewierskiej - bez rewelacji bo ok. 09:00 już było gorzej z widocznością tak że szczegółów nie było widać i wszystko za lekką mgiełką, wielka szkoda że nie udało się być wcześniej.

 

Babia Góra (bliżej El. Jaworzno 3, sosnowiecka Żyleta, po prawej zbocze Dorotki) i Gorce oraz Beskid Wyspowy za El. Łagisza

attachicon.gif19052014_BabiaG-Siewierska.JPG attachicon.gif19052014_Gorce_BWyspowy-Siewierska.JPG

 

 

A jak tam dzisiaj warunki u nas rano, ktoś sprawdzał czy była powtórka?

 

Babia jak zwykle, fajnie się prezentuje:) Pogoda teraz idealna tylko wilgotne powietrze, puki się wiatr nie zmieni nie ma co liczyć na coś więcej.

 

Teraz z Tychów całe pasmo beskidów i Babia za lekką mgłą. Od jutra ma zacząć wiać bardziej ze wschodu, może cos ruszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana marnie bo marnie ale coś tam z Liwocza było widać , moze jutro bedzie lepiej . Taka pogoda mogła być tydzień temu kiedy Ksiezyc był w odpowiednim miejscu o opowiedniej porze a teraz już po rybach . Zachodnie Tatry szczelnie schowane . Ubiegłotygodniowe deszcze + wiatr wycięły sporo drzew na Liwoczu , po drodze są teraz dwie spore polanki z których otworzył się widok w stronę Rzeszowa , jednak na szczycie zasłaniające czubki stoją jak stały niewzruszone , może na Jaworzu coś "wycięło" i Bieszczady odsłoniło ?

IMGP1974 - IMGP1980m.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana marnie bo marnie ale coś tam z Liwocza było widać , moze jutro bedzie lepiej . Taka pogoda mogła być tydzień temu kiedy Ksiezyc był w odpowiednim miejscu o opowiedniej porze a teraz już po rybach . Zachodnie Tatry szczelnie schowane . Ubiegłotygodniowe deszcze + wiatr wycięły sporo drzew na Liwoczu , po drodze są teraz dwie spore polanki z których otworzył się widok w stronę Rzeszowa , jednak na szczycie zasłaniające czubki stoją jak stały niewzruszone , może na Jaworzu coś "wycięło" i Bieszczady odsłoniło ?

attachicon.gifIMGP1974 - IMGP1980m.jpeg

 

dzisiaj to samo co wczoraj, całość za lekką mgłą..chyba przez najbliższe dni poprawy nie będzie..z soboty na niedziele ma przejść chłodniejszy deszczowy front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Alarm obserwacyjny! Już teraz można łapać Tatry z zachodnich rubieży Podkarpacia, o świcie może być bardzo pięknie - do tego niezwykła koniunkcja Wenus i Jowisza!

 

Życzę powodzenia z tymi Tatrami, u mnie na Dolnym Ślunsku od piątku jest widzialność na 130 km, tylko trzeba walczyć z niskimi chmurami, bo zasłaniają coś ciągle, ale gdy się znajdzie odpowiedni moment to widzialność jest rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie jak zapowiada się sytuacja na poniedziałek,poranek ma być chłodny,wilgotność 55%,i nieco wiaterku.I chyba czyste niebo.Proszę o wypowiedź ekspertów.

 

Nie uważam się za eksperta, aczkolwiek wydałem dziś komunikat na blogu: http://rzeszow-tatry.blogspot.com/2014/08/komunikat-obserwacyjny-na-poniedziaek.html

 

Z Podkarpacia i Świętokrzyskiego może być bardzo fajnie wieczorem, co do poranka mam wątpliwości. O ile oczywiście prognozy się sprawdzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie, na forum bywałem ale nie pisałem bo nie było o czym :)

faktycznie jutro rano może być ciekawie (z Zagłębia), no chyba że będzie mgła :|

na mapce widzialności bezchmurnie i coraz więcej fioletowego koloru, spróbuję się jutro wybrać z rana tylko trzeba będzie się ciepło ubrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.