Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jutro też może być ciekawie... Dzisiaj wieczorem znad Leska ładnie było widać Tokarnię w Niskim, pasmo Suchej Góry... Znad Soliny Wetlińska ostra i wyraźna... Może jutro warto wyjść gdzieś wyżej?:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro też może być ciekawie... Dzisiaj wieczorem znad Leska ładnie było widać Tokarnię w Niskim, pasmo Suchej Góry... Znad Soliny Wetlińska ostra i wyraźna... Może jutro warto wyjść gdzieś wyżej? :)

 

Masz rację, wygląda na to, że jutro i pojutrze będzie tzw. "rzeźnia". Dziś złapałem Łysicę z Płaskowyżu (84 km), ale na wschód było znacznie lepiej. Wrzucę za ok. godzinę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż w czasie, w tym miejscu za sprawą nieskażonych i bardzo odległych widoków można się poczuć tak jak w zamierzchłej przeszłości... tak dziś było na Złotej Górce. Jutro i pojutrze będą znacznie lepsze warunki, gwarantuję :)

IMG_7260_ready.jpg

 

Więcej zdjęć na blogu: http://kolbuszowa-tatry.blogspot.com/2014/05/niedziela-na-zotej-gorce.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo wczoraj było nieźle na kamerce, niestety nie mogłem sprawdzić tego osobiście.. a dziś też co nieco widać ale średnio, waham się czy gdzieś wyskoczyć..

Sebszty jak jest teraz? prosiłbym o info z Tychów lub z Zagłębia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebszty piękne, fajne zbliżenie na Skrzyczne - maszt widać z detalami :)

udało mi się być po 18tej na g. Dorotce, max. warunków nie było ale dało się wypatrzeć zarówno Tatry jak i Lysa Horę no i oczywiście Babią.

 

20140509_GSD_Tatry.jpg 09052014_GSD_LysaHora.jpg

 

09052014_GSD_El_Jaw3_Beskid.jpg

 

nastawiam się na jutro rano, oby te mgły nie były za nisko

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też uziemiło, w dodatku przez tydzień będę bez sigmy 300 mm. Gezeb, ostatnio się zastanawialiśmy jak widać Lwiocz z daleka. Tak jarzy się o zachodzie widziany z Jaworzy.

 

IMG_5903 kopia.jpg

 

Ciekawe czy gdzieś z Jury, światło miało by wystarczające natężenie by było widoczne na zdjęciu.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wreszcie się pokusi o powtórzenie zdjęć zachodu Ksieżyca za Tatrami z ponad 100 km??? Dziś są dobre warunki meteo i konfiguracja odpowiednia na taką obserwację z okolic Rymanowa, w dniach 16-18 maja odpowiedni układ będzie w okolicach Rzeszowa.

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wreszcie się pokusi o powtórzenie zdjęć zachodu Ksieżyca za Tatrami z ponad 100 km??? Dziś są dobre warunki meteo i konfiguracja odpowiednia na taką obserwację z okolic Rymanowa, w dniach 16-18 maja odpowiedni układ będzie w okolicach Rzeszowa.

Tylko Tatry ciągle w chmurach, a dziś wieczorem ma się na Podkarpaciu psuć pogoda. Majowa pogoda ma to jednak do siebie że okienka pogodowe pojawiają się szybko i szybko znikają, często 15 minut i już po wszystkim. Więc są pewne szanse na takie obserwacje.

 

 

Na czwartek zapowiadają niezłe ulewy na Podkarpaciu, tymczasem w zachodniej i południowo-zachodniej części naszego pięknego kraju prawdopodobnie panować będą całkiem przyzwoite warunki do obserwacji. Prognozy pokazują czyste, suche i chłodne powietrze zaciągane prosto z północy, rozgrzewające sie nieco nad lądem. Jeśli nie będzie zbyt niskiego zachmurzenia (a ma go ponoć nie być za dużo) to warunki powinny być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Tatry ciągle w chmurach, a dziś wieczorem ma się na Podkarpaciu psuć pogoda. Majowa pogoda ma to jednak do siebie że okienka pogodowe pojawiają się szybko i szybko znikają, często 15 minut i już po wszystkim. Więc są pewne szanse na takie obserwacje.

 

 

Na czwartek zapowiadają niezłe ulewy na Podkarpaciu, tymczasem w zachodniej i południowo-zachodniej części naszego pięknego kraju prawdopodobnie panować będą całkiem przyzwoite warunki do obserwacji. Prognozy pokazują czyste, suche i chłodne powietrze zaciągane prosto z północy, rozgrzewające sie nieco nad lądem. Jeśli nie będzie zbyt niskiego zachmurzenia (a ma go ponoć nie być za dużo) to warunki powinny być dobre.

 

Dziś rano i do południa było widać pięknie Tatry z Podkarpacia - patrz historia kamer. A w sobotę i niedzielę po opadach mogą pojawić się właśnie takie fajne okna, a może i nawet coś więcej. Sygnalizuję jedynie możliwość powtórzenia podobnej obserwacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś rano i do południa było widać pięknie Tatry z Podkarpacia - patrz historia kamer.

Nie wykupiłem abonamentu na historię kamer bo poza ładnymi widoczkami nie przydają mi się do dalekich obserwacji. To co serwują czeski CHMI i Huminet mi wystarcza. A co do Tatr to faktycznie widziałem je przez chwilę z kamery na Liwoczu i znikneły. Podobnie dzieje się na Dolnym Śląsku od jakiegoś czasu, tylko my mamy tu troche lepiej, bo podstawa chmur gdy u nas jest na 1700 m nie zasłania niczego a u Was już Tatr Zachodnich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.