Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Obiecane zdjęcie wykonane przez lornetkę teatralną aparatem wbudowanym w telefon komórkowy. Tatry z Przyłęka, 160 km:

WP_000126_filtr_mini.jpg

 

Słabo widoczne ode mnie Tatry zwiastują zwykle piękne zdjęcia z południa Podkarpacia, ale mnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, satysfakcja podwójna. Tak było i dziś :) Jak kogoś interesują inne zdjęcia z tej obserwacji i jej opis to zapraszam tradycyjnie na bloga "Tatry z Płaskowyżu Kolbuszowskiego"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się z moich stron Tatry "obniżyły" - wystąpiła refrakcja ujemna. Znajomy był na naszym sztandarowym punkcie w Kolbuszowej i nie było widać wierchów (ja widziałem o zachodzie z tego miejsca same czubki i dlatego pojechałem do Przyłęka, bo tam najwięcej widać). Na jutro zapowiadają małą, ale jednak dodatnią refrakcję: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html#hour6

Owocnych łowów, bo jutro ciąg dalszy dobrych warunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Śląska i z Zagłębia można teraz zapolować...

 

poranek musiał być rewelacyjny - z kamerki z Mikołowa widoki były fantastyczne, tyle że tak ok. 8:00 zaczęło padać i momentalnie się pogorszyło..

teraz już chyba po wszystkim - może coś przy zachodzie się pojawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam to co widziałem z okna mojego bloku z rana. Kolory fantastyczne i pierwszy raz Tatry widoczne gołym okiem. Szkoda tylko że te kilka drzew zasłania mi całość. Czasu było nie wiele bo do roboty pędziłem - więc zdjęcia na szybko, bez przygotowania.

 

1 ogólny rzut - na prawo od komina Beskid Mały

 

IMG_9555.jpg

 

2 Beskid Mały + Babia Góra (najwyższy punkt - nad KFC :P)

 

IMG_9557.jpg

 

3 Tatry - z lewej widoczny Krywań reszta po prawej to Tatry Zachodnie

 

IMG_9561.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulizzor zdjęcia z której godziny?

7:05-7:08 jeżeli mam dobrze ustawiony zegar :P

 

Pięknie Bulizzor! Nie wiem jak będzie u was jutrzejszego ranka, za to jutro wieczorem tak u was jak i u nas powinno być bardzo ciekawie. Dziś widać było Babią Górę na kamerce z Liwocza, a i Tatry się przebiły.

Korci mnie by z rana wcześniej wstać i gdzieś wyskoczyć blisko. Wczoraj jak jechałem do roboty autobusem i zobaczyłem Tatry z drogi, którą codziennie od lat jeżdżę to mi japa opadła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się klika dni temu za realizację "automatycznego komunikatora aktualnych warunków obserwacyjnych". Właśnie wrzuciłem na stronę jego pierwszą wersję - jutro będzie przechodzić test bojowy :)

 

Komunikator powinien też przewidzieć na 2-3 godziny przed zachodem słońca czy będą odpowiednie warunki do obserwacji (zwykle do zachodu kamerę na Liwoczu "razi w oczy"). Program sprawdza warunki dla obserwacji Tatr Wysokich z północy Podkarpacia, aczkolwiek jeśli tu się sprawdzi, to można też będzie się nim wspierać patrząc z południowego-wschodu Świętokrzyskiego. Warunki ma oceniać jako:

- słabe,

- dobre,

- bardzo dobre.

 

W przypadku bardzo dobrych ma oceniać rodzaj refrakcji (dodatnia - obiekty w górę lub ujemna, wtedy Tatry pod horyzont)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wieczor zaskoczył , wczoraj brakło niewiele żeby pogoda dopasowala sie do zachodu Słońca , szykowałem się na Wenus nad Tatrami bo przegladając zdjecia z 06.01.2014 widać ładnie sirerpa , moze dziś chmury odsłonią więcej Tatr

To z 170 mm 06.01 49.75539 21.50552 ( fajna miejscówka bo kilka płyt drogowych poskładanych na poboczu pozwala minąć dachy )

IMGP9890op.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rymek to z 06.01 akurat trafione na wariata , jak robiłem zdjęcia ( w sumie trzy zeby złapac panorame Jasła ) to nawet Lomnicy nie widziałem w tych chmurach , dopiero na komputerze pojawił sie znajomy kształt . Dziś juz wiedziałem gdzie trzeba było jej szukać ale nie było potrzeby trafiac na ślepo bo gołym okiem widziałem jak chmury płyną a pod nimi szczyty stoja w miejscu ;) Szkoda tylko że chmury sie wyczysciły dość późno bo Wenus już znikneła za horyzontem a byłaby w okolicach wieży kościoła . To juz chyba jednak za niska miejscówka bo powietrze z kominów i rur wydechowych masakruje najdalsze obiekty .

 

101520686.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się klika dni temu za realizację "automatycznego komunikatora aktualnych warunków obserwacyjnych". Właśnie wrzuciłem na stronę jego pierwszą wersję - jutro będzie przechodzić test bojowy :)

 

Komunikator powinien też przewidzieć na 2-3 godziny przed zachodem słońca czy będą odpowiednie warunki do obserwacji (zwykle do zachodu kamerę na Liwoczu "razi w oczy"). Program sprawdza warunki dla obserwacji Tatr Wysokich z północy Podkarpacia, aczkolwiek jeśli tu się sprawdzi, to można też będzie się nim wspierać patrząc z południowego-wschodu Świętokrzyskiego. Warunki ma oceniać jako:

- słabe,

- dobre,

- bardzo dobre.

 

W przypadku bardzo dobrych ma oceniać rodzaj refrakcji (dodatnia - obiekty w górę lub ujemna, wtedy Tatry pod horyzont)

 

Jeśli ten komunikator się sprawdzi to jako pierwszy wniosę petycję żeby nie umieszczać zdjęć Tatr z Podkarpacia na DO z odległości mniejszej niz 150 km.

 

 

Na poważnie to gratuluję zapału i pomysłu do ralizacji takiego przedsięwzięcia :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tucznik - jak się sprawdzi na Podkarpaciu, to przeniosę algorytmy również na Dolny Śląsk, przy Twojej współpracy mam nadzieję :)

 

Jeżeli będziesz miał ochotę pomajstrować trochę i uruchomić komunikator na terytorium Dolnego Śląska to pomogę oczywiście, tymczasem życzę udanych testów i oby były pomyślne.

 

PS.

sprawdź mejla: kolbuszowa.tatry@........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.