Skocz do zawartości

M31 z GSO 10 dobson


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uciekłem :-)

 

A swoją drogą nie jest źle - popracuj jeszcze nad tym zdjęciem - LG masz zaświetlony a PD czarny...

 

P.

To dobrze że nie uciekłeś, bo trzeba być twardym, a nie miękkim :)

Widzę to ale nie bardzo wiem w jaki sposób to wyrównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się jak ktoś podejmuje takie wyzwania!

Spróbuj następnym razem zrobić około 100 zdj. 15s., albo 300 - 8s. (to możesz dać nawet większe iso), efekt będzie dużo lepszy i nie zapomnij o ekspozycjach z mniejszym iso, dla jądra, żeby było widać, co tam się dzieje:)

Dla gradientów polecam fajny darmowy program (jeśli nie masz go) - Fitswork - tam są automatyczne, manualne i inne metody usuwania gradientów oraz wiele pożytecznych i prostych w użyciu funkcji.

Pozdrawiam,

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj następnym razem zrobić około 100 zdj. 15s., albo 300 - 8s. (to możesz dać nawet większe iso), efekt będzie dużo lepszy i nie zapomnij o ekspozycjach z mniejszym iso, dla jądra, żeby było widać, co tam się dzieje:)

Dla gradientów polecam fajny darmowy program (jeśli nie masz go) - Fitswork - tam są automatyczne, manualne i inne metody usuwania gradientów oraz wiele pożytecznych i prostych w użyciu funkcji.

Pozdrawiam,

Marcin.

Zdjęć miało być więcej ale założenie, że przez 25 min mojej nie obecności nic się nie zmieni było błędne. W związku z tym minimum połowa materiału od razu do kosza poszła. To dopiero pierwsza poważniejsza próba, więc jeszcze wiele przede mną:)

 

Dzięki, programik na pewno sprawdzę pewnie jeszcze dziś bo nie miałem z nim kontaktu nigdy. I jeśli uda mi się coś w fotce poprawić to wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powinieneś skupić się też na usztywnieniu teleskopu, bo zapewne wiele złych klatek to nie wina platformy.

Też myślę że to nie wina platformy. Przy takiej tubie bardzo łatwo o drganie, a jak wiadomo choćby najmniejsze niweczy nawet najdokładniejsze ustawienie platformy.

Z tym, że czy ktoś wymyślił już jakiś "patent" w jaki sposób można usztywnić teleskop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób by usztywnić Gso ale opiszę wszystko w przyszłym tygodniu jak wrócę ze zlotu. Zabieg usztywnienia kosztował 20 zł i 5 godzin czasu. W efekcie jest sztywniejszy od Synty:)

A zdjęcie super, tak 3mać :)

Edytowane przez angel_team7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Minął dokładnie rok od założenia tego wątku, a więc rok zbierania doświadczeń zarówno w kwestii dogadania ze sprzętem jak i w obróbce.

Sprzęt ten sam co i rok temu, czyli gso 10" posadzone na platformie paralaktycznej + canon 350d.

Właściwie jest to moje pożegnanie z platformą, tylko brak czasu na zrobienie zdjęć powstrzymuje mnie przed wystawieniem na giełdę.

Zdjęcie robione w gorszych warunkach niż rok temu bo coś w powietrzu wisiało, a i z obróbką powinienem się przespać zanim opublikuję, ale co tam wstawiam to co mi wyszło przy pierwszym podejściu:)

 

 

m31.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.