Skocz do zawartości

Dobsonowe strzały - podsumowanie


DarX86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Napracowałeś się ale chyba z przyjemnością :)

 

 

Mam pytanie , jak taka platforma ciągnie długie ogniskowe rzędu 5m -planety.

 

Czy szarpie? czy planety uciekają z kadru i czy da się to jakoś delikatnie korygować za pomocą pilota jak w paralaktykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolorystyka gwiazd, a tło możesz bez problemu odczerwonić :)

Wiem wiem, leń ze mnie bo widziałem że trzeba to zrobić a już mi się nie chciało suwaka ruszyć:D

 

Napracowałeś się ale chyba z przyjemnością :)

 

 

Mam pytanie , jak taka platforma ciągnie długie ogniskowe rzędu 5m -planety.

 

Czy szarpie? czy planety uciekają z kadru i czy da się to jakoś delikatnie korygować za pomocą pilota jak w paralaktykach.

Napracowałem ale jeszcze kilkanaście obiektów zostało więc trzeba mieć je na uwadze:) Ciężko mi odpowiedzieć na twoje pytania bo najwięcej używałem z barlowem 2,5x czyli ogniskowa 3m niecałe a i to do kamerki którą posiadałem(neximage5) już się nie nadawało. Jeszcze poszukam ale chyba już nie mam żadnego avika by Ci podesłać. Szarpnięć jakichś większych nie ma, choć widać synchroniczne delikatne zakołysanie obrazu w rytm pracy silniczka. Ja miałem najprostszą wersję platformy więc nie miałem możliwości regulacji w czasie pracy. Przy dobrym ustawieniu na polarną, planeta kilka minut pozostawała w kadrze. Do tworzenia animacji bardzo kłopotliwe bo trzeba było siedzieć i co avik robić korektę by celować w obiekt. Do wizuala jest super, ale do foto no cóż, jak się uprzeć to wszystko możliwe ale efekty okupione są sporym wysiłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Robiąc porządki na dysku, napotkałem zapomniane pliki. Kilka jednoklatkowców łapane przez SW 150/750 kamerką ASI224. Więc pora dodać do kolekcji, wstawiłem m69, a dalej hmmm... mam prośbę do Was :) Zdjęcia te robiłem w czerwcu i oczywiście nie zapisałem który obiekt jest który, bo stwierdziłem że na drugi dzień i tak będę pamiętał... tyle że ten drugi dzień nadszedł po ponad pół roku ;) Pewność miałem tylko do m69, reszcie się przyglądam i nie wiem. Są to najniżej położone emki więc jakość nie powala, ale może komuś uda się zidentyfikować którąś? do wyboru mamy tak : M6, M7, M9, M19, M55, M62, M80. Prawdopodobnie fociłem któreś z tych, chyba że się pomyliłem podczas robienia i zrobiłem fotkę obiektowi który już miałem w kolekcji. Oto zdjęcia:

 

1.Ven_011940_0000.jpg

 

2.Ven_012246_0002.jpg

 

3.Ven_012958_0000.jpg

 

4.Ven_013158_0001.jpg

 

5.Ven_013415_0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.