Skocz do zawartości

Bąbelek i Kudłaczek czyli NGC 7635 z towarzystwem


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie komentuje , ale co tam, zaryzykuję podpadziochę :-)

 

Przeszkadza mi troszkę szum mgławic, delikatne przepalenia i inne odcienie czerwieni. Bąbel jest lekko pomarańczowy w stosunku do prawej strony.

Natomiast kolor gwiazd rewelka !

 

Ogólnie to zdjęcie mi się podoba, ale wydaje mi się że następna wersja będzie ładniejsza (to tak w ramach mobilizacji ) :-)

 

Powodzenia i wstaw na konkurs , będę miał na co głosować :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, jestes już na forum czas jakiś ale jakoś powoli dochodzi do Ciebie info, że forum nie zastąpi wujka Google- po wklepaniu zapytania "NGC 7635 widefield" i wejściu w grupę GRAFIKA ( w wersji polskiej oczywiście) otrzymujesz pewnie gdzieś kilkaset odpowiedzi na Twoje pytanie w ułamku sekundy. Nie szkoda Ci czasu? A przy okazji błyśniesz wiedzą a nie pochwalisz się niewiedzą...

A propos fotki- te maleńkie przepalenia są, trzeba nad nimi popracować . Natomiast z szumem mgławic za wiele bym nie walczył, bo w końcu to pyły a pupa niemowlaka :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te obiekty sa w pojedynczym polu widzeni setupu, czy moze kilka kadrow jest polaczone?

 

W stopce dzikiego masz wszystkie potrzebne informacje żeby to sprawdzić.

 

@dziki szkoda, bo pieprz i sól już pewnie się nie mieściła do kadru, trochę mi tej gromadki tu brakuje :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy takim FOV setupu poszedłbym w inna stronę tak aby było konsekwentnie - czyli przesunął lekko na prawo i do gory.

Kadr i tak jest mniej znany bo każdy bąbla łączy z gromadkami ( ba ja też tak robiłem) ale jak ich już nie ma a kałamarnica poza zasięgiem to wspomniana parka obszarów wodorowych z bańką w roli głównej byłaby odmianą :) Dobre foto - jak coś koniecznie do poprawy to podpisuje się pod uwagą Macieja z ostatniego zdania jego postu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wszystkie uwagi, popatrzę sobie na to zdjęcie pod tym kątem :)

 

Materik w tym przypadku materiał był zbierany 70 km od Wwy. Z samej Wwy czasem strzelam w wodorowe obiekty, wtedy stosuję filtr Ha 7nm - tutaj jest przykład takiego zdjęcia: http://astropolis.pl/topic/50047-ngc-6992-w-miesiac/?do=findComment&comment=585565

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.