Skocz do zawartości

Moje marzenie - M1


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

to jest crop ok 60% wiec gwiazdki w oryginale byly male.

wrzuce stacka, ale bardzo prosilbym o info jak go obrabialiscie, w szczegolnosci wyciaganie mglawicy. thx :-)

https://www.dropbox.com/s/nztqdpof8we8u8p/m1-54xLDB-OK.TIF?dl=0

 

prosze jeszcze raz o pomoc co i jak, a nie tylko same super zdjecia ze stacka.

 

 

ps. moze ktos sie odwazy nagrac processing??

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak ostrości psuje efekt. A byłoby fajnie :)

 

wydaje mi sie ze w moim przypadku brak ostrosci wynika z cropa zdjecia.

fakt, nie jest to oryginal, ale w full skali nie byloby takich wielkich kropek zamiast gwiazd.

 

 

MateuszW szykuj swoj focuser!

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich gwiazdkach da się powalczyć z dekonwolucją. Tak na szybko, bez żadnego maskowania i balansu kolorów. Rozciąganie metodą opisaną przez Jacka Bobowika, w międzyczasie ze 2 razy odszumienie tła, na koniec dekonwolucja w Maximie. Powinno być to zrobione wcześniej, wtedy gwiazdki nie byłyby tak przepalone lub odpowiednio zamaskowane. U siebie troszkę za mocno wycinałeś tło.

m1-54xLDB-OK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumie o co wam chodzi Panowie.

moje sa przeciez ok.

faktycznie, moznaby jez ciut zmiejszyć, ale tak z 20%.

 

wersje: moja, kuby, mago.

por.jpg

 

gwiazdki obrabialem tak:

2x krzywa wg jcbo i pomiedzy nimi lewelsy, potem maska gwiazd (rozrzeszanie 2 i wtapianie 1); dodanie kolorow (saturacja 20%, color match-color intensity 150 jako warstwa COLOR), ogarniete gwiazdki trzymane na samej gorze. na krabie musialem walczyc z gwiazdkami osobno, bo mialy ciemne obwodki, jeszcze delkiatne zmniejszczenie przez 20% fade minimum.

 

tlo:

na koncu gdy mialem juz oganiety obiekt, zrobilem tlo przez akcje clolor blotch reduction, deep space noise reduction i despeckle - wszystko na maskach ochraniajacych obiekt i gwiazdy oraz opacity ok 65%

====================

ilu

u Ciebie za bardzo wg mnie odstaje krab o resszty i gwiazdki sa w (nie wiem jak to opisac) mgle - tak mam robic na przyszlosc?

 

mago

nie za czerwono z gwiazdkami? mialem podobna wersje, ale stwierdzilem ze nie tedy droga.... czyzby zle?.....

 

===================

w krabie staralem sie troche wyciagnac innych kolorow poza czerwonym, nie zrobilem na nim hlvg i kilkukrotnie dodawalem na maskach rozne kolorki - niestety nie ta skala, zeby cos w temacie wiecej powalczyc.

 

 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilu

u Ciebie za bardzo wg mnie odstaje krab o resszty i gwiazdki sa w (nie wiem jak to opisac) mgle - tak mam robic na przyszlosc?

 

To, co pokazałem, to oczywiście nie jest dokładnie to, do czego powinieneś dążyć. Wg. mnie u ciebie jest zbyt mocno odszumione tło, jest trochę zbyt gładkie. Czasem to jest dobrze, ale czasem nie, w tym wypadku, gdzie w tle nic nie majaczy ja preferuję zostawić delikatny szum, a że obrabiałem na szybko, to jest go oczywiście za dużo. Chciałem raczej pokazać same gwiazdki, na twoim zdjęciu mają jeszcze zapas jasności, więc spokojnie można użyć dekonwolucji, która nie przejara ich doszczętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To, co pokazałem, to oczywiście nie jest dokładnie to, do czego powinieneś dążyć. Wg. mnie u ciebie jest zbyt mocno odszumione tło, jest trochę zbyt gładkie. Czasem to jest dobrze, ale czasem nie, w tym wypadku, gdzie w tle nic nie majaczy ja preferuję zostawić delikatny szum, a że obrabiałem na szybko, to jest go oczywiście za dużo. Chciałem raczej pokazać same gwiazdki, na twoim zdjęciu mają jeszcze zapas jasności, więc spokojnie można użyć dekonwolucji, która nie przejara ich doszczętnie.

mozesz mi napisac jak w maximie5 wykonac dekonwolucje? jakie parametry sa istotne.

ewentualnie jakis filmik. thx.

 

chyba juz mi kiedys pisales, ale niestety nie moge odszukac.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpracowalem w koncu dekonwolucje fat tail w maximie.

oto jej wyniki.

 

po tygodniu przemyslem w ktora strone co i jak to bedzie wersja finalna, oby :-), dla mojego setupu.

Dzieki Paweł ( https://www.facebook.com/PRAstrofotografia/) za pomoc.

 

14korekty tla-m1-54xLDB-OK.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś się pochwalił też jak rozpracowałeś - co klikałeś, jakie parametry wprowadziłeś.

 

Gwiazdki naprawdę fajne, możnaby jeszcze popracować troszkę na duszkiem wokół jasnej gwiazdy po prawej, ale to detal.

 

fat tail

kroki 5, fwhm 4, tlo 350 dla gwiazd i kraba z opacity ok 35%

kroki 20, fwhm 4, tlo350 dla włóknien kraba - na masce malowane pedzlem

nasycenie gwiazdek akcja Increase Star Color i wg poradnika z fb Pawła, przed dekonvolucja gwiazdki zmniejszylem minimum ok 30%

na tle dalem akcje deep space noice reduction i despeckle oraz saturacja -70%.

 

bede szczery i powiem Ci ze nie pamietam, co wczesniej pokoleji robilem (za pewne sam potrafisz nawet lepiej dojsc do punktu z pierwszego zdjecia), ale tak na prawde to dekonvolucja doprowadziła do finalnego efektu.

 

duszek i tak zmniejszony w porownaniu do pierwszej wstawionej fotki.

 

o ile gwiazdki juz sobie w miare ogarniam, to niestety, ale wyciagnie obiektu nadal u mnie kuleje :-(

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.