Skocz do zawartości

Plebiscyt na najciekawszy projekt DIY/ATM 2017

Zobacz najbardziej kreatywne i inspirujące projekty i niezapomnij oddać swój głos.

Korzystając z okazji chciałem złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego 2018 Roku!

Adam_Jesion Adam_Jesion

Piobork

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

20 Neutral

O Piobork

 • Tytuł
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Bresser Messier 102/600, AZ4, lornetka Bresser 20x80

Ostatnie wizyty

1339 wyświetleń profilu
 1. kątówka z pryzmatem

  W salonie DO dowiedziałem się, że kątówka ta wyposażona jest w pryzmat Amiciego, więc do obserwacji nocnych nadaje się raczej średnio.
 2. nasadka kątowa 1,25"

  To ogłoszenie jest już zakończone!

  • KUPIĘ
  • Używany

  Kupię średniej klasy nasadkę kątową 1,25" lustrzaną lub pryzmatyczną z prostym pryzmatem (pryzmat Amiciego wykluczony), wyposażoną w gwint filtrowy 1,25" oraz posiadającą pierścień mocujący (clamping ring). Stan nasadki powinien być bardzo dobry, ślady normalnego użytkowania oczywiście dopuszczalne :).

  1,00 zł

 3. kątówka z pryzmatem

  Dzięki za informację. Nie pozostaje nic innego jak jechać do sklepu i zmierzyć przelot kątówki
 4. kątówka z pryzmatem

  Jeśli nie jest to pryzmat dachowy to chyba się zdecyduję na zakup po świętach. Tym bardziej, że w planach przesiadka na MAK-a lub SCT
 5. kątówka z pryzmatem

  Jaki przelot ma ta kątówka? Kątówka WO, nad którą się zastanawiam ma przelot tylko 20,6 mm. To wydaje się trochę mało i obawiam się że może skutkować winietowaniem.
 6. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem złączki kątowej z pryzmatem https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_49_175&products_id=3952&lunety=Z czka k towa pryzmatyczna 1 25 90 William Optics D EP90 125. Zamierzam ją wykorzystać do nocnych obserwacji refraktorem o f/5,9. W refraktorze występuje nieznaczna, akceptowalna dla mnie aberracja chromatyczna. Z tego co przeczytałem wynika, że może się ona trochę zredukować lub wzmocnić (w zależności od konkretnego układu optycznego) Niepokoi mnie także możliwość występowania pionowych spajków wynikających z budowy pryzmatu. Z drugiej strony przeczytałem wiele pozytywnych opinii dotyczących takich kątówek Proszę o spostrzeżenia użytkowników takich kątówek jak to bywa z tą aberracją i czy faktycznie pojawiają się wspomniane spajki i jak wpływają one na obserwacje. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 7. Achromat czy apochromat do DS?

  Nie wypowiem się, który sprzęt lepszy do DS-ów, ale w sprawie mobilności. Mam achromata 102/600 +az4 na aluminiowym statywie. Całość waży ok 10 kg i mieści się w jedną torbę. Okulary i inne akcesoria przenoszę w plecaku. Całość można wygodnie ogarnąć na dystansie kilkuset metrów. Dla mnie jest to sprzęt optymalny biorąc pod uwagę aperturę i masę zestawu.
 8. Jestem w szoku, że przy tak dużych dysproporcjach sprzętowych zdjęcia są niemal identyczne.
 9. Księga do astronomii z 1895r.

  Zapach papieru, kurzu w starych książkach i farby w nowych stanowi wyższość analogowych "nośników" nad nowymi technologicznymi nośnikami, zwłaszcza dla pasjonata :).
 10. Gratulacje, życzę kolejnych sukcesów w odkrywaniu komet
 11. Nowe Astropolis a.d. 2017

  W mnie też już wszystko działa prawidłowo. Dzięki
 12. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Na telefonie mam podobnie - w obu przypadkach korzystam z chroma. Adblock nie ma raczej nic do rzeczy, ponieważ korzystam z niego od dawna a problem pojawił się wczoraj wieczorem.
 13. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Właśnie sprawdziłem, przełączenie na styl astropolis nocą daje natychmiastowy efekt:
 14. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Ja mam tak samo. Miałem domyślnie ustawiony styl Astropolis nocą i mogłem się dostać na forum tylko poprzez jakieś linki. Po wklepaniu adresu pojawia się error 500. Po zmianie stylu na klasyczny wszystkie objawy ustąpiły.
 15. VIXEN SLV 4 mm

  THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • KUPIĘ
  • Używany

  Kupię okular Vixen SLV 4 mm. Oczekuję bardzo dobrego stanu optyki oraz przynajmniej dobrego stanu całego okularu.

  1,00 zł

×