Skocz do zawartości

SWAN 9 mm?


Slamo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak bardzo cena, jak małe pole.....

Optimum to byłby LVW, ale tu faktycznie cena jest nie do przejścia....

 

No to może SWA 7,5 Antaresa, cena to coś ok 500 zł pole zadowoli chyba każdego 82, LER też do przyjęcia i jakość przyzwoita, tylko koniecznie tak jak pisze Hans zadzwoń do AK i sprawdź czy na pewno jest, bo to ze widnieje na stanie w sklepie internetowym o niczym nie świadczy (sam sie tak zrobiłem i troche czekałem :-). Ale warto było czekać, jestem jak na razie całkiem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyż głosuję za osprzętem Vixena !

 

Widać to po mojej stopce zresztą... (do tej pory je spłacam bo rzuciłem się na wszystko naraz...) ale nie żałuję żadnej raty... piękna sprawa szczególnie LVW !

Wczoraj bawiłem się w mierzenie ich pola widzenia (Newton 200/1000)

13mm (76X) i daje - 49' pola

8mm (125X) i daje - 30'30"

5m (LV) 200X i daje - 13'30" - Mars płynął przez całą średnicę 56 sek. i był cudny!

 

Po zlocie w bieszczadach i porównaniu z lepszym sprzetem - Pentaxami Naglerami stwierdzam że LVW można już przy nich stawiać - z boczku i skromnie ale będą już stały :ha:

 

Z mojej strony polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixen...

żadnych kompromisów w sprawie okularów... :Beer:

 

No to w takim razie Nagler T6 9mm, najlepszy ze wszystkich. No moze jeszcze Pentax XW 10mm, ale to juz wiecej mm niz chciales. Nagler T6 9mm to jedyny w szerokokatny okular w przedziale 8-9mm przy ktorym nie idziesz na kompromisy. Dlatego jest tak bardzo popularny. Ludzie ktorzy wydaja duze pieniadze na Naglera przynajmniej wiedza, ze nie ma niczego lepszego i lepiej by tych pieniedzy nie wydali. Nie ma gorszego uczucia niz wydac mnostwo pieniedzy na okular i potem dowiedziec sie, ze jest przecietny.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z tej dyskusji postanowiłem dokupic kolejnego vixena LVW do kolekcji.

Tak to sie zazwyczaj konczy :D Wszelkie rozwazanie o nowym sprzecie na forach wywoluja fale zakupow. A niech tylko ktos wspomni o tym, ze jakis okular lub teleskop przestanie byc produkowany. Ja sam rozmyslam nad tym Naglerem T6 9mm i czy kupic przed dzisiajeszym spotkaniem RASC i obserwacjami :Beer:

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie LVX-ow prawie brak w odsprzedazy . Naglery wychodza w podobnej cenie . http://www.buytelescopes.com/department.asp?d=3 . To moze o nich pomyslec ?

LV ma 45 stopni LVW 65 czy jak gdzies znalazlem 72?

moze jakis nagler zoom?

Sa jeszcze korektory astygmatyzmu ! Pierwszy raz czytam , ze takie cos jest .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jescze trochę pokombinuję, ale już w ramach Vixenów.... :D

Pytałem wcześniej, ale jakoś przeszło bez echa porównanie obrazu z zooma 8-24 z LV9mm (oczywiście przy porównywalnych ogniskowych) - może ktoś miał okazję do bezpośredniego porównania....?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jakosć obrazu z zooma nie będzie się wiele różniła od jakości z stałoogniskowego lantana (jednak nie miałem nigdzy możliwości bezpośredniej konfrontacji zooma z LV 9mm). Co do LVW to wszystkie mają pole 65 stopni oprócz dwu calowej 40 która wg. producenta ma pole 72 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jakosć obrazu z zooma nie będzie się wiele różniła od jakości z stałoogniskowego lantana (jednak nie miałem nigdzy możliwości bezpośredniej konfrontacji zooma z LV 9mm). Co do LVW to wszystkie mają pole 65 stopni oprócz dwu calowej 40 która wg. producenta ma pole 72 stopni.

Ogolnie co do zasady Zoomy gorzej sie spisuja od swoich staloogniskowych braci. Z paroma wyjatkami jednak. Doskonale Nagler Zoom 3-6mm i 2-4mm sa po prostu niesamowite. To samo sie tyczy Antaresa SW Zoom 5-8mm. Vixen 8-24mm jest niestety slabsza konstrukcja. Na CloudyNights jest test 4 Zoomow Vixena, Nikona, Leica i Oriona. Nie bede tutaj przepisywal calego artykulu, ale wygral Nikon i Leica. Vixen ma slaby kontrast, ostrosc i waskie pole widzenia przy ustawieniu 24mm. Jedyna jego zaleta jest duze ER.

Pozdrawiam,

Maciek

Edytowane przez Pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.