Skocz do zawartości

tranzyt ptaka na tle księżyca


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas focenia srebrnej kulki, przez przypadek ustrzeliłem jakiegoś biednego ptaszka :szczerbaty: Postanowiłem się troszkę pobawić i spróbować policzyć, gdzie owy gołąb czy co to było leciał

 

jestem pewny że zakres błędu to najmniej 2 kilometry powinieniem przyjąć, ale zabawa przy liczeniu była fajna :banan:

 

Doszedłem do wniosku że na śląsku raczej ptaki nie mają mniej niż 10 cm (a jeśli mają to raczej tak wysoko by nie latały) ani nie więcej niż 40cm długości (bocianów dawno nie ma, a zresztą... gdzie tam bociany nad kopalnią :szczerbaty: )

 

a swoją drogą taki sekundowy przelot w wizualu to nawet wystraszyć może :Boink:

 

Pozdrawiam

 

bird.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem szczescie zobaczyc przelot odrzutowca pasazerskiego na tle Lysego. Byly tu jakies fotki kiedys, chyba ale live to wyglada super. Zwlaszcza ciekawie wygladaja gazy wylatujace z silnikow na tle Ksiezyca.

Edytowane przez escom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tranzyty czegokolwiek na tle Księżyca ,świetnie. :helo:

A swoją drogą to napewno jest ptak? wg mojej wiedzy to może być chłopiec na rowerze z paczuszką. :D

W powiększeniu to wyglada tak jak kiedyś pokazywałem http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...pe=post&id=7405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem szczescie zobaczyc przelot odrzutowca pasazerskiego na tle Lysego. Byly tu jakies fotki kiedys, chyba ale live to wyglada super. Zwlaszcza ciekawie wygladaja gazy wylatujace z silnikow na tle Ksiezyca.

Widzialem (w przeddzień ostatniego zaćmienia) odrzutowiec na tle Słońca. Cudowny!

A ptaki na tle słońca mnóstwo razy! Ale znacznie bliżej obserwatora, wyraźnie ruchy skrzydeł, to są bardzo atrakcyjne doznania, niestety, niemożliwe do zarejestrowania żadną kamerką z dostatecznie dużą częstotliwością klatek.

Kiedyś był w którymś wątku avik ze słonecznym samolotem - w porównaniu z "na zywo" - całkiem kiepski, chyba z 5 klatek.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tranzyty czegokolwiek na tle Księżyca ,świetnie. :helo:

A swoją drogą to napewno jest ptak? wg mojej wiedzy to może być chłopiec na rowerze z paczuszką. :D

Ta "paczuszka" o której mowa to przybysz z kosmosu o imieniu ET - był kiedyś taki film :lol: Tranzyt iście nie ziemski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ptaki na tle słońca mnóstwo razy! Ale znacznie bliżej obserwatora, wyraźnie ruchy skrzydeł, to są bardzo atrakcyjne doznania, niestety, niemożliwe do zarejestrowania żadną kamerką z dostatecznie dużą częstotliwością klatek. ...

90 klatek/ sekundę nie wystarczyłoby? Coś takiego właśnie robi kamerka Philipsa SPC 900 do kupienia za około 350 zł i doskonała rownież do zastosowań astro.

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6610.0

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.