Skocz do zawartości

Pająk


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Postuluje wiec przyjazn astronomiczno - pajakową w sieci :Beer:

Arachnomia - skrzyżowanie arachnologii z astronomią, występuje w sytuacji nadmiernego odkładania terminu planowanych obserwacji. Skutkiem arachnomii jest uwicie sieci przez pajaka w wylocie tubusa lub w wyciągu. Arachnonom to osoba stracona dla idei astronomii...

 

:lol::lol::lol:

 

 

P.S. Swego czasu byłem napalony na ptasznika Brachypelma Smithi ale warunki lokalowe (nie byłoby gdzie postawić terrarium), stanowczy sprzeciw małżonki i biegająca wszędzie dwójka dzieci sprawiły że musiałem porzucić plan chodowli pajączka :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dnia nigdy nie czatuje na sieci, zawsze w kryjówce obok, najczęściej utworzonej z liści zlepionych pajęczyną.

 

 

Dzięki ernii za fachową odpowiedź.

Swoją drogą nie wiedziałem, że pająki czatują na sieci to dokładnie tak samo jak wielu ludzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Troszkę "siedzę" w terrarystyce i zainteresowanym polecam tą galerię - http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewkat.php?id=14

Szczególnie piękny Brachypelma boehmei - http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewph...21&r=1&katid=14

Acanthoscurria geniculata - http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewph...02&r=1&katid=14 oraz Poecilotheria formosa - http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewph...07&r=1&katid=14 .

Nasze pajączki też ciekawe, chociaż daleko im do tych okazów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w sklepie zoologicznym w Auchanie i zdziwiłem się jak śmiesznie tanie są takie stworki. Zawsze myślałem, że kosztują parę stów albo więcej, a tymczasem ptasznika albo pięknego zielonego kameleona można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
ten ze zdjecia Mirka Krasnowskiego to Araneus Marmoreus (krzyzak dwubarwny)

 

Ja bym jednak stawiał na Araneus alsine (krzyżak pomarańczowy) bo Marmoreus-y sa przeważnie żółte choć obydwa mają cętkowane odnóża, ale może sie myle bo nie jestem ani troche arachnologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie stare bo stare ale wrzucam.

350D + Industar 61L + pierścienie pośrednie M42

ten bydlak wtedy miał 3-4mm :D został przyłapany na ścianie no i mu się upiekło (lampką błyskową oczywiście)

Paj_czek.jpg

Paj_czek_crop.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Mirku

w gruncie rzeczy tooooo masz w domku sanitariusza i przesąd mówi

ze , po zabiciu pająka będzie deszcz padać :burza: .

Masz więc okazje i wykorzystać pająka do łapania części owadów bywa nie lubię bzykających

i lądujących w rosole he he.

Pozdrawiam . Dziadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pająki są fajne, zwłaszcza kiedy nie można mieć w domu innych zwierzaków; zeszłej zimy miałam gościa, zbudował sobie dom w kącie przy parapecie i łapał wciornaski zjadające mojego kwiatka. Jak wyłapał, to się wyniósł w okolicę stosu gazet, nie znalazłszy tam jednak spokojnego kąta, wyniósł się gdzie oczy poniosą. No ale to był mały pajączek, za to krzyżaków nie lubię. Są miejsca, gdzie jest ich za dużo, jest to dosyć niepokojący widok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.