Skocz do zawartości

Problemy z avatarem


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

To chyba pytanie do Rady forum...

Możecie się pozbyć tego idiotycznego przeskalowywania avatarów do tego formatu 150 (szerokość), 200 (długość) ?

Wszystko co zrobie ze zdjęciem (prostokąt w poziomie) to przeskalowuje i syf jest.

Pisze o tym bo już nie mam na to sił.

Jak ktoś wie jak to przejść to proszę o pomoc bo mi już brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepiej przyciąć samemu zdjęcie do wymiarów tolerowanych przez forum. a żeby zobaczyć zmiany jakie wprowadziłeś w avatarze nie zapomnij wyczyścić temporary internet files przeglądarki

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepiej przyciąć samemu zdjęcie do wymiarów tolerowanych przez forum.

Problem w tym, że nie moge zrobić to z tym avatarem, jakie chce, czyli te które mam na innych forach.

Bo (chyba) org przyjmuje tylko avatary w pionie, a ja mam w poziomie.

a żeby zobaczyć zmiany jakie wprowadziłeś w avatarze nie zapomnij wyczyścić temporary internet files przeglądarki

Nie trzeba wywalać ciastek itd. Żeby zobaczyć nowy awatar nie trzeba.

Edytowane przez Łukasz Wojtyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywalić kesz po wsadzeniu nowego avatara. Forum nic nie przeskalowuje. Inni (np. ja) widzą prawidłowo twój avatar. Na PC można też chyba alt+F5 (albo ctrl) i wtedy załaduje ci jeszcze raz.

 

Zobacz, że mój avatar jest ok. Uploadujesz i potem dajesz czyszczenie keszu i musi być cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nic nie przeskalowuje.

Chciało by się powiedzieć "jak nie, jak tak". Nawet dostałem taką odpowiedź, że jednak przeskalowuje ;), ale mniejsza o to ;).

Inni (np. ja) widzą prawidłowo twój avatar. Na PC można też chyba alt+F5 (albo ctrl) i wtedy załaduje ci jeszcze raz.

Teraz już musi wyglądać jak trzeba, bo sam avatar został nieco zmieniony, co może widać w różnych przeglądarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim avatarze znajduje sie obrazek 1x1 px...

http://images1.fotosik.pl/109/6c95bc97873c90a0.png

 

No to chyba mam odpowiedz. Z serwerow zewnetrznych przeskalowuje, bo nie zna wymiaru. Ale jak uloadujesz na serwer, to musi byc ok (po wyczyszczeniu keszu).

 

W ogóle chyba wyłącze możliwość wrzucania avatarów z innych sewrwerów. Bywa tak, że czyjś serwer leży, albo jest problem komunikacji i wtedy wydajność forum spada. A to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle chyba wyłącze możliwość wrzucania avatarów z innych sewrwerów. Bywa tak, że czyjś serwer leży, albo jest problem komunikacji i wtedy wydajność forum spada. A to bez sensu.
Z drugiej strony, jesli ktos jest zarejestrowany na wielu forach - zewnetrzny obrazek bardzo "ulatwia zycie", gdyz w razie checi zmieny - wystarczy podmienic jeden plik na FTP, bez koniecznosci zmian w profilach na wszystkich stronach www...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jesli ktos jest zarejestrowany na wielu forach - zewnetrzny obrazek bardzo "ulatwia zycie", gdyz w razie checi zmieny - wystarczy podmienic jeden plik na FTP, bez koniecznosci zmian w profilach na wszystkich stronach www...

No dokładnie. Ja mam na jedym z własnych ftpów avatary (równiez starsze) i jest dobrze, bo wiem gdzie je mam.

A tak zwoją drogą to po prostu są udziwnienia, bo bez problemu avatarek wlazł do wszystkich innych forów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Ja mam na jedym z własnych ftpów avatary (równiez starsze) i jest dobrze, bo wiem gdzie je mam.

A tak zwoją drogą to po prostu są udziwnienia, bo bez problemu avatarek wlazł do wszystkich innych forów.

 

Wojtyniak, ty udziwniasz... Dlaczego ja mam mieć problem z czytaniem wątków, jak twój ftp padnie? Inna sprawa, że adnimistratorzy różnych forów pozwalają używać różnych wielkości avatarów.

 

Inna sprawa, że jeżeli uważasz to za udziwnienie to sobie wyślij maila do producenta tego softu. Bo chyba nie sądzisz, że ja pisałem ten soft? Nie kumam, co to za problem poświęcić 5 sek. na zaznaczenie odpowiedniej opcji i zuploadowć avatar na forum, na którym spędza się godziny.

 

EOT - wszystko zostało wyjaśnione. Każdy wie, jak Avatara zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.