Skocz do zawartości

Dział lornetki na allegro


Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z chwili wolnego pozwloliłem sobie wystosować list do serwisu allegro dotyczacy min. stosowania nazewnictwa Canon, Nikon, Yukon na korpusach lornetek, zawyżonych parametrów zarówno powiększenia i srednicy obiektywów czy też stosowania w opisach aukcji czy tematach aukcji określeń w stylu "znakomita japońska lornetka" przy czym zaraz widać ze oferowana lorntka to chińska tandeta (rubinowa). Oczywiście zaproponowałem sensowniejszy podział tego działu żeby przynajmniej chińska tandeta nie była oferowana w tym samym dziale co Zeissy, Optolyth, Eschenbach, Celestron etc ....

 

W odpowiedzi otrzymałem:

 

Dziękuję za list.

Niestety, nie mamy możliwości sprawdzenia każdej aukcji pod kątem jej

zgodnosci z regulaminem. Dlatego Użytkownikom dostępna jest funkcja

zwana "Zgłoś naruszenie zasad", dzięki której mogą oni informować ALLEGRO

o Aukcjach, które noszą znamiona naruszania Regulaminu i/lub łamania

obowiązujących regulacji prawnych oraz Użytkownikach naruszających

zasady ALLEGRO.

Zachęcamy do korzystania z tych fukcji. Pozwola to podnosić komfort i bezpieczeństwo Serwisu.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Czyli walka z wiatrakami. Zresztą na takową odpowiedź liczyłem, widać allegro nie posiada w swoich szeregach żadnego specjalisty od optyki, który mógłby sie tym problemem zająć. Konkulzja jest jedna, tak jak sugerowano należy zgłaszać naruszenie zasad/regulaminu a na dorbą sprawę nie brak na allegro takowych aukcji. Osobiście nie będę stronił od takiego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać allegro nie posiada w swoich szeregach żadnego specjalisty od optyki, który mógłby sie tym problemem zająć.

Spójrz na to obiektywnie, Allegro ma na tyle działów że nie jest w stanie zatrudniać specjalistów w większości z nich.

 

Czyli walka z wiatrakami.

Raczej tak.

 

Konkulzja jest jedna, tak jak sugerowano należy zgłaszać naruszenie zasad/regulaminu.

Chociaż w ten sposób coś chcą z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro dość dobrze i szybko reaguje na zgłaszane naruszenia. Jeden z handlarzy lornetek notorycznie wykorzystywał

opisy sprzętu z naszej strony z testami, bez podania źródła. Moje maile do niego nie przyniosły skutku. Po wysłaniu maila

do Allegro opisy natychmiast zniknęły,

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie jest to do końca walka z wiatrakami. Wszedlem dzisiaj na teleskopy.pl=>giełda=>sprzedam inne i gościu chce sprzedac lornetkę typu "fully coated, made in japan" :D:szczerbaty: . Ale prosze kliknąć link do jego aukcji na allegro, ktory podał:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76526310

 

No i co wy na to? Moim zdaniem allegro dba o swych klientów i miejmy nadzieję, że nie jest to jedyny przypadek usunięcia tego typu aukcji. Takze Shadow dobrze zrobil piszac list do nich.

Edytowane przez Damian Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie jest to do końca walka z wiatrakami. Wszedlem dzisiaj na teleskopy.pl=>giełda=>sprzedam inne i gościu chce sprzedac lornetkę typu "fully coated, made in japan" . Ale prosze kliknąć link do jego aukcji na allegro, ktory podał:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76526310

 

Tym gościem jestem ja. Co do samej aukcji można ją znaleźć tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77157218

 

Usunięcie wcześniejszej aukcji dotyczyło pewnego zdania w samym opisie niezwiązanego z lornetką a brakiem akceptacji na sprzedaż w przypadku nieosiągnięcia satysfakcjonującej mnie kwoty. (nie będę tutaj dociekał, kto to zgłosił czy aby nie nazbyt czujna rubinowa konkurencja) ale pobudziło mnie to do działania .... :banan:

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego ? nie rozumiem za bardzo ?! "w punkt" jest w cudzysłowiu a sama kolimacja perfekcyjna.

 

Powracając do serwisu allegro, kuriozalny jest fakt, że z łatwością przychodzi im usuwanie aukcji z japońską optyką, przy czym chińskie zabaweczki o kosmicznych parametrach mają się bardzo dobrze tia .... <_<

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym złego ? nie rozumiem za bardzo ?! "w punkt" jest w cudzysłowiu a sama kolimacja perfekcyjna.

I bardzo dobrze, że w cudzysłowie bo to w rzeczy samej cytat (przecież był kiedyś na forum ktoś, kto często mówił o kolimacji 'w punkt') :szczerbaty:.

 

Co do allegro to moim zdaniem pozostaje nam tylko śmiać się z przezabawnych nieraz opisów i szukaczy montowanych 'tyłem do przodu' a porządnego sprzętu optycznego po prostu tam nie wystawiac bo i tak mało kto z kupujących się na nim zna i zapewnie wybierze jakąś tandetę - tańsza i do tego lepsze parametry :).

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ja swojego Megreza kupiłem właśnie na Allegro. A porządnej optyki tam naprawdę sporo, wystarczy tylko

wspomnieć o Lkach Canona czy lornetkach Zeiss czy Swarowski.

 

Trzeba tylko umieć czytać i zadac sobie trochę trudu poczytania o tym co się chce kupić.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lornetkami na allegro to bywa roznie . Sam kupilem 2 , w tym jedna taniutka na szukacz .

Totalny szmelc nawet na szukacz nie nadajacy sie . Druga za 150zl nic rewelacyjnego ok 17x60 . Lepiej mi pasuje niz 7x50 ktora mniej widze .

Duzo wiekszy problem jest z " profesionalnymi teleskopami" . Duzo ludzi - takze ja nabiera sie na 76/700 czy jak maja mniej szczescia 60/700 - lunetki . Jak kupi tanio to chociaz sa czesci do nowej tuby . Ale w wiekszosci kupijemy nowki i to drogo . Wpadka na calego . Ktos co nie ma pojecia nabiera sie na tekst typu profesjonalny teleskop . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ja swojego Megreza kupiłem właśnie na Allegro. A porządnej optyki tam naprawdę sporo, wystarczy tylko

wspomnieć o Lkach Canona czy lornetkach Zeiss czy Swarowski.

 

Trzeba tylko umieć czytać i zadac sobie trochę trudu poczytania o tym co się chce kupić.

 

Arek

Masz absolutną rację. Ale właśnie o to chodzi, że większość ludzi, pomijając brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, nie ma tak na prawdę zielonego pojęcia o optyce i każdy szmelc można im wcisnąć. Więc po co wystawiać dobry teleskop za 2000PLN skoro i tak wybiorą 'lepszy, profesjonalny' za 200PLN? To, że wśród tej masy tandety można znaleźć 'cukiereczki' to już inna sprawa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Intesa kupiłem przez Allegro, ale od Andrzeja "Łysego" z forum, więc to trochę inaczej. Co do lornetek: we wrześniu wystawiłem moją lornetkę Nikona serii "Sportstar", za śmieszne 150 zł. Z biegiem czasu okazało się równolegle wystawione jest 12 lornetek "Nikon", ale tylko moja JEST NA PRAWDĘ lornetką Nikona, do tego najdroższą ze wszystkich :Boink: Aukcja skończyła się bez chętnych, po czym lornetkę sprzedałem u mnie w Łodzi w komisie :szczerbaty: .....Ręce opadają do samego statywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu chcialem kupic lornetke firmy galileo,

mam teleskop tej firmy (dobrze sie sprawuje), wiec stwierdzilem

sobie ze trzymajac sie marki kupie sobie lornetke

 

na allegro znalazlem kilka, dosc tanio w porownaniu do cen

w usa (tam to jest robione), wyslalem maila do sprzedajacych

czy aby na pewno pewno jest to sprzet oryginalny, odpowiedzi:

 

- zebym sie ogolnie odczepil (delikatnie mowiąc), nikt mnie zmusza do kupna

- ze lornetke wzieli z hurtowni, ponoc oryginalna

- ze nie wie (osoba prywatna)

 

 

Dwie ostatnie odpowiedzi moge zrozumiec, pierwszej nie,

i raczej tego nie popuszcze...

 

ale nie neguje samego alegro: cukiereczki mozna znalezc...

Edytowane przez mbodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swego czasu chcialem kupic lornetke firmy galileo,

mam teleskop tej firmy (dobrze sie sprawuje), wiec stwierdzilem

sobie ze trzymajac sie marki kupie sobie lornetke

 

Na 99.9% to lornetka, która udaje oryginalnego Galileo, zresztą krótki rzut oka na parametry i wszystko jasne. Taką lornetke "Galileo" widziałem na przynajmniej dwóch bazarach w Katowicach oraz Mysłowicach pośród innych rubinowych nikonów czy canonów - tak więc jest bardzo wątpliwe że te z allegro to oryginały :lol: .

 

Dwie ostatnie odpowiedzi moge zrozumiec, pierwszej nie,

i raczej tego nie popuszcze...

tak trzymać !!! :szczerbaty::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.