Skocz do zawartości

Łysy i MARS


wlad

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo blisko siebie dzisiaj przemykają, szkoda że nie było zakrycia.

Ciekawe gdzie było albo mogło byc zakrycie bo wydaje mi sie że raczej było, a nie mam jeszcze rocznika na obecny rok, wiec pisze raczej o przypuszczeniach.

 

dam także fotke zrobjoną dzisiaj,. juz wiem co mi czasami psuje sing :angry:

daleka234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papatki,

Nie umniejszając innym - Twoje jest najlepszym zdjęciem tego złączenia jakie widziałem.

Piękne. :rolleyes:

Adam zgadzam się z Tobą.

Michał mogłeś poczekać przynajmniej dobę aby kilka osób także pokazało swoje zdjęcia. :ha::helo:

Po tym co zobaczyłem wstrzymałem się. :Boink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez dołączę swoje.

Moje pierwsza próba, być może rokująca nadzieje :-)

 

Ja próbowałem MTO i analogowym Nikonem.

Zrobilem dwie proby ale ta jest chyba lepsza.

Tu jest surowy skan z negatywu robiony przez zaklad fotograficzny.

 

Na ksiezycu wyglada jakby bylo nieostro a na marsie jakby sie lekko poruszyło :unsure:.

Moze macie pomysl co sie stalo naprawde :rolleyes: .

Piotrek

F1040036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pki1234, myślę że jednak rokująca nadzieje :)

Jak na pierwszą próbę i to na kliszy to wyszło Ci bardzo dobrze, tym bardziej że złapałeś ładnie dwa obiekty i nie przepaliłeś Ksieżyca. Co do ostrości to trzeba przestrzegać następujących zasad i po jakimś czasie dojdzie się do wprawy:

1. teleskop musi być wychłodzony

2. unikać ciepłych strumieni powietrza z uchylonych okien, balkonu etc. najlepiej robić fotki gdzieś zdala od bloków

3. bardzo stabilny statyw

4. podnosić lustro jeśli aparat ma taką możliwość. jeśli aprat nie ma takiej możliwości stosować metodę na "kapelusz" tzn. zasłonić teleskop otworzyć migawkę, zamiast migawki na moment odsłonic i zasłonić teleskop. W trakcie robienia zdjęć oczywiścei nie dotykamy statywu, teleskopu, aparatu.

5. robić dużo zdjęć i wybierać te najlepsze

6. zeskanować zdjęcia i obrobić je na komputerze, dużo lepszy efekt niż skanowanie pozytywu.

 

Moim zdaniem przestrzeganie tych zasad w końcu doprowadzi Cię do dużo lepszych wyników, nie mniej mi osobiście na kliszy nie udało się nigdy uzyskać takiego efektu jaki uzyskałem przy pomocy Canona 300D (ale to pewnie dlatego, że na kliszy ilość kaltek jaką zrobiłem była duuuuużo mniejsza niż tych sfoconych cyfrowo).

 

Wszystko jest trudne nim stanie się proste :)

pozdrawiam, tomekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.