Skocz do zawartości

precyzyjny... potrzebny... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Po kilku chwialch offline postanowiłem do was napisać. Właśnie otrzymałem od Mela Bartelsa

plytke z Handpadem i 4 silnikami krokowymi. Mam do tego jeszecze jedną płytkę z dodatkowym

portem na de-rotator. Chcę się wziąść ostro do pracy nad dokładnym montażem mojego 41cm.

Tak więc pytanko : potrzebuje osoby która precyzyjnie zrobiła by mi ślimaki i koła zębate. Interesuje

mnie cena takiej usługi (ewentualnie cena również materiału). Gdyby ktoś był chętny prosiłbym o

kontakt osobisty: (non spam ;)) ): macres(at)pro(dot)onet(dot)pl

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu ktos robi na modol metryczny . slimak to zwykla srubka . Szybciej na astro4u.net sie dogadasz .

Zebatki tylko do wizuala .

Gdzies po 600 sa w astrokraku ponoc dobre pecset iles zebow .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może MaciejRZ z bratniego forum ci pomoże?

tu próbki tego, co potrafi wykonać:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=2578.0

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7300.0

pozdrowienia

 

chyba, że masz takie na myśli?:

 

450mm_und_288mm.jpg

obrazek stąd: http://members.aon.at/astronomie/schnecke.htm

ale parametry i ceny zwalają z nóg :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu ktos robi na modol metryczny . slimak to zwykla srubka . Szybciej na astro4u.net sie dogadasz .

Zebatki tylko do wizuala .

Gdzies po 600 sa w astrokraku ponoc dobre pecset iles zebow .

 

Hmmm muszę powiedzieć, że brzmi bardzo rozsądnie. A teraz pytanko bo z tych spraw jestem

"beginner". Wiem, że sterownik Mela potrafi kontrolować pracę silnika. Jakie parametry zębatek

wybrać do mojej 41-nki? Jakie zmienne potrzeba? Może troche teorii? :):notworthy:

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay mozna kupic swietny komplet slimak+koło za okolo 500$ (komplet z brazu i stali, zlocony z tego co pamietam srednica 20cm, 360 zebow), sprzedajacy gwarantuje PE < 5s...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gierlinger.cc/schnecke.htm

 

To chyba strona tego jegomościa z linków podanych przez sumasa

 

(Swoja drogą ciekawe ma sprzęty B) )

 

Nie wiem tylko czy "Staffelpreis ab 2 St. gleicher Grösse" to cena za dwie przekładnie, czy za ślimak + ślimacznicę ale chyba to pierwsze?

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może MaciejRZ z bratniego forum ci pomoże?

tu próbki tego, co potrafi wykonać:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=2578.0

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7300.0

pozdrowienia

 

chyba, że masz takie na myśli?:

 

450mm_und_288mm.jpg

obrazek stąd: http://members.aon.at/astronomie/schnecke.htm

ale parametry i ceny zwalają z nóg :)

Dziwne te bratnie forum sumas :Boink:

Jak Boga kocham chciałbym włączyć się do rozmowy ale nie znajduję przycisku, ikony

odpowiedz czy cuś takiego. Hmmmm chyba ze cos niedowidze.... Help?

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po kilku chwialch offline postanowiłem do was napisać. Właśnie otrzymałem od Mela Bartelsa

plytke z Handpadem i 4 silnikami krokowymi. Mam do tego jeszecze jedną płytkę z dodatkowym

portem na de-rotator. Chcę się wziąść ostro do pracy nad dokładnym montażem mojego 41cm.

Tak więc pytanko : potrzebuje osoby która precyzyjnie zrobiła by mi ślimaki i koła zębate. Interesuje

mnie cena takiej usługi (ewentualnie cena również materiału). Gdyby ktoś był chętny prosiłbym o

kontakt osobisty: (non spam ;)) ): macres(at)pro(dot)onet(dot)pl

 

pozdrawiam,

Maciek

 

Witam,

mozesz spróbować uderzyć do WIFAMY w Łodzi (ul. Niciarniana) telefon mozesz wygóglować.

Tylko, ze trzeba podać szczegółowe parametry + rysunki. Jakość, z tego co się orientowałem dowolna (aż do bardzo wysokiej), w końcu WIFAMA zawiera stary PREXER, który produkował m.in. celowniki dla armii.

Cenę skalkuluja odpowiednio do wymaganej jakości, rodzaju materiału i oczywiście ilości (pojedyncze też zrobią), dlatego trudno mi napisać o cenie. Ale myslę, że mozesz się zapytać. Jakieś dwa lata temu chciałem zamówić u nich kilka przekładni ślimakowych i cena nie była BARDZO wysoka, natomiast termin był odległy (mieli jakies duze zamówienie) i zrezygnowałem.

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mozesz spróbować uderzyć do WIFAMY w Łodzi (ul. Niciarniana) telefon mozesz wygóglować.

Tylko, ze trzeba podać szczegółowe parametry + rysunki. Jakość, z tego co się orientowałem dowolna (aż do bardzo wysokiej), w końcu WIFAMA zawiera stary PREXER, który produkował m.in. celowniki dla armii.

Cenę skalkuluja odpowiednio do wymaganej jakości, rodzaju materiału i oczywiście ilości (pojedyncze też zrobią), dlatego trudno mi napisać o cenie. Ale myslę, że mozesz się zapytać. Jakieś dwa lata temu chciałem zamówić u nich kilka przekładni ślimakowych i cena nie była BARDZO wysoka, natomiast termin był odległy (mieli jakies duze zamówienie) i zrezygnowałem.

Pozdrawiam,

Jurek

:Beer: Dzieki będę się dowiadywał. Gdyby ktoś chciał:

 

PIW "Wifama-Prexer"

Polska, 92-320 Łódź

ul. Niciarniana 45

tel./fax: 042/ 674-35-23

e-mail: biuro@wifama.com.pl

http://www.wifama.com.pl/index.htm

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ich stronkę i zdaje się maszyny do nacinania kół nie mają, także z wykonaniem ślimacznicy może być problem...

 

No i nie gwintują bo na ich stronce nie widziałem, zeby mieli gwintowniki :ha:

To nie jest zakład slusarski w bramie, ani firemka w baraku. Nie chcę reklamować firmy W, ale byłem tam i rzuciłem okiem na firmę - obróbka skrawaniem jest w trzech halach, z których najwieksza ma chyba z pół hektara. A tak w ogóle to chyba kiepsko przegladałeś tę stronę, bo oglądając zakładkę "Zakład w obiektywie" sa zdjęcia m.in. różnych części, a wśród nich nie brak kół zębatych, slimaków itp.

Problem nie polega na tym czy mają obwiedniówkę, tylko ILE bedzie kosztowało wykonanie przekładni slimakowej o żądanych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie gwintują bo na ich stronce nie widziałem, zeby mieli gwintowniki :ha:

 

Firma jako firma wygląda przyzwoicie. Niestety dziś nie mam głowy do telefonu do nich. Musze

sobie w domu na spokojnie wszysko wyliczyć i rozrysować...

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jako firma wygląda przyzwoicie. Niestety dziś nie mam głowy do telefonu do nich. Musze

sobie w domu na spokojnie wszysko wyliczyć i rozrysować...

 

pozdrawiam,

Maciek

A właśnie - w tej kalkulacji ceny niebagatelna rolę odgrywała dokumentacja - (oni preferują AutoCADa)jezeli dostarczało się im kompletna dokumentację to było taniej (duzo) niz by oni ją przygotowali.

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - w tej kalkulacji ceny niebagatelna rolę odgrywała dokumentacja - (oni preferują AutoCADa)jezeli dostarczało się im kompletna dokumentację to było taniej (duzo) niz by oni ją przygotowali.

Pozdrawiam,

Jurek

 

Jurku,

 

Tego właśnie się spodziewam. Jak coś im wyśle do wyceny to tylko w AudCad-dzie. Ale najpierw

musze sobie naszkicować coby mi wielki bubel nie wyszedł no skonsultować :) także jeszcze kilka wiadomości bedzie....

 

 

pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie gwintują bo na ich stronce nie widziałem, żeby mieli gwintowniki :ha:

 

-Tylko że gwintownik możesz sobie kupić za 10-20 zł w sklepie i gwintować nim w piwnicy albo nawet komórce :ha: , a porządną maszynę do nacinania kół nie ... jak jakaś firma ma taką maszynę,

to o tym na swojej stronie pisze, ponieważ niewiele firm je ma ...

 

To nie jest zakład ślusarski w bramie, ani firemka w baraku. Nie chcę reklamować firmy W, ale byłem tam i rzuciłem okiem na firmę - obróbka skrawaniem jest w trzech halach, z których najwieksza ma chyba z pół hektara.

 

-Nie twierdzę, że reklamujesz firmę W, a nawet gdybyś to robił to nie miałbym Tobie tego absolutnie za złe :) Wiele większych firm nie ma takiej obrabiarki

 

A tak w ogóle to chyba kiepsko przegladałeś tę stronę, bo oglądając zakładkę "Zakład w obiektywie" sa zdjęcia m.in. różnych części, a wśród nich nie brak kół zębatych, slimaków itp.

 

-W zakładce "zakład w obiektywie" nie zauważyłem na żadnym ze zdjęć takiej obrabiarki, ślimaki nacina się raczej na tokarce...

 

Problem nie polega na tym czy mają obwiedniówkę, tylko ILE bedzie kosztowało wykonanie przekładni slimakowej o żądanych parametrach.

 

-No właśnie, jeżeli nie mają, to zlecają jakiejś innej firmie ich nacinanie, a wtedy cena idzie ładnie w górę, ponieważ oni też muszą na tym zarobić :(

Druga sprawa to mała uwaga: w takich firmach takie jednostkowe roboty kosztują zazwyczaj duże pieniądze - chyba że się zna odpowiednią osobę ;)

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego Bartollini?

Zamiast szukać dziury w całym, sugerować coś na podstawie pogladowej stronki firmy, znajdź może i zaproponuj inne miejsce - wszyscy czekają na informacje, gdzie mozna zamówić przekładnie ślimakowe.

 

Przeczytaj tytuł wątku "precyzyjny...potrzebny...", a nie "czy sądzicie, ze w firmie X nacinaja slimacznice".

Po co ta bezprzedmiotowa dyskusja? Jak jesteś taki ciekawy to masz podany telefon, zadzwoń i zapytaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. jak jakaś firma ma taką maszynę,

to o tym na swojej stronie pisze, ponieważ niewiele firm je ma ...

-Nie twierdzę, że reklamujesz firmę W, a nawet gdybyś to robił to nie miałbym Tobie tego absolutnie za

 

 

Do skrawania kół zębatych nie jest konieczna wacale obwiedniówka... może byc równie dobrze WEDM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurkeq spokojnie, w żadnym wypadku nie chodziło mi o wywoływanie jakiś niezdrowych emocji :szczerbaty:

Sam jestem ciekaw czy Tobie udało się coś dowiedzieć - załatwić w tej firmie,

Z doświadczenia wiem, że jednostkowe roboty (prototypy, przyrządy), w takich firmach kosztują kupę kasy, chyba że ktoś ma jakieś nieformalne dojścia :(

Od dłuższego czasu obserwuję tematy z cyklu: "ślima... i poza przekładniami MaciejaRZ jest lipa jeśli chodzi o ceny .....

 

Do skrawania kół zębatych nie jest konieczna wacale obwiedniówka... może byc równie dobrze WEDM

 

Mardo, WEDM-em wytniesz poprawnie tylko koła o zębach prostych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.