Skocz do zawartości

Co to?


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Hans, trudno powiedzieć na podtsawie zdjęcia ale myślę, że warta tyle ile widać czyli niewiele. POdejrzewam, że to jakaś podróba o tyle lepsze, że nie ma rubinowych powłok. Na szukacza to może być ale do obserwacji bał bym się coś atkiego kupować.

 

 

o bardzo przepraszam .... sugerowałbym wypowiadać sie o sprzęcie, który się posiada albo przez który się patrzało, jeśli nie jesteś pewien jakości danego produktu to lepiej nie podejmuj tematu a tymbardziej nie umniejszaj jego zalet. Ta "podróba" jak to określiłeś (zresztą japońska) zostawia w tyle osławionego Meade i to dalekoo .... marnotrastwem byłoby ją wykorzystać na szukacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja generalnie szukam nastepcy BPC10x50 ktory po prostu rozpada sie juz ze starosci. A poniewaz:

 

1. nie przelewa mi sie,

2. bino jest wystawione na allegro

3. nikt o tym nie slyszal ani nie lookal (poza sprzedajacym)

4. Arek zajety, wiec wyrocznia tymczasowo nieczynna

5. Sprzedajacy z Katowic wiec nie obmacam towaru przed dokonaniem przelewu.

 

Spora dawka ostroznosci jest zalecana i doceniana.

 

Musze to przymysliwnac.

 

Jeszcze raz dzieki za informacjie i prosze nie wojujcie ze soba bo nie ma takiej potrzeby.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że w pewnym sensie "potwierdziłem jakość" tej lornetki.

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...=158436�

(drugi post od góry)

 

Potwierdziłeś w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) JTII oraz JB (tudzież JLB) odpowiadają za potwierdzenie jakościowe optyki (kolimacji itp) oraz pochodzenie towaru bez naklejki JTII eksport do chociażby Europy byłby utrudniony. Na lantanach Vixena LV można spotkać się z kontrolą SAITO dla przykładu :) (taka złota, owalna naklejka)

 

 

Tasco 7x50 już w dobrych rękach :) a tak na marginesie w latach 60-tych Tasco (której aktalnie zarzuca się nieorginalność cytat z maila jednego z allegrowiczów "Firma Tasco niewiele ma wspólnego z Japonią Napis Japan o niczym nie świadczy" :ha: ) wypuściło 7x50 model No. 124 wersja marine tak bym ją określił (duże pryzmaty niczym w Fujinonach) o polu 11 stopnii.

http://www.holgermerlitz.de/miyauchi7x50.html

 

Hans jeśli masz pytania o tą moją podróbę pisz na priva :)

Edytowane przez Shadow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.