Skocz do zawartości

Programy astronomiczne??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy zna ktoś jakieś dobre programy astronomiczne które znacznie ułtwią obserwacje??, najlepiej jakieś takie które można z neta pobrać za free.

Jeśli ktoś zna takie programy to niech pisze, albo zostawia linki

Zgóry dziękuje Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich programów masz całą masę. Podam Ci linka do jednego z najpopularniejszych darmowych- słynny CdC.

http://www.stargazing.net/astropc/index.html

 

A tak to jeszcze z takich lepszych to np. Sky Map Pro. Z tym że przeważnie za free są dema, ale mimo to na pewno warte uwagi. Ale czasami można sobie "na lewo" jakiegoś oryginała załatwić :D:D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

http://www.astrosurf.com/avl/UK_index.html

To fajny symulator do Księżyca - a Księżyc często jest w opozycji, nie jak planety raz na rok lub kilka lat. Opcji i wiadomości jest tu do bólu, a mozesz dodawać swoje czy cudze fotki do danych kraterów czy innych formacji.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie ściągnołem sobie mapy księżyca ale mam problemy z legendą to znaczy niewiem czy dobrze ją tłumacze.

Napisze poniżej ten fragment który dokońca nierozumie i prosze o pomoc :Salut:

 

Elevations referenced to datum .......110

Depth of crater (rim to floor) (400)

Relative Elevations (referenced to surrounding terrain) with direction and extent of measured stpe indicated.............. 300R.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pożądny programik astronomiczny musisz zemulić Starry Night Pro. Super program naprawde

normalnie kosztuje chyba coś koło 600 zł naprawde warto ciągnąć ;)

 

No ladnie...

A co z licencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Polecam:

http://www.astrosurf.com/avl/UK_index.html

To fajny symulator do Księżyca - a Księżyc często jest w opozycji, nie jak planety raz na rok lub kilka lat. Opcji i wiadomości jest tu do bólu, a mozesz dodawać swoje czy cudze fotki do danych kraterów czy innych formacji.

 

Pozdrowienia

 

Pod tym linkiem http://astrosurf.org/astropc/ znajduje się również mój ulubiony Cartes du Ciel całkowicie darmowy i jest wersja polska, zawsze robie sobie wydruki wycików lub komletnych obrazów sfery, i idę z nimi oraz latarką i kocem na ogród. Obowiązkowo trzeba je włozyć w koszulki bo zwilgotnieją. Mozna wybrac sobie dowolna ilość obiektów, np. same planety, granice gwiazdozbiorów, kształty poziom nasycenia mgławic i gwiazd, zależnie od tego jak czarne jest niebo. Zrobić wydruk np. samego lwa oraz i jego 3 DS-ów. Choć najlepiej mieć laptopa i zainstalowany Cartes du Ciel, przyznam że zbieram na taki stary sprzet np. (Amd k6) z którym będę mógł chadzać na obserwację. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... znajduje się również mój ulubiony Cartes du Ciel całkowicie darmowy i jest wersja polska, zawsze robie sobie wydruki wycików lub komletnych obrazów sfery....

 

.... Mozna wybrac sobie dowolna ilość obiektów, np. same planety, granice gwiazdozbiorów, kształty poziom nasycenia mgławic i gwiazd, zależnie od tego jak czarne jest niebo. Zrobić wydruk np. samego lwa oraz i jego 3 DS-ów. .....

 

Co ustawić w tym programie, żeby mi drukował pojedyńczy gwiazdozbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ustawić w tym programie, żeby mi drukował pojedyńczy gwiazdozbiór?

Nic prostrzego powiekszasz sobie wycinek np. ursa minor jak na załączniku i wciskasz - drukuj. Co prawda wydrukuje się nieco więcej, ale wybrany gwiazdozbiór zajmie przynajmiej połowe kartki a-4. Ja wkładam do drukarki tylko jedną kartkę bo wydruk jest szerszy i po tym jak wyjdzie z drukarki pojawi sie błąd: brak papieru, oczywiście wywal wtedyt wydruk z okna aktywnej drukarki. (ten program niestety nie ma podglądu ja przynajmiej niczego takiego nie znalazłem, to chyba jedyny sposób aby chwycic wycinek nieba) Możesz też chwycić sobie ektan przez crl+PrintScreen i wrzucić do przeglądarki jpg -ów np IrfanView przez crl+V. Wtedy kopiujesz obrazek ze schowka a tam już możesz dowolnie sobie powiększać, jednak pamiętaj że wydrukuje ci też czerń nocy więc lepiej drukuj z programu powięszając wycinki nieba zaoszczędzisz tusz i obraz będzie czytelny. Pozdr.

post-1723-1145647569_thumb.jpg

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to każdy chyba potrafi :Salut:

Myślałem, że wiesz o jakiś ustawieniach CdC, które pozwalają wydrukować np. pojedyńczy gwiazdozbiór (dokładnie po liniach granicznych tego gwiazdozbioru). :D

Nie, aż tak dobry nie jestem, - wiesz nie mam jeszcze takiej orientacji na nieboskłonie więc wycinanie samego gwiazdozbioru tylko po liniach granicznych generowanych przez program utrudniło by mi orientację. Przyznam że wole by na moim wydruku widniał centralnie np. Mały wóz lecz otaczali go sąsiedzi. Pozwala mi to odnieść sie do mapy o większej skali którą mam też przy sobie podczas obserwacji. Jak powiedziałem dopiero się ucze czytać niebo. Co do wydruku samego gwizdozb. i jego granic nie wiem czy C.d.C. ma takie możliwości. Ja idę po najmiejeszej linii oporu - mi to wystarczy, dla moich potrzeb, pozdr. Robert :Salut:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.