Skocz do zawartości

Jaki film o astro polecacie ?


KOPER

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Co prawda nie jest to DOKUMENT tylko FABUŁA ale obejrzyj sobie na dobrej klasy sprzęcie (koniecznie z dobrym dźwiękiem 5.1) KONTAKT z J.Foster.

 

Zobaczysz tam wspaniałe zdjęcia radioteleskopów w Arecibo i LRA. No i usłyszysz wspaniałe, "kosmiczne" chociaż wydumane dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to DOKUMENT tylko FABUŁA ale obejrzyj sobie na dobrej klasy sprzęcie (koniecznie z dobrym dźwiękiem 5.1) KONTAKT z J.Foster.

 

Zobaczysz tam wspaniałe zdjęcia radioteleskopów w Arecibo i LRA. No i usłyszysz wspaniałe, "kosmiczne" chociaż wydumane dźwięki.

 

Kontakt widzialem juz 2 razy :) wporzadku jest film :Beer: ..szzcegolnie ze tak potraktowali zakonczenie i wpletli watkek z tym przedsiebiorca chorym na raka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej!! Już niedługo w kinach, chyba tylko IMAX 40 min wyprawa na księżyc z narratorem Tomem Hanksem może być fajnie: Magnificient Desolation

pozdr

no i Apollo 13 :D

 

 

szkoda ze do tego kina mam troche daleko :) ale pewnie niedlugo bedzie mozna sciagnac na necie cos takiego ..wiem ze nie ten efeket ale mimo wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do filmów, to mój namber łan to: 2001. Odyseja kosmiczna :notworthy: i "druga" jej część 2010.

Dzieciak katuje ten film od trzech tygodni, czasem dwa razy dziennie. :blink:

Bezwzględnie "Odyseja 2001". Z drugą częścią już może nie tak koniecznie. ;)

A oglądając O2001 proszę pamiętajcie, że ten film powstał blisko 38 lat temu, kiedy jeszcze na Księżycu nie wylądował żaden człowiek. W tamtych czasach konwencją w filmach SF byli biegający w srebrnych dresach faceci, którzy strzelali do różnych wielomackowych stworów!

Dla mnie Kubrick i Clark są niesamowici... (polecam książeczki Clarka - "Odyseja kosmiczna 2001", "Odyseja kosmiczna 2010", "Odyseja kosmiczna 2061" i "Odyseja kosmiczna 3001")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie "Odyseja 2001". Z drugą częścią już może nie tak koniecznie. ;)

A oglądając O2001 proszę pamiętajcie, że ten film powstał blisko 38 lat temu, kiedy jeszcze na Księżycu nie wylądował żaden człowiek. W tamtych czasach konwencją w filmach SF byli biegający w srebrnych dresach faceci, którzy strzelali do różnych wielomackowych stworów!

Dla mnie Kubrick i Clark są niesamowici... (polecam książeczki Clarka - "Odyseja kosmiczna 2001", "Odyseja kosmiczna 2010", "Odyseja kosmiczna 2061" i "Odyseja kosmiczna 3001")

 

 

tez jestem fanem Kubricka :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział już ktoś Wspaniałe pustkowie: Spacer po Księżycu 3d? Jestem ciekawy waszych opinii....

Właśnie wróciłem z kina i mam dość mieszane uczucia. Pod względem "informacyjnym" wypada dość słabo ale trzeba przyznać, że niektóre sceny 3d jak np. podejście do lądowania robią całkiem sympatyczne wrażenie...

 

Pozdrowienia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam film "Baraka" w reżyserii Rona Fricke. Ron był operatorem kamery w czasie kręcenia scen do Koyaanisqatsi. Kto widział Koyaanisqatsi ten wie mniej więcej czego się spodziewać. Nie jest to film o astro, ale pozbawiony komentarzy dokument ukazujący różne aspekty życia na Ziemi. Zdjęcia wykonane na filmie 70mm :blink: więc wrażenia są fenomenalne. Widziałem ten film rok temu w NOT-cie we Wrocławiu przy widowni może 20 osób i tak mnie zachwycił, że kupiłem na DVD. Jest pokazane całkowite zaćmienie Słońca, a ostatnie jakieś 10 minut to czysta poezja. Poklatkowe zdjęcia gwiazd i chmur oświetlonych światłem księżyca na tle różnych nocnych krajobrazów, jak łuki skalne w Utah, piramidy, czy Angkor, kręcone z ruchomej kamery dają wrażenie 3D. Po prostu rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział już ktoś Wspaniałe pustkowie: Spacer po Księżycu 3d? Jestem ciekawy waszych opinii....

Właśnie wróciłem z kina i mam dość mieszane uczucia. Pod względem "informacyjnym" wypada dość słabo ale trzeba przyznać, że niektóre sceny 3d jak np. podejście do lądowania robią całkiem sympatyczne wrażenie...

 

Pozdrowienia :Beer:

 

To prawda. Informacyjnie żadna rewelacja, czego raczej spodziewałem się idąc na ten film.

Byłem głównie nastawiony na estetyczną ucztę i w tym względzie nie zawiodłem się.

Plenery i panoramy księżycowe 3D były rewelacyjne, jak również futurystyczna wizja bazy

księżycowej na tle drogi mlecznej z Ziemią... Zupełnie inny rodzaj doznań wzrokowych niż

pokazywane często równolegle płaskie dokumenty filmowe.

Można było odnieść wrażenie, że uczestniczyło się w eksploracji tej cząstki kosmosu.

Mój niespełna czteroletni dzieciak był również pod wrażeniem, zwłaszcza, że jest cały czas

w oczarowaniu Kosmiczną odyseją 2001, chciał nawet w połowie drogi powrotnej do domu

wrócić na następny seans. :rolleyes:

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Informacyjnie żadna rewelacja, czego raczej spodziewałem się idąc na ten film.

Byłem głównie nastawiony na estetyczną ucztę i w tym względzie nie zawiodłem się.

Plenery i panoramy księżycowe 3D były rewelacyjne, jak również futurystyczna wizja bazy

księżycowej na tle drogi mlecznej z Ziemią... Zupełnie inny rodzaj doznań wzrokowych niż

pokazywane często równolegle płaskie dokumenty filmowe.

Można było odnieść wrażenie, że uczestniczyło się w eksploracji tej cząstki kosmosu.

Mój niespełna czteroletni dzieciak był również pod wrażeniem, zwłaszcza, że jest cały czas

w oczarowaniu Kosmiczną odyseją 2001, chciał nawet w połowie drogi powrotnej do domu

wrócić na następny seans. :rolleyes:

 

:Salut:

 

Trzeba przyznać, że 3d rzeczywiście "działa"! Wydawało się, że księżycowy pył spod butów astrnautów sypie sie prosyo na widownię... fajne wrażenia! "Astroaktywni" na pewno nie zawiodą się pod względem wizualnym, jednak wśród widowni słyszałem kilka opinii w stylu: "spodziawałem się czegoś więcej".... nie znają się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.