Skocz do zawartości

Program AstroJaWil za darmo


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie P. J. Wiladna można pobrać za free program AstroJwWil (ogranieczeniem jest czas - program działa od 2000 - 2007 roku).

link do strony: http://www.astrojawil.pl/aktu.htm

Osobiście kiedyś kupiłem ten programik - jednak na moim starym kompie (Celeron 466) działa zdecydowanie za wolno. Także program leży w pudełku i czeka na lepsze czasy. Ale poza tym to dobry "notatnik" astroamatora.

 

W sumie Hans mógłbyś wrzucić do downloadu tą wersje czasową.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tutaj na forum. Proszę korzystać, bawić i poznawać niebo przy pomocy tego mojego programiku. Pisałem go dla siebie i rozrósł się znacznie i myślę, że dla poczatkujących miłośników astronomii będzie to duża pomoc w poznawaniu nieba. Ja mam w tym programie wszystko co potrzebuję w astronomii. Jedynie czasem przy bardzo precyzyjnych obliczeniach korzystam z GUIDE 8, a tak AstroJaWil w zupełnosci mi wystarcza.

Mam nadzieję, że jak wielu z Was pobawi się tym programem to zauważy jakieś niedociągnięcia i błędy, które będę potrafił poprawić w programie i tym sposobem będzie on coraz lepszy.

Oczywiście proszę umieścić ten programik w downloadach.

 

Koniecznie przeczytajcie instrukcję do programu, abyście wiedzieli co ten program daje z siebie.

 

Życzę miłej zabawy w astronomię.

 

Janusz Wiland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz czas aby tu zagladac, to Ci ludziska wyssa go do ostatniej sekundy pytaniami... :Boink: Wystarczy zagladnac do dzialu ATM, tam w co drugim watku o budowie teleskopu mozna znalezc teksty, "bo tu trzeba tak jak w Piccolo" albo "Ale J. Wiland na swojej stronie to pisze inaczej, ze trzeba..." Nie odpuszcza :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie tego ściągnąć !

Nie da rady podłaczyć tego pod menagera download - programu do ściągania plików.

Pliki sa bardzo duże, więc nie mam wyboru.

Jeśli Mnie wywali z neta to musze ściągac to od początku, a siedze na modemie.

 

Można to jakoś podłączyć bezpośrednio z serwera ? Jakies FTP albo bezpośredni adres do pliku bez adresów PHP. :blink:

 

Bardzo chciałbym zobaczyć tego progsa. :huh::unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora :

 

zlalazłem kilka rzeczy które można byłoby poprawić w programie:

 

- zakładka "ziemia - widoczność słońca" jak się ją troche wysunie za pulpit sama powraca, lub na odwrót, jak jest centralnie na pulpicie to potrafi samoczynnie zachodzić za któryś z brzegów ekranu.

- zakładka "extra" jest literówka "cżęśćiowe" a powinno być "częściowe" - zet zamiast zet z kropką.

- dobrze byłoby gdyby okienka można było dopasowywać do rozdzielczości pulpitu.

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczne radosci engine forum. Nie ma co naciskac na adminow bo i tak raczej nie bedzie to skuteczne (od pol roku nie jest) wiec ciagnij u zrodel http://www.astrojawil.pl/aktu.htm

 

Źródło i tak znajduje się na serwerze AstroCD i URL jest także z PHP, więc także że tak powiem lipka. :unsure:

 

Rozumiem że to wszystko dla bezpieczeństwa danych, no ale w takim przypadku niestety nie moge stac się posiadaczem tych plików i wielu innych wielomegabajtowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ścisłości podaję, że ta wersja 6.0 prowadzi obliczenia tylko dla lat 2000-2007, natomiast normalnie oblicza w przedziale 1970-2030. Od 2008 roku program będzie dalej działał, ale zobaczyć będzie można tylko co działo sie w latach 2000-2007.

 

Kto sobie wgra ten program, to proszę ustawić główne okno programu w lewym górnym rogu. Tylko takie ustawienie zagwarantuje to, że wszystkie okna zmieszczą się w monitorze. Wszystkie okienka mają na sztywno ustawioną wielkość (jedynie "www" maksymalizuje się). Zmiana tego nie wchodzi teraz w grę.

Za dużo roboty. Minimalna potrzebna rozdzielczość ekranu to 1024x768.

 

Prawie wszystkie informacje, tablice są w programie w plikach tekstowych i wszelkie literówki, poprawki i uzupełnienia każdy może sobie samemu zrobić bądź w programie, badź z Notatnika Windows.

Te "Extra", o ktorych wczesniej była mowa, znajdują się w pliku "zjawiska.txt". Oczywiście należy zachowywać odpowiednie kolumny w danych liczbowych.

 

Zacznijcie jednak od instrukcji i jeśli się komuś spodoba to dopiero wtedy ściągajcie program.

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie informacje, tablice są w programie w plikach tekstowych i wszelkie literówki, poprawki i uzupełnienia każdy może sobie samemu zrobić bądź w programie, badź z Notatnika Windows.

Janusz

 

Tak z ciekawości spytam: Wnoszenie własnych poprawek do cudzego programu to przypadkiem nie jest łamanie praw autorskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od licencji i od tego, czy przerobiony soft dalej udostepnisz (choc od tego tez sa wyjatki - licencja...).

 

Licencji jak na razie nie znalazłem do tego programu, chyba że gdzieś przeoczyłem.

 

Do autora:

 

znalazłem jeszcze jeden błąd:

- media \ video - jeśli szukam jakiegoś avi za pierwszym razem, MUSZĘ wybrać jakikolwiek plik. Po naciśnięciu "anuluj" ponownie otwiera się okno do wybrania pliku.

 

Kurde, ale się dzisiaj wszystkiego czepiam :Boink:

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się i czepiajcie się ile wlezie. To tylko usprawni program. Na pewno nie obrażę się. Jestem świadomy, że w programie drzemią jeszcze inne błędy. Dzisiaj sam znalałem jeden byk po tylu miesiącach testowania !! Pewnie jutro wrzucę wersję 6.01 (po pierwszych poprawkach) i dorzucę kometę Pojmańskiego, którą niedlugo będziemy mogli podziwiać na naszym niebie i przy pomocy funkcji "wykres" i "graf" bez trudu ocenimy kiedy i gdzie będzie ona widoczna i o której trzeba wstać, aby ją zobaczyć.

 

Jak chcecie zobaczyć jaki mam widok z okna w Warszawie - włączcie w "grafie" krajobraz "moje okno domowe" i ustawcie kierunek patrzenia na wschód. W Piotrkowie z balkonu to już mam miód widok ("Piotrków balkon"). Dla Warszawiaków jest tam też taras przed wejściem do CAMKu.

Ustawiajcie swoje drzewa i domy widoczne z okna i możemy się wymieniać tymi horyzontami.

( W "notesie" w zeszycie 12 i instrukcji opisałem jak to zrobić.

 

Zakryciowcy - macie tam też dokładną przegladarkę zakryć gwiazd przez Księżyc na każdy dzień z dużym widokiem Księżyca w odpowiedniej fazie.

Jeśli ktoś ma Winooculta to może sobie wygenerować plik z zakryciami na dany rok dla swojego miejsca obserwacji. Należy tylko wgrać taki plik z nazwą miejsca i trzema cyframi (końcówka roku) do katalogu głównego AstroJaWila np. "LODZ.006" a w pliku "miasto_occ.txt" wpisać np. LODZ zamiast WARSZAWA.

 

To na razie tyle .... :)

 

Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.