Skocz do zawartości

100 dni minelo - czy jest lepiej?


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jak w temacie . Rzad ma 100-tke za soba . Lepiej , bez zmian , gorzej odnosnie perspektyw zycia z tym rzadem ? Po zmianie skladu KRRiT jakos wyniki sondazy ulegly zmianie . Ciekawe jakie byly naprawde?

Jak sie teraz okazuje Policja byla spacyfikowana przez sluzby specjalne .Na prokuratury i sady juz zwrocono uwage ale musiano by ustawmi zniesc " boskosc" pracujacych tam ludzi co miewaja cytuje niezawislosc od rozumu .

Pierwszy raz w posolidarnej Polsce ZAUWAZONO ludzi nie jako obiekt ciaglego corazwiekszego wycyckiwania ale jako wycyckanych przez panstwo . Tak odbieram becikowe i zapowiedzi zmian w podatkach zaleznie od posiadanych dzieci . Jak juz pisano cena benzyny znacznie spadla jakby przedtem byla ukladami w polityce wywindowana . Te biedne rafinerie po takiej obnizce musialyby splajtowac jakby przedtem nas w .... nie robily .

Miler mawial : mezczyzne poznaje sie nie po tym jak zaczyna lecz jak konczy . Sam skonczyl cienko / delikatnie piszac/ . A jak Donald Tusk przyjal porazke i pokazal co jest wart ? Gdyby wygral to bylby wiecej wart? PO usilnie chcialo miec wladze nad spec sluzbami , mialo w rzadzie PiS dostac 8-9 ministerstw, ale nie bylo w nich tych silowych . Dlatego PO zrezygnowalo . Nowy rzad rozwiazuje / jak mu sie uda/ to czym PO chcialo niepodzielnie wladac / albo w czym mialo sojusznikow- sprawa wyautowania Cimoszewicza/

Nic odkrywczego nie napisze jak napisze, ze Polska neoesbeckim nierzadem stoi i puki nie rozerwie sie tej pajeczyny to bedzie coraz gorzej dla wiekszosci Polakow mimo ze jest coraz lepiej - srednio statystycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Polska jak wybrała, tak ma. O.k. Więc podjęcie jakich działań proponujesz? Może by tak udobruchać sfery rządzące organizując happeningi astronomiczne, aby rozbudzić w nich zainteresowanie pięknem wszechświata? Może wtedy im serca zmiękną i zaczną czynić dobro? :D

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 dni a bezrobocie jak rosło tak rośnie osobiście, (nie)rząd Pis bardzo marnie oceniam, choć ma niekiedy przebłyski dobrych pomysłów np niższe podatki dla osób z dziećmi. Rzeczone becikowe ustawa niedopracowana nawet bardzo i będzie odbierane przez ludzi z rodzin patologicznych (na ogół) a wystarczyłoby zapisać w ustawie, że jeśli rodzic którykolwiek jest uzależniony od alkoholu lub narkotyków becikowe nie przysługuje no chyba, że pójdzie na odwyk. Sądownictwo fakt powinno się zmienić, ale unieważnianie immunitetu TYLKO to, ale wara do nie zawisłości sądów nie mam zamiaru żyć w kraju, w którym minister może kwestionować wyroki sądów i je zmieniać to już pachnie układem. Ziobro już pokazał, co potrafi i jakiej władzy chce. Co do koalicji "POPIS" nie wiem czy zauważyłeś jak zachowywał się PiS, dostaniecie 9 ministerstw, ale ministrami nie będą ci, których wybierze PO a ci, których wybierze PiS z szeregów PO, KRRiT i sondaże to też mnie ciekawi, jakie były naprawdę sondaże, ale one zmieniają się nieustannie. Widzę, że wszystko u ciebie kontrolują Esbecy nawet ceny ropy na światowym rynku i ceny dolara w Polsce. Rząd nie walczy z bezrobociem dopiero teraz zabrał się za myślenie ja obniżyć koszty pracy.

No i odejście od konkursowego obsadzania stanowisk urzędników mianowanych "mierny bierny, ale wierny" tylko to mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksze bezrobocie niz pod koniec poprzedniego rzadu Donald Tusk przedstawil jako wina nowego rzadu .

To taki chwyt propagandowy . Zawsze zima wzrasta bezrobocie i ogolnie musi byc mniejsze niz rok wczesniej, bo Tusk nie chcial odpowiedziec ile wynosilo .

Odnosnie neoesbeckich ukladow .

Jest grupa co mocno w III RP przejela wladze i uwlaszczyla sie na min . Jakis uklad towarzysko ... . Co w PRL bylo na tyle powiazane aby sekretarka w sadzie , sedzina , prokurator, dziennikarz, itd . bylo w jednej pajeczynie . Tylko przejeto czy wykorzystano inaczej uklad zaleznosci . Nie bylo czasu i mozliwosci na stworzenie od podstaw nowego w pelni sprawnego i to od samego dolu .

Dlaczego jak wieczorem premier oglosil w Sejmie , ze rano powie kto ma tamte powiazania nad ranem juz nie byl premierem ? II Prezydent III RP to zalatwil .

Mam nadzieje, rzad zobaczyl ludzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia 2005 do stycznia 2006 liczba bezrobotnych jest większa o 150 tys. ludzi. I to mówi samo za siebie.

 

błąd metodologiczny......

 

/ jakby ktoś miał kłopoty z interpretacją załączonego wykresu odsyłam TUTAJ /

chart_Bezrobocie1.php.png

Edytowane przez MirekAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu mówić - 2,8 mln ludzi jest bez pracy a nie widać planów poprawy tej sytuacji i tyle. Jako przedsiębiorca nie odczułem żadnej zachęty do zatrudniania kogokolwiek w ostatnim półroczu i to mnie przekonuje, że nie ma tu poprawy. Żadnego zmniejszenia podatku czy ZUS. Stąd dziwi mnie ta wiara że rzekomo jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu mówić - 2,8 mln ludzi jest bez pracy a nie widać planów poprawy tej sytuacji i tyle. Jako przedsiębiorca nie odczułem żadnej zachęty do zatrudniania kogokolwiek w ostatnim półroczu i to mnie przekonuje, że nie ma tu poprawy. Żadnego zmniejszenia podatku czy ZUS. Stąd dziwi mnie ta wiara że rzekomo jest lepiej.

 

Potwierdzam słowa Oskara. Dla odmiany, ja się "modlę", aby lepiej już nic nikt nie poprawiał/zmieniał. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio mógłbym powiedzieć, że coś zmieniono/wymyślono dla mnie/dla nas. Każdy nowy pomysł przekłada się w realiach na kolejne obciążenie.

 

Oskar - tak między nami mówiąc, są lepsze miejsca na tym świecie do płacenia "podatków" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie w nowym rządzie śmieszy minister Ziobro i jego "nazywanie rzeczy po imieniu".

Jak ktoś, bez żadnego dorobku naukowego, żadnej praktyki ma odwagę szydzić z autorytetów prawa?

Jakim prawem odwołał profesora Waltosia z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego - czy tylko dlatego, że Kodeks Karny to "bubel" i "ma prawo rozwiązać współpracę z kimkolwiek". Przypomnę, że na znak protesu cała Komisja podała się do dymisji łącznie z wielkimi znawcami prawa karnego - Andrzejem Markiem i sędzią SN Panem Zabłockim.

Ideą nowego ministra jest wprowadzenie sądów 24h, co oczywiście zdobyło poklask wśród społeczeństwa, ale nikt się nie zastanawia nad tym, kto będzie w tych sądach siedział 24h :ha: ? Czy o 23:59 sędzia wraz z prokuratorem, obrońcą i innymi stronami stawią się ad hoc - nie sądzę, a sądy kapturowe działały parę wieków temu.

Wczoraj zaniepokojenie zmianami ministra wyraził RPO prof. Andrzej Zoll. I co go spotkało dzisiaj rano w Radiu Zet - w skrócie człowiek po prostu nie zna sięi tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarnosc w zawodzie sedziow jest tak duza, ze nie ma nic ponad nia . Nawet prawo .

Wielokrotnie to udowodnili . Nie wiem jak uswiadomic komus tam, ze prawo tez ich dotyczy .

Nie wiem tez jak to zmienic , Ziobro probuje . Na razie nie wiadomo jak bedzie rozwiazane osad w 24 h.

Jedno wiem, ze w sprawach oczywistych , gdzie oskarzony uznaje swoja wine nie ma sensu latami ciagnac procesu . Tak jak dotychczas. Dla wszystkich lepiej jakby do kilku dni zapadl wyrok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie zaskoczyła reakcja Premiera na wysłanie przez ministra rolnictwa służbowego samochodu po rzekomego asystenta ks. Rydzyka został upomniany w każdym innym kraju upomnienie byłoby w formie dymisji rozumiem chęć pomocy, ale niech pomaga za prywatne a nie za publiczne pieniądze, zmiany w podatkach i ZUS musi zatwierdzić Jarosław Kaczyński, bo to on rządzi. co do sądów 24h to ok może to wypali ale znając życie powstanie bałagan

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie w nowym rządzie śmieszy minister Ziobro i jego "nazywanie rzeczy po imieniu".

A mnie jego działania nie śmieszą.

Jak podaje Nasz Dziennik:

" Były komendant obozu UB w Świętochłowicach Salomon Morel, którego katowicka prokuratura oskarża o doprowadzenie do śmierci co najmniej 1538 więźniów, nie będzie już otrzymywał renty. Decyzję o wstrzymaniu wypłacanych Morelowi przez państwo polskie świadczeń wydał w piątek Jacek Włodarski, dyrektor Biura Emerytalnego Służby Więziennej. Mieszkający obecnie w Izraelu Salomon Morel nie stawia się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, natomiast władze tego państwa odmówiły deportacji zbrodniarza. Wprawdzie Morel może odwoływać się od decyzji, ale musiałby stawić się przed polskim sądem. A na to raczej nie będzie miał ochoty.

- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiadał, iż podjęte zostaną kroki, które sprawią, że osoby unikające stawienia się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, a wobec których prokuratura przygotowała akt oskarżenia, zarzucając im popełnienie zbrodni komunistycznych, zostaną pozbawione wypłat świadczeń - przypomina Paweł Wilkoszewski, asystent ministra sprawiedliwości. - Mordercy tacy jak Morel powinni być skazani, a nie pobierać wysokie pobory - powiedział "Naszemu Dziennikowi" minister Zbigniew Ziobro.

 

Wydana w piątek decyzja Biura Emerytalnego Służby Więziennej pozbawia Salomona Morela, ewidentnie unikającego stawienia się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, wypłat renty w niemałej, bo sięgającej 5 tys. zł kwocie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarnosc w zawodzie sedziow jest tak duza, ze nie ma nic ponad nia . Nawet prawo .

Wielokrotnie to udowodnili . Nie wiem jak uswiadomic komus tam, ze prawo tez ich dotyczy .

Nie wiem tez jak to zmienic , Ziobro probuje . Na razie nie wiadomo jak bedzie rozwiazane osad w 24 h.

Jedno wiem, ze w sprawach oczywistych , gdzie oskarzony uznaje swoja wine nie ma sensu latami ciagnac procesu . Tak jak dotychczas. Dla wszystkich lepiej jakby do kilku dni zapadl wyrok .

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tą solidarnością i bycie ponad prawem. Chodzi o to, że razem ustalają wyroki? Że mają immunitet, tak jak wszyscy sędziowie na świecie?

Gdy oskarżony uznaje swoją winę, to do czasu przesłuchania wszystkich świadków na rozprawie głównej wnosi do sądu o wydanie wyroku skazującego. Gdy okoliczności przestępstwa jak i wina sprawcy nie budzą podejrzeń, to sąd wydaje wyrok, nawet bez postępowania dowodowego za zgodą pokrzywdzonego i prokuratora. A procesy ciągną się latami, problem tylko w tym, że oskarżony nie zawsze chce się przyznać :szczerbaty: Moim zdaniem ta instytucja z KPK całkowicie wystarcza - jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zyjemy w innych krajach !!!!!

Sedziowie sa solidarni wobec siebie , Taki co lamie prawo, wydaje ukladowe wyroki niezaleznie czy w latach 50, 60 , 70, 2000 zawsze jest bezkarny .

Moze nie spotkales sie z ukladowymi sedziami , ze tak idealistycznie patrzysz na to srodowisko .

Nieotrzymywanie kopii pism procesowych mimo korespondencji stronyi sedziny miesiacami i poten 10 dni na ustosunkowanie sie do nich pod grozba odrzucenia tych wyjasnien uniemozliwia znalezienie adwokata. Wezwanie na posiedzenie sadu i tylko do Ciebie adresowane a tak naprawde jest to rozprawa z obecnoscia drugiej strony , zabranianie wgladu akta stronie bo ma adwokata , sam bylem przy tym jak sadowa sekretarka tak robila memu ojcu . Prywatne rozmowy z sedzina po rozprawie z jedna ze stron . Falszowanie , podmiana akt sadowych , nie umozliwianie odplatnego nabycia kopii akt - mozna bylo tylko w czesci po wyroku . Pozostale sfalszowano .

W SA zabroniono wgladu w akta do czasu napisania uzasadnienia wyroku , a tam inne akta niz w nizszej instancji jak pozwolili w nie zajrzec , przesluchania przez prokurature zawsze kilka dni wczesniej przed rozprawa w sadzie w sprawie cywilnej i dawanie wgladu w te akta stronie w sprawie cywolnej , Jak juz nie bylo o co to areszt aby do zakladu psychiatrycznego na badania zamknac . Tak samo nie mozna w prokuraturze kopii akt uzyskac skoro o cos oskarzyli to musza . To co pisze to XXI wiek polskie sadownictwo . Raz w miesiacu auto z 2 roslymi cywilami podjezdza i wala w drzwi , zadnej kartki nie zostawiaja itd . Co prawda juz od roku nie jezdza ale uraz u mnie , moich dzieci , domownikow pozostal .

Przepraszam, ze tak emocjonalnie ale pewna bariera juz pekla i nigdy nie poskleja sie .

 

 

Jak Ziobro nastal to prokuratura umorzyla sprawe przez 9 lat prowadzona .

Nie wiem jak ktos moze miec wplyw w sadach aby sekretaki dawaly kopie tylko czesci akt, przyslanialy fragmety dotyczace w jakim trybie swoje klamstwa zeznawal , nie dawaly na posiedzenie sadu pism zlozonych kilka dni wczesniej - czym ustawily by wyrok gdybym nie poszedl na to posiedzenie i nie pokazal potwierdzonych kopii itd w roznych sadach w roznych miastach . Jaka wladze nad nimi ma ten emeryt z KW Policji , wczesniej Milicji .

Moze z tego ukladu ale innej beczki - zniknely odciski palcow mordercow Jaroszewiczow .

 

W/g mnie prawo karne mamy dobre . Nawalaja ludzie co maja place i przywileje aby dobrze prawo stanowily . Sa caly czas bezkarni .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie w nowym rządzie śmieszy minister Ziobro i jego "nazywanie rzeczy po imieniu".

Jak ktoś, bez żadnego dorobku naukowego, żadnej praktyki ma odwagę szydzić z autorytetów prawa?

Jakim prawem odwołał profesora Waltosia z Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego - czy tylko dlatego, że Kodeks Karny to "bubel" i "ma prawo rozwiązać współpracę z kimkolwiek". Przypomnę, że na znak protesu cała Komisja podała się do dymisji łącznie z wielkimi znawcami prawa karnego - Andrzejem Markiem i sędzią SN Panem Zabłockim.

Ideą nowego ministra jest wprowadzenie sądów 24h, co oczywiście zdobyło poklask wśród społeczeństwa, ale nikt się nie zastanawia nad tym, kto będzie w tych sądach siedział 24h :ha: ? Czy o 23:59 sędzia wraz z prokuratorem, obrońcą i innymi stronami stawią się ad hoc - nie sądzę, a sądy kapturowe działały parę wieków temu.

Wczoraj zaniepokojenie zmianami ministra wyraził RPO prof. Andrzej Zoll. I co go spotkało dzisiaj rano w Radiu Zet - w skrócie człowiek po prostu nie zna sięi tyle!

 

Całkowicie się zgadzam. Minister na apel 134 profesorów prawa twierdzi, że gdyby się na nich opierał to by czuł wokół siebie intelektualną pustkę. To znaczy, że oni nie mają pojęcia co podpisują? Nie śmiem nawet tego komentować, ale znam kilku z autorów apelu z Wrocławia i uważam, że są to znawcy prawa z najwyższej półki i autorytety w swojej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam. Minister na apel 134 profesorów prawa twierdzi, że gdyby się na nich opierał to by czuł wokół siebie intelektualną pustkę. To znaczy, że oni nie mają pojęcia co podpisują? Nie śmiem nawet tego komentować, ale znam kilku z autorów apelu z Wrocławia i uważam, że są to znawcy prawa z najwyższej półki i autorytety w swojej dziedzinie.

 

Koń jaki jest każdy widzi.

Cytując Frycza-Modrzewskiego: "Prawo w Rzeczypospolitej jest jak pajęczyna: bąk się przebije, ugrzęźnie muszyna".

Nie zawsze większość musi mieć rację - nawet w demokracji (134:1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To boli . ZUS . Nowy rzad pewnie tez prawie nic nie zrobi . Maja tylko obnizyc z 13 do 10% skladke na ubezp. rentowe bo sa duze nadwyzki na tym koncie . To i tak malo . Wystarczy spoznic sie z platnoscia i juz nie dostane chorobowego przez 180 dni jakbym zachorowal / chyba ze uznaja inaczej/ , musze ponosc oplaty na przelewy ZUS na rozne konta a i tak na moim koncie emerytalnym mam kilkuletnia luke w platnosciach z ZUS .

ZUS to panstwo w panstwie . Sejm wielokrotnie tak zmienial przepisy aby taka poczwara nas obciazyc .

Patrzac na coraz ladniejsze nowe zusowskie obiekty jestem pewien , ze te inwestycje sa po to aby ten kto ma kupic ZUS - prywatyzacja dobrze na siedzibach sie oblowil .

Zobaczymy co bedzie . Wzrost oplat skutkuje wzrostem zwolnien pracownikow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zabrzmi to idiotycznie, ale myślę, że jeżeli społeczeństwo "zwolniło" sejm to ludzie tam zasiadający zmądrzeliby, niech wreszcie zrozumieją, kto jest suwerenem władzy w demokracji ciekawi mnie ich reakcja na wykorzystanie przez społeczeństwo jednej z fundamentalnych zasad demokracji, „kto powołuje ten może i odwołać”, co do sezonowego wzrosty bezrobocia to się zgodzę, ale poczekajmy do wiosny o ile spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.