Skocz do zawartości

100 dni minelo - czy jest lepiej?


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyjemy zobaczymy co zrobi minister. Ja w imieniu klienta zwróciłem się w grudniu do pana ministra o pomoc w sprawie w sądzie w Poznaniu, który od 17 miesięcy nie zrobił nic. Na razie niestety zero odpowiedzi i zero pomocy. Jeśli coś zadziała to uderzę się w piersi i opiszę to, ale już nie bardzo wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister nic nie zrobi . Twoje pismo dostali urzednicy co od lat tam siedza i tyle . Maja wypracowane metody aby bylo spokojnie itp.

Chyba najlepiej osobiscie z kims w Warszawie gadac , wysylanie pism nie ma sensu za wyjatkiem utrzymania terminu . Sam wyslalem kilkadziesiat, co zmiana ekipy to pisma . Zawsze tak samo konczyly . Bezmyslna machina albo metoda na wygode .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze bedziemy likwidowac swoje dzialalnosci gospodarcze . Wystarczy zatrudnic dziewczyne co zaciazy . W/g projektu zmiany w kodeksie pracy bede mial nakaz 2,5 roku dac prace pracownicy powracajacej z urlopu macierzynskiego . To jest jak wyrok i rowna sie likwidacji mojej firmy .

Czyzby warunkiem przyjecia dziewczyny do pracy mialo byc zaswiadczenie o nieplodnosci ?

Aby jeszcze dobic to od 3 dziecka przyslugiwac ma 52 dni urlopu - platnego . teraz min jest 18 dni . Urlopy liczy sie bez sobot i niedziel i swiat.

Zbigniew Wyszyński

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Zastój w gospodarce kompletny. Podatki są podwyższane, a nie obniżane. Od marca będzie wyższy ZUS. Ale nic to! Za to mamy dużo wypowiedzi. Dwie nowe autorstwa JK: "NIE dla wprowadzenia euro" oraz "Haniebna działalność Trybunału Konstytucyjnego".

 

Myślałem, że może coś to ugrupowanie jednak zrobi, ruszy do przodu, ale to tylko czcze gadanie jest.

 

Wyobraźcie sobie, że odwołali wszystkich dyrektorów Agencji Modernizacji Rolnictwa. Za chwilę okazało się, że miano odwołać dyrektorów Agencji Własności Rolnej. Niestety premier nie odróżnił tych agencji. Co na to PIS? Tylko się ucieszył, bo się okazało, że są jakieś nowe miejsca do obsadzenia o których nie wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Zastój w gospodarce kompletny. Podatki są podwyższane, a nie obniżane. Od marca będzie wyższy ZUS. Ale nic to! Za to mamy dużo wypowiedzi. Dwie nowe autorstwa JK: "NIE dla wprowadzenia euro" oraz "Haniebna działalność Trybunału Konstytucyjnego".

 

Myślałem, że może coś to ugrupowanie jednak zrobi, ruszy do przodu, ale to tylko czcze gadanie jest.

 

Wyobraźcie sobie, że odwołali wszystkich dyrektorów Agencji Modernizacji Rolnictwa. Za chwilę okazało się, że miano odwołać dyrektorów Agencji Własności Rolnej. Niestety premier nie odróżnił tych agencji. Co na to PIS? Tylko się ucieszył, bo się okazało, że są jakieś nowe miejsca do obsadzenia o których nie wiedzieli.

 

http://www.pis.org.pl/article.php?id=754

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem jest taki, że nic się do przodu nie posuwa. Ja szanuję reguły demokracji i rozumiem, że PIS jest u władzy bo ma legitymację od narodu. Jednak spodziewałem się więcej. Szkoda, że skończyło się na obietnicach. Ideologia to nie wszystko. Albo i nic. Po prostu szkoda że znowu politycy nie potrafia wykorzystać szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego. Polityka stała się sprawą publiczną (a nie tylko sprawą panującego domu) dopiero wówczas, gdy siłą mobilizacji ludzkich działań przestała być religia a stała się ideologia. Proces ten rozpoczął się od mniej więcej XVI wieku i wciąż trwa. W nim narodziła się świadomość indywidualizmu i politycznej wolności. Tak więc choć ideologia to na pewno nie wszystko (jest jeszcze gospodarka), to na pewno też nie jest niczym. W jej treści ujawniają się oczekiwania co do określonych stylów życia, wyobrażenia wolności i godności życia itp. To nie są bagatelne sprawy i na prawdę jest o co walczyć. Zwłaszcza dziś, gdy tryumfalny powrót prawicy POPISU (a przede wszystkim PIS-u) jawnie obnosi się ze swoją kontroświeceniową gębą. A na koniec taki prosty, historyczny fakt: konserwatyzm narodził się jako reakcja na Oświecenie! Konserwatyzm jest reakcyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd populistyczny chyba nikt nie zaprzeczy... No a tak powracając do tematu pracowników administracji publicznej to do tej pory byli wybierani w drodze konkursów teraz politycy PiSu chcę aby stanowiska w słóżbie cywilnej były obsadzane z nadania. Nie wiem skąd te złudzenia o prawości polityków PiSu, fakt jest taki że każda partia składa się nie tylko z tych, którzy zajmują najwyższe stanowiska ale także z "szeregowych członków", którzy też muszą "coś mieć" z wygranych wyborów. A jak ktoś miesza wartości chrześcijańskie do polityki dla mnie odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a tak powracając do tematu pracowników administracji publicznej to do tej pory byli wybierani w drodze konkursów...

 

Zaraz spadnę z fotela, kręgosłup sobie złamię, a śmiech mnie dobije....

 

PS

Polska jest najbardziej skorumpowanym krajem w UE. Dzięki tym "konkursom"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spadnę z fotela, kręgosłup sobie złamię, a śmiech mnie dobije....

 

PS

Polska jest najbardziej skorumpowanym krajem w UE. Dzięki tym "konkursom"?

 

 

No czytasz w intertekście nie powiedziałem że wybierani do tej pory w drodze konkursów pracownicy są najlepsi z najlepszych...ale ja osobiście wolę konkurs od obsadzania z klucza partyjnego. A ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem każdej partii jest rządzenie...to chyba łatwo wyczytać w statutach. Więc mnie nie dziwi że PIS idzie do władzy całą mocą tylko po co ta retoryka pokrzywdzonych-krzyżowców. Bracia kaczyńscy to chyba najgorsza opcja z byłego obozu NSZZ. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia kaczyńscy to chyba najgorsza opcja z byłego obozu NSZZ. Takie moje zdanie.

Z tym się nie mogę zgodzić. Milton Friedman, najwybitniejszy z krzewicieli wolnego rynku, który 15 lat temu miał dla państw postkomunistycznych trzy rady na reformę: "prywatyzować, prywatyzować, prywatyzować", w końcu stwierdził: "Myliłem się. Rządy prawa są ważniejsze od prywatyzacji".

To powinno dać wiele do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirekAD nikt nie mówił że PO i SLD są tacy ale na pewno wole ich od pisu który tak naprawde nie miał żadnego planu rozwojowego tylko same obietnice nie to co chociarzby PO z programem. Wcale nie twierdze żę PO jest cacy. Jednak jeśli pis robi cyrk wole opozycje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie mogę zgodzić. Milton Friedman, najwybitniejszy z krzewicieli wolnego rynku, który 15 lat temu miał dla państw postkomunistycznych trzy rady na reformę: "prywatyzować, prywatyzować, prywatyzować", w końcu stwierdził: "Myliłem się. Rządy prawa są ważniejsze od prywatyzacji".

To powinno dać wiele do myślenia...

 

MegaROTFL. :buahaha:

Wskaż proszę, co zrobił (lub zamierza zrobić, niech stracę) PIS dla wprowadzenia wspomnianych, pożądanych przez Friedmana, rządów prawa. Dla ułatwienia powiem Ci, że rządy prawa biorą się z jasnych, prostych i przejrzystych przepisów tegoż prawa, w których każdy potrafi zrozumieć, czego oczekuje od niego państwa i co mu daje w zamian. Nie z polowania na czarownice i tworzenia megaurzędów , speckomisji i superpolicji, w wyniku czego będzie tak (już niedługo, wg marzeń pisu), jak w piosence: "na jednego mieszkańca jeden szeryf przypada".

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczy aby wszystkich ukladowych sedziow , prokuratorow , sekretarki w sadach itp majacych nadal upaprane rece ukladami odsunieto i rozliczono . Mitem jest, ze sady sa niedofinansowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incydentalna zmiana konstytucji - no po prostu majsetrsztyk prawny! Ciekawe co jeszcze JK wymyśli? Cenzura już jest planowana, podatki w górę, sędziowie be, Trybunał Konstytucyjny haniebny, lekarze do wosjka. Plan jest czytelny: zniszczyć elity. Tylko co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! Kaczyńscy chcą ponad głowami elit przekonać społeczeństwo że można dać ludziom wszystko czego oczekują. A bez elit nie ma narodu niestety. Nie ma wzorów. Autorytetów. Szkoda, że chcą zniszczyć to wszystko. Nie wszyscy są źli. Wielu ludzi którzy są atakowani to szanowane osoby. Taka polityka - krzewić manię kryzysu. W zarządzaniu jest takie pojęcie - administrowanie kryzysem i to właśnie propagują bracia. A to nie wystraczy. Demokracja rozliczy PIS. Ideologia i wirtualni wrogowie nie wystarczą. Trzeba efektów, a tych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.