Skocz do zawartości

Mateja rozwalił Małysza jak dzeciaka!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak zaczeły sie sukcesy Małysza tak Mateja zupełnie został zniszczony przez Tajnera. Małysz skakał w konkursach zupełnie sam, bo całą resztą nikt sie nie interesował. Tajner mydlił oczy że coś tam poprawia a to były zmarnowane 6 lat Mateji. W zeszłym roku Mateja zczął jakoś tam skakać wygrywać zawody PK. W tym sezonie jeszcze lepiej. Solidna forma na MŚ w Lotach. Świetne treningi na normalnej skoczni Olimpijskiej.(za długo tego treningowania było)

 

No i dziś Mateja wygrywa MP z Małyszem pokonując go w obu seriach!!!!

 

Brawa dla półtora rocznej pracy Kuttina i Horngachera z Mateją. Odbudowali go na stare lata a nikt wcześniej nie umiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaczeły sie sukcesy Małysza tak Mateja zupełnie został zniszczony przez Tajnera. Małysz skakał w konkursach zupełnie sam, bo całą resztą nikt sie nie interesował. Tajner mydlił oczy że coś tam poprawia a to były zmarnowane 6 lat Mateji. W zeszłym roku Mateja zczął jakoś tam skakać wygrywać zawody PK. W tym sezonie jeszcze lepiej. Solidna forma na MŚ w Lotach. Świetne treningi na normalnej skoczni Olimpijskiej.(za długo tego treningowania było)

 

No i dziś Mateja wygrywa MP z Małyszem pokonując go w obu seriach!!!!

 

Brawa dla półtora rocznej pracy Kuttina i Horngachera z Mateją. Odbudowali go na stare lata a nikt wcześniej nie umiał.

 

Właściwie Mateja skacze jak skakał, jeśli jednego skoku nie zawalał a Małysz - odpowiednio bliżej! Brawo Kutin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, sorry ale delikatnie mówiąc pierniczysz :D. Gdyby Mateja wybił by się na szczyty, ale nigdy nie był taki jak np. Małysz. Małysz też czekał lata na sukcesy, które zawdzięcza swojemu talentowi pzrede wszystkim. Moim zdaniem ten sport jest na tyle ciekawy, ze nawet teraz trenerzy nie wiedzą dlaczego Małysz skakał tak dobrze a teraz już mu nie idzie. Mi się wydaje, że połowa sukcesu to jakaś podświadomość zawodnika, może psychika, która gdzieś tam intuicyjnie podpowiada jak należy skakać. Mateja niestety był średniakiem i tak ma szzcęście, że trenerzy dawali mu tak długo skakać, bo ja dawno bym mu podziękował i dał szansę komuś młodemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma rację. Mateja zawsze mial problemy z psychiką (dobrze na treningach, często kiepsko na konkursach), a sam słyszałem jego wypowiedzi jak mówił, że do psychologa to on nie musi chodzić, bo sobie sam radzi...

 

Pojedzie teraz na konkurs PŚ i spadnie z progu. Oczywiście mu tego nie życzę, ale boję się, że będę złym prorokiem...

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak dla potwierdzenia:

 

26.02.2006 - MP: Małysz najlepszy na Średniej Krokwi

 

Udany rewanż Małysza. Nasz najlepszy skoczek w historii po wczorajszej porażce na Wielkiej Krokwi z Robertem Mateją, dziś wziął srogi odwet. Adam pokonał Kamila Stocha i Stefana Hulę. O wiele słabiej niż wczoraj spisał się Mateja, zajmując dopiero siódme miejsce.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Małysz się spiął pięknie na igrzyska i teraz to już będzie koniec. Jak Schmit czy Goldie. To jest w głowie - po prostu osiągnąłeś coś, masz kasę ze startów i reklam, to po jaką cholerę na koniec złamać kręgosłup? A po drugie jednak te skoki rozwalają kolana i w ogóle organizm. Więc gratulacje dla Małysza ale ja osobiście myślę, że to koniec pięknej kariery. W przyszłym roku pierwsza 30 to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Ahonen był wielki przed Małyszem i to długie lata! że miał przerwę gdzie skakał beznadziejnie, i że obecnie jego wielka kariera trwa 3x dłuzej niż Małysza. I na koniec informacja, że są dokładnie z tego samego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, to mówimy o Mateji (a może Metei), który moim zdaniem gdyby miał część tego talentu co Małysz, to pokazałby to i żaden terner by tego nie zniszczył. Poza tym Tajner woził go ze sobą wytrwale, a on i tak nic nie pokazywał. Jak powiedziałem, jak dla mnie to i tak miał za dobre warunki na swoje wyniki. A mówienie, że trener go zniszczył to demagogia.

A Małysz jaki jest taki jest ale jak do tej pory jest najwybitniejszym polskim skoczkiem a także jednym z wybitniejszych w historii. A to, że sa od niego lepsi wcale mu ujmuje chluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taka wcale demagogia, bo powiedz mi czy norwegowie to dobrzy czy źli zawodnicy i gdzie oni byli jak nie było Kojonkowskiego.

 

OK, to ja powiem, że zanim przyszedł Tajner to nic nie było, że dzięki niemu Małysz się odrodził, ect, ale to dal m nie demagogia.

Powtarzam, to co chciałem powiedzieć, gdyby Mateja miał talent, to by się wybił, chodziaż na jednym konkursie PŚ a Tajner ani nikt innym by mu w tym nie przeszkodzili. Jaskółka wiosny nie czyni, tak jak jego ostatnie zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.