Skocz do zawartości

Zaćmienie Słońca - 29 marca 2006 w Planetarium Śląskim


Rekomendowane odpowiedzi

Według moich wstępnych informacji, jak i w przypadku niedawnego przejścia Wenus przed tarczą Słońca, to również w tym przypadku Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie, będzie organizować wspólne obserwacje tego zjawiska.

 

Efemeryda dla Planetarium Śląskiego, w linku <tutaj> lub w tekście pdf z opisem do wydruku <tutaj>

 

Efemeryda dla Planetarium Śląskiego

 

początek: 11:49:27

 

maksimum: 12:53:42,8 - faza maksymalna 0,545

 

koniec: 13:57:55

 

Zgoszenia do wspólnych obserwacji proszę na forum lub jeszcze lepiej do mnie na e-mail:

e-mail

 

Za zainteresowanych podaje, że jest to ŚRODA, a obserwacje będą prowadzone pod warunkiem dobrej pogody w godzinach od 11:30 do 14:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjazdów na silos, to wg. prognoz pogodowych do końca marca wiele się nie zmieni. Pierwsze realne spotkanie to wg. mnie Planetarium Śląskie - 29-go, a następne ustalilibyśmy na kwiecień już na silosie, ew. w nowym miejscu Mardususa.

Ponieważ 29-go to nów i środa, realnym było by spotkanie na pierwszą sobotę kwietnia (1-go) i nie jest żart Prima Aprilis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się to nie skończyło na zapowiedziach na forum :-)

No, a gdzie reszta ?

 

Zachęcam wszystkich do śląskiego pospolitego ruszenia i spotkania się szerszą ekipą w tę środę - również osoby z naszego regionu biernie czytające Forum. Po fakcie proponuję spotkać się gdzieś w knajpie już nie w celach astronomicznych acz towarzyskich i omówić szczegóły dotyczące ewentualnych dalszych spotkań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z ostatnij chwili...

 

Ze względu na warunki atmosferyczne panujące na terenie parku i samego Planetarium, organizatorzy zastanawiają się jeszcze nad miejscem ewentualnej obserwacji.

W rolę wchodzi oczywiście taras, lecz on niestey jak do dziś jest mocno zasypany. Ewentualne inne miejsca to "zegar słoneczny" <- chodź też jest jeszcze tam śnieg lub w ostateczności plac przed samym planetarium.

 

Do zaćmienia pozostało: 15 dni.

 

Mateusz dobrze zaproponował, aby po zaćmieniu spotkać się i omówić dalsze plany naszych spotkań (silos).

Pisze się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku ja tez bym chetnie sie spotkal ale akurat wtedy mam zajecia na uczelni i to wazne bo kolokwium, zobacze moze sobie specjalnie na ta okazje przsune ale nie wiem czy mi sie to uda. A co do wypadow nocnych to bardzo chetnie, tylko zawsze jak mam czas, transport to albo pogoda nie dopisje albo ludzie, mam nadzieje ze w tym roku to sie zmieni! Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Postaram się teraz aktywniej uczestniczyć, jak tylko dam radę spróbuje pojawić się na zaćmieniu, jak będę miał jak i czym to chętnie spotkam się z Wami na Silosie. Z góry chciałem poinformować że tak w maju i na początku kwietnia nie dam rady gdyż jadę na praktyki ze szkoły do Jastarni :) Jestem ciekaw jakie tam są widoki ;) Oczywiście o Was nie zapomniałem!

 

Pozdrawiam! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę w dniu zaćmienia jechał jedynką z Torunia na Śląsk i dalej na Kraków i do Zakopanego. Nie sądzę, żebym się w odpowiedniej godzinie wyrobił, żeby do Was dołączyć. Pewnie zatrzymam się gdzieś w okolicach Łodzi i z parkingu popatrzę.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie, że obserwacje będą na 100%.

Ekipy pracuja nad przygotowaniem miejsc.

 

W przypadku braku pogody, będzie pokazywana w czasie rzeczywistym moja animacja przedstawiająca naturalny wygląd zaćmienia w danym czasie. Prezentacja na nowym ekranie jaki posiada Planetarium 42" LCD :-)

 

Zapraszam wszystkich do odwiedzin w Planetarium Śląskim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

:unsure: Witam wszystkich serdecznie. Właśnie przebudziłem się z zimowego snu i biorę się za odkurzanie sprzętu. Niestety nie dam rady przyjechać na zaćmienie do Chorzowa, ale z chęcią pojadę na silos (jeszcze tam nie byłem). Jak będzie coś wiadomo konkretnego to proszę o majla.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.