Skocz do zawartości

Ptasia grypa odkryta i w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na kaczki

& kaczory :D

Powiedzialbym na labedzie . Zeby nie jadac ich na surowo . W Niemczech tez labedzie w roli glownej byly.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na innym forum ale tu też napisze. Wszystkie media oszalały tak jakby w Polsce wcześniej nie było ptasiej grypy bo ptaki obeszły Polskę do okoła przez Czechy i Ukraine do Niemiec. Wszyscy teraz powariowali a w Toruniu ptaków bedzie pilnował policjant, zamknijmy granice dla ptaków :Boink:.

To i tak wszystko wina masonów PO i SLD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na innym forum ale tu też napisze. Wszystkie media oszalały tak jakby w Polsce wcześniej nie było ptasiej grypy bo ptaki obeszły Polskę do okoła przez Czechy i Ukraine do Niemiec. Wszyscy teraz powariowali a w Toruniu ptaków bedzie pilnował policjant, zamknijmy granice dla ptaków :Boink:.

To i tak wszystko wina masonów PO i SLD!

 

Oczywiście. Dlatego napisałem, że został odkryty pierwszy przypadek, a nie że to jest pierwszy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Oskar, nie stresuj się - i tak wszystko bylo jasne. Dla mnie przynajmniej!

 

A Zysix - no, sprawa jest bardziej złożona - to może też być odwet za udział w wojnie w Iraku :D

 

Ale :Beer: podtrzymuję!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Jeszcze nam prezydenta nam zarżnie :notworthy: Ale o prezydentową nie mamy się co martwić, jest tak piękna, że jak tylko wirus ją zobaczy to wróci do Azji :ha:

 

Wszyscy teraz powariowali a w Toruniu ptaków bedzie pilnował policjant, zamknijmy granice dla ptaków .

 

Oglądaliście przed 2 godzinami TV? W TVN 24 pokazywali jak policjanci pilnują ptaków żeby nie odlatywały :ha: Ptaki stały w gromadce a ci debile ciągle stali obchodzili je dookoła i jak któryś ptak się poruszył to policeman od razu blokował mu drogę. :ha: To dopiero kwarantanna :ha:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodni obserwuję tę histerię z coraz większym niedowierzaniem. Nie ma wiadomości, które nie epatowałyby zagrożeniem, które - jak się zastanowić - jest zupełnie nieproporcjonalne do skali paniki. Ciekawe skąd to się bierze, oprócz tego, że ludzie są niedoinformowani i podatni na manipulację? Często strach jest narzędziem zniewolenia społeczeństwa, jednak w tym przypadku odpowiedzialność spada na wolne media, więc to wytłumaczenie odpada. A więc chodzi tylko o kasę! Ludzie gdy się boją, częściej oglądają wiadomości i czytają gazety, a większa oglądalność, to większe wpływy z reklam. I wszystko jasne. Dla mnie taka manipulacja faktami związana z sianiem strachu wśród ludzi i narażaniem Bogu ducha winnych ptaków na "represje" (czego już są przykłady) jest obrzydliwa i świadczy o tym, że nie jesteśmy tak naprawdę wolnym społeczeństwem, skoro tak łatwo jest nami manipulować :(

 

Polecam ciekawy artykuł na ten temat z Tygodnika Powszechnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Całkowicie zgadzam się z opinią, że rozdmuchiwanie sprawy tejże choroby ma jakiś związek z ukrytą reklamą środków masowego przekazu! Co prawda, zagrożenie jest realne. Ale o uśmierceniu jakiejś poważnej części ludzkości mowy być chyba nie może. No, mam nadzieję! Przypomina się tu sprawa podobnej kampanii lat temu ... ileś, w sprawie AIDS. No i co? Z perspektywy tychże lat nasuwa się taki wniosek : AIDS jest śmiertelnym zagrożeniem. Ale raczej dotyczy jednostek, niż populacji. Pomimo braku skutecznych lekarstw, znaleziono środki zaradcze. Jakże proste ! To samo stanie się z ptasią grypą. Chyba, co?

Temat jest tak mocno na tapecie raczej z dwóch powodów. Po pierwsze - boimy się NIEZNANEGO. Nieznanemu łatwo przypisuje się cechy monstrualne. Bo jest NIEZNANE.

Po drugie, no cóż ... jest tematem wysoko sprzedajnym.

Mój wywód zobrazuję jeszcze takimi faktami.

1. W świadomości przeciętnego człowieka najstarszliwszym zagrożeniem dla kąpiących się w ciepłych morzach są rekiny. Czemu? Bo są fotogeniczne ! Tymczasem kilkanaście chyba razy więcej ludzi zabijają.. meduzy, ale ich tak łatwo się nie pokaże w TV !!!!

2. Pierwszym żeglarzem, który samotnie okrążył świat był Joshua Slocum, w latach 1895-1898. Bodaj w Buenos Aires znalazł sklep, nad którym znajdowała się wielka tablica, o takiej mniej więcej treści : "Świat już wkrótce zostanie zniszczony przez kometę. Wiemy o tym i dlatego wyprzedajemy wszystko za bezcen". Oczywiscie, sklepik ten miał obroty, z których jakie Tesco, czy Lidle różne nie byłyby niezadowolone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z opinią, że rozdmuchiwanie sprawy tejże choroby ma jakiś związek z ukrytą reklamą środków masowego przekazu

Oczywiście że tak, przecież to jest globalna reklama środków farmaceutycznych. :ha: Przecież nie tak dawno temu było to samo z chorobą szalonych krów, a potem jeśli się nie myle było coś z wieprzowiną :ha:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej będziecie śpiewać jak Wam zamkną miejsce pracy w strefie zapowietrzonej :szczerbaty:

http://www.um.torun.pl/torun/pliki/mapka_strefy.gif

Ja pracuję kilkaset metrów od "epicentrum". A samochód parkuję często nad Wisłą. Być może wożę od czasu do czasu na karoserii ptasią grypę w postaci ptasich placków. No i na balkonie często ptaszki siadają... I jak tu w spokoju na Saturna zerkać? A poważnie - niby nic, koncerny farmaceutyczne, media, te sprawy, ale dreszczyk jednak jakiś jest.

Pozdrawiam ze strefy zapowietrzonej

Piotr

PS. To chyba kara za RM. :szczerbaty:

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można powiedzieć? Chyba każdy myślący człowiek wiedział już wcześniej, że to tylko kwestia czasu, kiedy oficjalnie potwierdzona zostanie obecność wirusa ptasiej grypy w Polsce.

Mnie jednak od kilku godzin (a szczególnie od konferencji prasowej premiera z Torunia) zastanawia, który z wydanych jutro dzienników na pierwszej stronie wielkimi literami napisze: ZARAZA IDZIE Z TORUNIA!

 

P.S. Nie, żebym był jakoś politycznie nastawiony... ;)

P.S. 2 Zestawienie słów, które umieściłem w nawiasach wcale nie jest przypadkowe - czytajcie to, jak chcecie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka, strasznie Ci współczuję, nie tylko RM, ale i tej strefy

jeśli mógłbym coś, dodać, to tylko to, żebyś za nic w świecie nie kichał w miejscu publicznym,

teraz w Toruniu, nawet małe kichnięcie, oznaczać może tylko jedno,

izolację delikwenta wraz z rodziną, niewiadomo na jak długo :ha:

 

już aresztują wszystkie łabędzie:

 

aresztowanie_łabędzia.jpg

pozdrowienia

 

- aaapsik!!

- bardzo qu..wa śmieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka, strasznie Ci współczuję, nie tylko RM, ale i tej strefy

jeśli mógłbym coś, dodać, to tylko to, żebyś za nic w świecie nie kichał w miejscu publicznym,

teraz w Toruniu, nawet małe kichnięcie, oznaczać może tylko jedno,

izolację delikwenta wraz z rodziną, niewiadomo na jak długo :ha:

 

już aresztują wszystkie łabędzie:

 

aresztowanie_łabędzia.jpg

pozdrowienia

 

- aaapsik!!

- bardzo qu..wa śmieszne

 

:szczerbaty::ha:

 

ale kaczory do Torunia nie przyjechały, tylko wysłały premiera...

 

ciekawe czyżby się czegoś obawiali...

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

Ps: we wtorek w Toruniu zrobię sobie fotę z łabędziami. A co, sporty ekstremalne teraz są w modzie :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie temat rozwinął... Mnie zastanawia czy oni powariowali z tym zamykaniem centrum itd?Gdzie teraz odkryją "ognisko ptasiej grypy" wszystko bedzie zamykane a policjancji bedą pilnować łabędzi żeby nie odlatywały.. Ja tylko powiem co słyszałem opinie weterynarzy:

 

" Przez ptasią grype w ciągu 7 lat zginęło 90 osób,(Edycja: TVN podał właśnie liczbe 91 osóB) w ciągu 1 roku na zwykłą grype ginie 90 tysięcy" mnie to przekonuje :\ "

 

Denerwuje mnie Kaziu jak marionetka pojawia sie wszędzie tam gdzie jest problem, teraz Toruń wcześniej Chorzów/Katowice niech on siedzi w sejmie i zastanawia się co zrobić z 20% bezrobociem...

 

Pozatym wszystko to jedna ściema, jedyne problemy jakie może wywołać ptasia grypa to problemy gospodarcze (drób itd) :/

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekawe w jaki sposób pięciowodorek azotu może nam zaszkodzić...

:oco: Jaki pięciowodorek azotu???

Czy ja o czymś nie wiem, o czym wiedzieć powinienem?

Zawsze myślałem, że te oznaczenia nie mają nic wspólnego z symbolami pierwiastków.

Cyt. za Interią: "...Ptasią grypę wywołuje wirus o budowie podobnej do tej zwyczajnej "ludzkiej" grypy. Charakterystyczne są dla niego dwa białka - tzw. antygeny, występujące na powierzchni wirusa. Ich symbole - H oznacza hemaglutyninę, zaś N neuraminidazę - pojawiają się na oznaczeniach poszczególnych szczepów. Istnieje kilkanaście odmian, a kombinacja dwóch antygenów decyduje o agresywności choroby. Groźne są zwłaszcza te oznaczone symbolami H5 i H7. Najbardziej znaną, a zarazem najgroźniejszą odmianą jest H5N1...."

A może dowcipu nie zrozumiałem? Jeśli tak, to wybacz, ale w Toruniu wcale nam nie do śmiechu. Najpierw trujaki, teraz grypa...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.