Skocz do zawartości

POMOZCIE !!! MAM PROBLEM !!!


murekkaplyca

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Musze sprzedac lornetke ktora dostalem od znajomego. Nie znam sie na tym wiec szukam odpowiedzi u specjalistow :D Na szklach lornetki napisane jest ,,Made in Russia" a na obudowie widnieja napisy: 50x70 i 96m/90000m. Kieruje sie z pytaniem do wszystkich ktorzy sie na tym znaja. Ile moglbym wziasc za taka lornetke. Prosze o pomoc !!! Z gory dziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta lornetka przypomina tą

IMG_3678.JPG IMG_3679.JPG

??

jeśli tak to nie mam dobrych wieść. Nie jestem żadnym znawcą ale tak na wagę to czuć ze „szkła” są z plastiku ale również na wagę wydaje mi się ze w środku są szklane pryzmaty.

Nie widać tego na powyższym zdjęciu ale „szkła” są ohydnie czerwone, no i ten napis na nich w środku dziwna sprawa. Nie przyznaje że nie spojrzałem przez nią na niebo nocą bo jakoś nie miałem ochoty, a mam ją w domu bo mój tata kupił ja żeby na wakacjach móc statki nad morzem pooglądać za jakieś 30-40 zł od faceta który mu ją na siłę chciał sprzedać na parkingu przy aucie...

 

Krzysztof a propos tego „96m/90000m” to wydaje mi się że to jest MIN/MAX odległość ostrzenia podana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a propos tego „96m/90000m” to wydaje mi się że to jest MIN/MAX odległość ostrzenia podana.

 

...no chyba niebardzo :D

 

ani byś sąsiadki przez okno nie dojżał, (przynajmniej ja... blok naprzeciwko jakieś 20 - 30 m )

 

ani do astro kompletna klapa... nawet księżyca byś nie zostrzył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkla w lornetce sa czerwone i jest tam napis ,,Made in Russia". Probowalem cos obejrzec przez lorentke. Ostrosc jest calkiem niezla i niezle przybliza. Kompletnie sie na tym nie znam. Ile taka lornetka moze kosztowac ? A co do tych zdjec to moja jest troszke inna i ma inne napisy. Ale tez ma w srodku maly kompas B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
A to co innego ,w takim razie możesz wytargować nawet 45 zł.

Poważnie.

 

Ech, tak duuużo?

Taki sam "sprzętas" dostałem na targu za 35 zł.

Poważnie

 

A kompasik - bajera :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

O kompasiku dopowiem. Jest najdebeściasty!

 

Drogi użytkowniku - jeśli wiesz, gdzie północ się znajduje, postąp tak:

1. Ustaw lornetkę pionowo.

2. Potrząśnij 3-4 razy.

3. Trzepnij go z lewej.

4.Trzepnij go z prawej.

5. Powtarzaj czynności z p-któw 2-4 do skutku.

6. I widzisz? Kompas działa :D

 

Jeśli nie wiesz, gdzie jest pólnoc - kup osobny kompas :banan: wg niego ustawisz kompasik na lornetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie przyznaje że nie spojrzałem przez nią na niebo nocą bo jakoś nie miałem ochoty, a mam ją w domu bo mój tata kupił ja żeby na wakacjach móc statki nad morzem pooglądać za jakieś 30-40 zł od faceta który mu ją na siłę chciał sprzedać na parkingu przy aucie...

 

Jeli zostala kupiona na parkingu jako super okazja to cos mi to przypomina, kumpel w taki sposob kupil Canona z plastiku taka atrapa za 450zl :ha:, ta lornetka to cos w tym stylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18,50 zł podobne cudo kosztuje

Czy przypadkiem naszego kolegę Murka nie spotkała podobna przygoda, jak z tym wspomnianym Canonem za 450 zł? Jeżeli tak to współczuje, nauka kosztuje. Każdy w zyciu płacił kiedyś jakieś frycowe. Dobrze, że to tylko 120 zł, a nie kradziony mercedes s-classe za 150 tysiaków.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem kiedyś taką lornetkę. Szkła są ze zwykłej szyby, na krawędziach nie ma nawet faz. Szkło ma zielonkawą barwę , typową dla szyby okiennej. Oczywiście nie jest to żaden achromat. Najlepsze są te czerwone warstwy, naniesione na wewnętrzną stronę, tak jakby światło wychodziło z lornetki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.