Skocz do zawartości

Synta w DO


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę świetnie, tylko się zastanawiam czy wszystkie Synty pochodzą z tego samego źródła tzn. z tej samej taśmy produkcyjnej. Zależy mi na tym, żeby Synta kupiona w astroshopie nie była inną Syntą niż ta z DO. :unsure:

A która z nich miałaby być tą gorszą?

Wiesz, tak samo możesz zapytać, czy Synta sprzedawana rok temu i chwalona na tym forum była tej samej jakości, co sprzedawana dziś. A może producent kupuje tańsze lustra od podwykonawcy? A może wdrożył "pomysł racjonalizatorski" i zamiast luster (powiedzmy) lambda/8 robi lambda/6. No bo skoro 95% gospodyń nie widzi różnicy...

 

Nie ma wyjścia, musimy polegać na marce producenta lub sprzedawcy (przed zakupem) a potem na własnych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości to piszą, że zwykła synta 8" będzie po 1 maja br.

A brązowa kropka oznacza czasy dostawy (delivery times) > niż 2 tygodnie, a nie do 2 tygodni, to jest duża różnica.

pozdr

 

Qrcze faktycznie do pierwszego maja niema.Chyba nawet Niemcy nie przewidzieli jak tą ceną ruszyli rynek.Mam nadzieję ,że ze wschodu płynie kontenerowiec z nową dostawą :szczerbaty: Trafili z ofertą to chyba nie odpuszczą kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze faktycznie do pierwszego maja niema.Chyba nawet Niemcy nie przewidzieli jak tą ceną ruszyli rynek.Mam nadzieję ,że ze wschodu płynie kontenerowiec z nową dostawą :szczerbaty: Trafili z ofertą to chyba nie odpuszczą kasy.

 

Jak od pierwszego maja nie ma? No to ja mam chyba inną delte optical. Przecież napisane jest wyraźnie.

 

Dostępność: w magazynie

 

Może źle patrze, może jest to spowodowane moją wysoką gorączką po ekstrakcji dolnej ósemki. Już sam nie wiem. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od pierwszego maja nie ma? No to ja mam chyba inną delte optical. Przecież napisane jest wyraźnie.

 

Dostępność: w magazynie

NIE!

To od maja to nie Delta Optical, ale Astroshop w Niemczech, gdzie jest taniej!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!

To od maja to nie Delta Optical, ale Astroshop w Niemczech, gdzie jest taniej!!!!

 

 

A rozumiem, no to ulga.

Za pare mięsiecy kupuję tego telepa, wieć muszę być na bieżąco.

Do niemiec się nie wybieram, paliwo też kosztuje, kupię go więc w Polsce.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z okazji i kupiłem tę Syntę :banan:

Już jedzie do mnie kurierem. Przy płatności mTransfer jest dodatkowo 5% rabatu, czyli 1044zł do zapłaty. Ciekawe jakie będą wrażenia z obserwacji w porównaniu do SkyLuxa którego mam obecnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z okazji i kupiłem tę Syntę :banan:

Już jedzie do mnie kurierem. Przy płatności mTransfer jest dodatkowo 5% rabatu, czyli 1044zł do zapłaty. Ciekawe jakie będą wrażenia z obserwacji w porównaniu do SkyLuxa którego mam obecnie... ;)

O-o-o!!!!

Pisz zaraz jak poobglądasz! Też chcę wiedzieć, jak to działo zaprezentuje się wobec Skyluxa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O-o-o!!!!

Pisz zaraz jak poobglądasz! Też chcę wiedzieć, jak to działo zaprezentuje się wobec Skyluxa!!!

To ja już teraz powiem, że w stosunku do skyluxa to działo jest większe...... O jakieś 13 cm. Porównywanie 20 cm synty ze skyluxem to tak jak.... Sami sobie odpowiedzcie. :)

Sorry ale to nie są instrumenty porównywalne.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już teraz powiem, że w stosunku do skyluxa to działo jest większe...... O jakieś 13 cm. Porównywanie 20 cm synty ze skyluxem to tak jak.... Sami sobie odpowiedzcie. :)

Sorry ale to nie są instrumenty porównywalne.

pozdr

No to ja ci powiem, że do tej pory miałem jedynie możliwość porównania: Tała Alkora, Skyluxa i tandetnych lornetek. Nigdy przez nic innego nie lukałem, mam wrażenie, że Suchy też. A forum jest chyba qrcze po to, żeby nawzajem sobie pomagać, a nie rzucać obiegowe hasła. OK?

I nie chodzi o testy porównawcze, tylko o wrażenia. Wydaje mi się, że dobrze czasem usłyszeć, w porównaniu do tego, czy tamtego - o qrrrr..... zanim wyda się pieniądze.

Chyba, że sugerujesz, żebym tej Synty nie kupował, bo jest do Skyluxa nieporównywalna...

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z okazji i kupiłem tę Syntę :banan:

Już jedzie do mnie kurierem. Przy płatności mTransfer jest dodatkowo 5% rabatu, czyli 1044zł do zapłaty. Ciekawe jakie będą wrażenia z obserwacji w porównaniu do SkyLuxa którego mam obecnie... ;)

 

 

Kolosalna różnica, naprawdę nie bedziesz załował zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ehm.. żebyśmy się dobrze zrozumieli Panowie.. :)

 

...nie zamierzam ich porównywać jako sprzętów "konkurencyjnych" :) bo to przecież produkty zupełnie z innej półki i klasy . Dotychczas patrzyłem jednak tylko przez skyluxa, dlatego dodałem, że nie mogę się doczekać, co będę w stanie zobaczyć przez to działo. :D Na poważniejsze testy nawet się nie porywam, bo uważam że na tą chwilę mam jednak za mało doświadczenia w tej materii :)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ehm.. żebyśmy się dobrze zrozumieli Panowie.. :)

 

...nie zamierzam ich porównywać jako sprzętów "konkurencyjnych" :) bo to przecież produkty zupełnie z innej półki i klasy . Dotychczas patrzyłem jednak tylko przez skyluxa, dlatego dodałem, że nie mogę się doczekać, co będę w stanie zobaczyć przez to działo. :D Na poważniejsze testy nawet się nie porywam, bo uważam że na tą chwilę mam jednak za mało doświadczenia w tej materii :)

:Salut:

 

Ale porównywać wrażenia zawsze można i oto właśnie chodzi. Ludzie zastanawiają się nad róznymi lustrami 114mm, 150mm, 200mm, takie testy porównawcze prowadzone w różnych warunkach obserwacyjnych dadzą im pojęcie czego mozna się spodziewać. Zupełnie nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że nie mozna porównywać lustra 114mm do 200 mm. Od tego jest własnie forum żeby dać pojęcie nowicjuszom czego się spodziewać i nie zmarnować pieniędzy. Dla profesjonalistów to rzeczywiście przyznam dosyć dziwne jest porównywanie 114 do 200. Jesli te synty dalej tak będą tanieć, to coraz więcej zielonych ludzi będzie chciało kupić ten teleskop i należy się spodziewać coraz częściej na forum pytań takich jak: a co to jest okular?

Inna sprawa że ludzie są leniwi i nie chcę im się skorzystać z opcji szukaj a naprawdę warto. Ja się dowiedziałem dużo rzeczy o optyce w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ci powiem, że do tej pory miałem jedynie możliwość porównania: Tała Alkora, Skyluxa i tandetnych lornetek. Nigdy przez nic innego nie lukałem, mam wrażenie, że Suchy też. A forum jest chyba qrcze po to, żeby nawzajem sobie pomagać, a nie rzucać obiegowe hasła. OK?

I nie chodzi o testy porównawcze, tylko o wrażenia. Wydaje mi się, że dobrze czasem usłyszeć, w porównaniu do tego, czy tamtego - o qrrrr..... zanim wyda się pieniądze.

Chyba, że sugerujesz, żebym tej Synty nie kupował, bo jest do Skyluxa nieporównywalna...

:P

Masz rację. Przepraszam. Napisałem komunał nic nie wnoszący do wątku.

Oczywiście, że jakość (rozdzielczość, jasność, zasięg) obrazu będzie o niebo lepsza w syncie. Właśnie ten aspekt miałem na myśli, pisząc, że te sprzęty są nieporównywalne.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównywać wrażenia zawsze można i oto właśnie chodzi. Ludzie zastanawiają się nad róznymi lustrami 114mm, 150mm, 200mm...

 

Dokładnie.

 

Wydaje mi się że naprawdę często zwraca się uwagę na reklamy na pudełkach i czasami można nieźle zamieszać ludziom w głowach... np. zdążyłem już odradzić koledze zakup jakiegoś 7cm Newtona w markecie... rurka miała uzyskiwać podobno powiększenia ok. 300x :blink::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najgorsze jest to, ze jak ktos taki kupi takie "cudo" to sie zniecheci do astronomii, a szkoda.

 

Ale nie wszyscy, ja np. kupiłem sobie kiedyś takie "cudo" (qrcze wstyd się przyznać ) jeszcze zanim zacząłem się interesować astro, lookłem na księżyc i był taki wielki... jak gołym okiem, ale na szczęście miałem jeszcze lornetkę, pewnie tylko dzięki niej nie zniechęciłem się wtedy do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszyscy, ja np. kupiłem sobie kiedyś takie "cudo" (qrcze wstyd się przyznać ) jeszcze zanim zacząłem się interesować astro, lookłem na księżyc i był taki wielki... jak gołym okiem

 

To znaczy że powiększenie było 1X. To rzeczywiście bardzo ciekawy teleskop. A czy w ogóle w tubie były soczewki? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była jedna na dodatek plaskikowa o ogromnej średnicy 3cm + 3 plastikowe okulary. Co do samej soczewki to po jakimś czasie chciałem ją wyczyścić, nie zdąrzyłem jej jeszcze dotknąć i... odpadła :ha:

Na szczęście nie kosztował dużo.

Edytowane przez KENDZIOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wub:

To ja, się "czerwieniąc z letka" wam dodam. U mnie było tak.

Kiedyś naszemu synowi kupiłem wraz z żoną TELESKOP w Auchan, ten ... za 19,90! W dzień, niczego sobie, powiększał. W nocy okazało się, że widać przez niego tylko Księżyc. Ale był WIĘKSZY i WIĘCEJ miał szczegółow - kraterki, smugi i takie tam.

Ja wtedy myślałem, że "prawdziwe" teleskopy to tylko się robi dla profi obserwatoriów i trzeba by ze 2 miliony euro, coby coś do lukania mieć :D

Ale... poszperałem po necie i znalazłem, U-booty najpierw oczywiście, a potem całą resztę. He - ta zabawka za 19,90 dała początek! Dzięki niej żonie i dzieciakom potłumaczyłem, co kryje w sobie kosmos, pokazałem gwiazdozbiory i planetki, no i w ogóle... Ha, powiem wam, że mam teraz " poparcie społeczne" na pierwsze zakupy :banan:

Tak więc nie wszystko co najgorsze, najgorzej kończyć się musi :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś 200tka w niemieckim Astroshopie za 222 ojro odpłynęła do 15 maja.Czyżby Chińczycy nie nadązali :szczerbaty: Widać że chłopaki szybko przezucają się na większe średnice,a ja wciaz nie mogę przeboleć tej tuby Tała z 2"wyciągiem za 5 czy 6 stówek,która poszła na giełdzie :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach kupować teraz teleskop. Za parę miesięcy może pojawić się GSO w cenie Synty i wtedy wogóle będzie rozpacz :szczerbaty:

 

Generalnie nie tylko w Delta Optical cena Synty 200/1200 spadła ;)

 

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...&cat=209&page=4

kosztuje tutaj 1075 zł

 

Aczkolwiek cena wersji PYREXowej jest nadal spora: 1690 zł

 

pozdrawiam, Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co nam teraz astroshop, skoro synta 8" płacąc m-transferem kosztuje 1044 PLN?

Inni sprzedawcy jak obserwuję równają z cenami do DO. Widziałem w polskiej ofercie 80ED z kątówką 2", sukaczem 9x50, dwoma okularkami i walizką aluminiową za 1975 złociszy - to przecież jak za darmo z takim wyposażeniem.

Trzeba mieć tylko nadzieję, że ta korzystna dla nas konsumentów tendencja zniżkowania cen astro-sprzętu będzie trwała.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.