Skocz do zawartości

Synta w DO


Krzysiek T.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saywiehu

W każdym razie nowe ceny w DO to dla mnie prawdziwa rewolucja na tym rynku!

A Synta 8" "już wkrótce" za 999 PLN :o A reflektorki 114 - 130 mm .... Szczena mi opadła! Widzę dwa wyjścia: albo mi IE jakieś błędne cyferki pokazuje, albo... wkrótce upadnie rynek wtórny dla początkujących. No - albo DO wymiecie konkurencję. Albo ... nie no, chyba nie upadnie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Sorry, pomyłka!

Rzeczywiście za 999 jest Synta 6"!!!!!

Za to te 114 - 130 mmm na EQ-1, EQ-2 mają tak powalające ceny, że pewno mi się na oczka z lekka od nich rzuciło.

 

Jeśli mają jakąkolwiek wartość (optyczną) to pierwszy teleskop dla początkującego jest w zasięgu każdego.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Wcale w to nie mierzę!!!

Chodzi o tych, co naprawdę grosiki sobie składają - o pierwszy jakikolwiek sprzęciorek, o klasie nieco wyższej niz przeciętne allegrowskie "machiny"

A mi się podobają te nowe Celestrony CPC :D A bardziej - "reflektorek" Piotra.

A co kupię - ojojojoj!!! Czas pokaże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa wyjścia: albo mi IE jakieś błędne cyferki pokazuje, albo... wkrótce upadnie rynek wtórny dla początkujących. No - albo DO wymiecie konkurencję. Albo ... nie no, chyba nie upadnie !!!

 

albo to prima aprilis :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

albo to prima aprilis

Raczej wątpie :szczerbaty: Prędzej by napisali że od 31 lutego 2007 roku będą sprzedawać Kosmiczne Teleskopy Hubbla wraz z wahadłowcem - zestaw gotowy do wysyłki w kosmos :Boink: A tak na poważnie to jak zobaczyłem ceny Synty w DO to też mi szczena opadła :wow: Za cenę którą wydałem w Astrokraku na Soligora 6" wraz z akcesoriami mógłbym równie dobrze kupić sobie Syntę 10" :blink:

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Raczej wątpie :szczerbaty: Prędzej by napisali że od 31 lutego 2007 roku będą sprzedawać Kosmiczne Teleskopy Hubbla wraz z wahadłowcem - zestaw gotowy do wysyłki w kosmos :Boink: A tak na poważnie to jak zobaczyłem ceny Synty w DO to też mi szczena opadła :wow: Za cenę którą wydałem w Astrokraku na Soligora 6" wraz z akcesoriami mógłbym równie dobrze kupić sobie Syntę 10" :blink:

 

Cena za syntę 8 wynosi 1199zł

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...355b6a263711d3a

 

Tylko że jest to cały czas w dziale nowości, nie ma jej w magazynie, żeby się nie okazało że jak będzie już w magazynie to jej cena podskoczy do 1500zł.

 

Była by to swoista reklama dla firmy , najpierw rozpalić ludzi do czerwoności , a poźniej jednak trochę podnieść cene.

Skąd będą mieli te synty po tak niskich cenach?

Cena za syntę 8 w astrokraku wynosi: 1690 zł

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=356

 

w foto sklepie za 1299 zł, również cholernie tanio!!!

 

http://www.dfoto.pl/sklep/customer/product...&cat=252&page=3

 

A w delcie za 1199zł?

 

Jesli ten telep rzeczywiście będzie tyle kosztował ( 1199) , to dla początkującego teleskopowca, bo nie powiem że początkującego obserwatora nieba jakim nie jestem, zastanawianie się nad wyborem sprzętu już się skończyło. Nie ma się co zastanawiać tylko brać.

Edytowane przez doktor Robotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że najprościej w kwestii zamówienia synty w DO zadzwonić do nich i zapytać. Ja napisałem maila, dostałem odpowiedź, że wybrany sprzęt można zamówić i jak się komuś nie śpieszy czekać na dostawę w cenie podanej na stronie.

pozdr

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te rewelacyjnie niskie ceny?Poprostu obniżka cen bo ludziska kupują sprzęt w Niemczech.Różnica nadal kolosalna na korzyść Niemiec.

 

To ile te synty w niemczech kosztują, 800 zł.?

Jesli jest tak jak piszesz, to nasi psrzedawcy nieźle zdzierają, normalny szok. :blink:

 

Masz może jakiś namiar na sklep w niemczech blisko granicy z Polską , np. niedaleko Wrocławia. Tam mam najbliżej do przejścia.

Bo jeśli ceny są tam tak rewelacyjne to może wezmę opla omegę kombi załaduje syntę i parę okularków , tylko czy to się zmieści? B)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba najbardziej znany sklep z Niemiec

Jeżeli chodzi o porównanie ich cen z naszymi, to nie jest wcale tak różowo. Taniej jest kilka teleskopów w promocji. Reszta to to samo co w Polsce. Faktycznie w ofercie jest synta 8" za 222 Euro, ale co z tego jak nie ma jej aktualnie w sprzedaży. Ta sama synta tyle że z pyrexem kosztuje 300 Euro plus koszt dostawy 30 - 40 Euro.

Jak się pojawią te synty ze zwykłym lustrem to wtedy będzie na prawdę okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest chyba najbardziej znany sklep z Niemiec

Jeżeli chodzi o porównanie ich cen z naszymi, to nie jest wcale tak różowo. Taniej jest kilka teleskopów w promocji. Reszta to to samo co w Polsce. Faktycznie w ofercie jest synta 8" za 222 Euro, ale co z tego jak nie ma jej aktualnie w sprzedaży. Ta sama synta tyle że z pyrexem kosztuje 300 Euro plus koszt dostawy 30 - 40 Euro.

Jak się pojawią te synty ze zwykłym lustrem to wtedy będzie na prawdę okazja.

 

Nie pisze że niema w sprzedaży tylko że czas oczekiwanie jest do dwóch tygodni a to różnica.Jasne że tam nie wszystko takie tanie,ale gdyby nie ich konkurencja to u nas ceny byłyby dwa razy wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DO pojawiła się w końcu poczciwa Synta w całkiem przystępnych cenach - Dobson 8" kosztuje tyle co sprowadzony z zagranicy, a 10" kosztuje niewiele więcej niż 8" w Astrokraku:D

Ale wyjaśnili...NO chyba sobie w koncu kupie tą synte...Nie trzeba juz zamawiać z atroshopu. :D

Heh...zaczynam lubić ten kraj.... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DO pojawiła się w końcu poczciwa Synta w całkiem przystępnych cenach - Dobson 8" kosztuje tyle co sprowadzony z zagranicy, a 10" kosztuje niewiele więcej niż 8" w Astrokraku:D

Tylko kto im bedzie kupował teraz te StarHoppery??...skoro praktycznie te same teleskopy....tyle ze drozsze

Edytowane przez Konczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.