Skocz do zawartości

adapter do Olympusa


alizar

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie....

czy ktoś tutaj robi/próbował robić kiedykolwiek astrofotki olympusem c750??

 

czy ktoś ma pomysł jakiego mogłabym użyć adaptera do mojego Olympuska?

mam problemy ze znalezieniem......

 

tylko mi nie piszcie , ze niemozliwe jest "podpięcie" go do teleskopu,

bo dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych;)......

 

będę "dźwięczna" za pomoc;)

 

(oczywiscie zapomnialam dodac, ze chodzi o mojego malego bresserka....)

 

radźcie:)

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cos da sie zrobic , napisz czy mozesz wykrecic obiektyw z aparatu .

Wazne tez bedzie abys w bresserku wykrecila plastikowy czarny pierscien co jest nakrecony na koncowke wyciagu i ogranicza jego srednice do 0,96" . Jak juz cos kupowac to na 1,25" standard .

Jakbys nie miala mozliwosci wykrecac obiektywu to po przylozeniu aparatu do okularu np 20 mm zdjecie wyjdzie . Ksiezyc , slonce tylko poprzez folie to obiekty do fotografii tym telepem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cos da sie zrobic , napisz czy mozesz wykrecic obiektyw z aparatu .

Wazne tez bedzie abys w bresserku wykrecila plastikowy czarny pierscien co jest nakrecony na koncowke wyciagu i ogranicza jego srednice do 0,96" . Jak juz cos kupowac to na 1,25" standard .

Jakbys nie miala mozliwosci wykrecac obiektywu to po przylozeniu aparatu do okularu np 20 mm zdjecie wyjdzie . Ksiezyc , slonce tylko poprzez folie to obiekty do fotografii tym telepem .

 

no wiem,ze wiele sobie nie pofotografuje:(..ale co sie da, to bym chciala...

nie moge wykrecic obiektywu.....

 

ale mam mozliwosc wkrecic cos jeszcze;)

(obiektyw jest w gwintowanej obudowie)....

z bresserka wykręcę, z tym nie problem.....

 

tylko co dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te aparterki nie są takie super jak się wydaje. I niestety z Olympusami one mają wiele problemów, albo wcale nie pasują.

Co mojego C/760 musiałem baadera trochę "przerobić", żeby pasował, a do Olympusa C/460 wcale nie pasuje.

 

Luknij tu http://www.astrohobby.pl/modules.php?name=...er=asc&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te aparterki nie są takie super jak się wydaje. I niestety z Olympusami one mają wiele problemów, albo wcale nie pasują.

Co mojego C/760 musiałem baadera trochę "przerobić", żeby pasował, a do Olympusa C/460 wcale nie pasuje.

 

A co konkretnie przerobiłeś w tym adapterze, bo chciałbym go kupić do Kodaka (obiektyw chyba podobny jak przy Twoim Olympusie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, czyli tulejkę filtrową, którą nakręcisz na aparat, żeby obiektyw nie był obciążony, bo i tak ma luzy

i jakieś połączenie tej tulejki z okularem,

generalnie nazywa sie to projekcja okularowa

dużo problemów, z osiowością połączenia, z winietowaniem, złapaniem ostrości, małym polem,

ale i np. McArti i qbanos doszli w tej technice do mistrzostwa :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo niema czegoś takiego jak foto adapter do C750. Trzeba samemu coś złożyć.

 

COŚ będzie się składało z okularu i jakiejś konstrukcji do trzymania aparatu patrzącego w ten okular.

 

trzeba bardzo uważać żeby wysuwany obiektyw nie przywalił w okular i sie z nim nie siłował.

 

Obiektyw w aparacie i ile on daje:

 

jest to obiektyw 5,4-54mm z przesłoną 2,8-3,7 zatem średnica obiektywu wacha się od 1,92-19,2mm

 

problemem będzie tylko dobór okularu z właściwym długim ER.

 

ps. jaki to bresser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie cośby Cię urządziło:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...10383a001a84020

 

to jest dobre, bo można ustawić dokładnie zarówno oś jak i trafić diafragmą aparatu w ER okularu. Qbanos to testował i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo niema czegoś takiego jak foto adapter do C750. Trzeba samemu coś złożyć.

 

COŚ będzie się składało z okularu i jakiejś konstrukcji do trzymania aparatu patrzącego w ten okular.

 

trzeba bardzo uważać żeby wysuwany obiektyw nie przywalił w okular i sie z nim nie siłował.

 

Obiektyw w aparacie i ile on daje:

 

jest to obiektyw 5,4-54mm z przesłoną 2,8-3,7 zatem średnica obiektywu wacha się od 1,92-19,2mm

 

problemem będzie tylko dobór okularu z właściwym długim ER.

 

ps. jaki to bresser?

 

1.no wlasnie wiem ze nie ma.....stad ten watek....

2. obiektyw wg mnie to 6,3 - 63.....

3. bresserek malutki...76/700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. bresserek malutki...76/700

No to sie obali pod ciężarem. Nie lepiej z ręki dobrze przykładając? No, bo do DS to montaz potrzebny a do księżyca to naprawde z ręki można.

 

to np. z ręki jest http://members.lycos.co.uk/arti0/astro/sie...tan24mm+A60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie cośby Cię urządziło:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...10383a001a84020

 

 

To cudo do Twojego Olympusa bez przeróbek nie podejdzie. Twój aparat jest niestety za długi.

Możesz to sprawdzić mierząc jaka jest długość pomiędzy mocowaniem statywowym w Twoim aparacie a końcem obiektywu. Dla tego adaptera max to 60mm.

Przeróbka to nie problem ale troche zabawy jest.

Dołączam fotke jak to zrobiłem ja.

Pozdrawiam

baader.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny teleskopik ale innego producenta. Z reki cos tam wychodzi, tylko trzeba okular o dluzszej ogniskowej żeby nie winietowało. U mnie przy dokupionym PL 10mm jest slabiutko. W zestawie mam H25mm i jest lepiej ale okular ma male pole widzenia. Nie wiem co tam do Twojego Brassera dorzucili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7975.0; topicseen tam cos pisze?

Okular 20 mm 1.25" plossl wystarczy . Migawka najlepiej aby po kilkunastu s sie wlaczyla nie wtedy jak naciskasz bo sie zruszy . Ostrosc na krajobraz czy nieskonczonosc i wyreguluj wyciagiem . Ksiezyc ladnie powinien wyjsc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny teleskopik ale innego producenta. Z reki cos tam wychodzi, tylko trzeba okular o dluzszej ogniskowej żeby nie winietowało. U mnie przy dokupionym PL 10mm jest slabiutko. W zestawie mam H25mm i jest lepiej ale okular ma male pole widzenia. Nie wiem co tam do Twojego Brassera dorzucili.

 

H20, 12,5 i SR 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprzedaj na allegro ten telep Chodza po 150 . Za 250-300 tez na allegro mozna kupic skyluxa . Ma juz znosne okulary 10, 20 mm starsze 4 mm / napis/. Widzialem juz zdjecia robione kompaktem przez ten telep i calkiem dobrze wyszly . Polaris ostatnio takie demonstrowal. Tak na sile to szkoda inwestowac kasy w 76/700 , nawet w okulary, bo moze sie okazac ze w tym innym telepie juz sa w zestawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprzedaj na allegro ten telep Chodza po 150 . Za 250-300 tez na allegro mozna kupic skyluxa . Ma juz znosne okulary 10, 20 mm starsze 4 mm / napis/. Widzialem juz zdjecia robione kompaktem przez ten telep i calkiem dobrze wyszly . Polaris ostatnio takie demonstrowal. Tak na sile to szkoda inwestowac kasy w 76/700 , nawet w okulary, bo moze sie okazac ze w tym innym telepie juz sa w zestawie .

 

no załamka totalna.....

mojego malucha nie sprzedam..

mam ogromny sentyment....

ale chcialabym go jakos wykorzystac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobre, bo można ustawić dokładnie zarówno oś jak i trafić diafragmą aparatu w ER okularu. Qbanos to testował i jest zadowolony.

 

No ba! Tylko tego uzywam. Ale nie martw sie Alizar, ja zaczynałem focić w projekcji właśnie z podobnym teleskopem jak masz (76/700). Strzelałem z reki używając standartowych okularów które były w zestawie - a konkretnie chyba tego 20mm. Były to moje pierwsze fotki a tak przykładowo wyszły: :rolleyes:

 

10707456ju.jpg

 

10909717wc.jpg

 

Nie sa to dzieła sztuki ale po nabyciu doswiadczenia, zmianie telepa na wiekszy (200/1200) są już chyba troszkę lepsze :)

 

np. jakaś niedawna

 

http://img235.imageshack.us/img235/3045/moon7oq.jpg

 

Generalnie problem jest tylko w tym że obraz w 76/700 jest troche ciemny i trudno nie poruszyć, ale z czasem dojdziesz do wprawy :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba! Tylko tego uzywam. Ale nie martw sie Alizar, ja zaczynałem focić w projekcji właśnie z podobnym teleskopem jak masz (76/700). Strzelałem z reki używając standartowych okularów które były w zestawie - a konkretnie chyba tego 20mm. Były to moje pierwsze fotki a tak przykładowo wyszły: :rolleyes:

 

 

Nie sa to dzieła sztuki ale po nabyciu doswiadczenia, zmianie telepa na wiekszy (200/1200) są już chyba troszkę lepsze :)

 

np. jakaś niedawna

 

Generalnie problem jest tylko w tym że obraz w 76/700 jest troche ciemny i trudno nie poruszyć, ale z czasem dojdziesz do wprawy :Salut:

 

jak dla mnie super!!!!

a ta ostatnia jest boska:))

pocieszyles mnie...ale mi to jakos wszystko nie wychodzi:(((

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.