Skocz do zawartości

To jest oburzające


Rekomendowane odpowiedzi

To się w głowie nie mieści :o:o:o

 

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3303968.html

 

To moi koledzy zbierają pieniądze dla Mateusza.

A SM mogła by się zająć czymś pożyteczniejszym a nie. Jezus Maria, w jakim ja kraju żyję.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO JEST KPINA I WOLNE ŻARTY ZE STRONY STRAŻY MIEJSKIEJ.

Ciekawi mnie tylko jedno: dlaczego od czasu do czasu w takich sytuacjach nie można kierować się człowieczeństwem i dobrą wolą, a gdy Pan Oleksy zawinklowoł na zakazie swoim samochodzikiem to mu sie trafiło tylko upomnienie (pomijam sprawę immunitetu). Jest to pierwszy przykład który wpadł mi do głowy, a są takich zapewne setki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście odmówili i sprawa poszłaby do Sądu - nie byłoby kary jestem tego pewien.

Ale byla by oplata za odstapienie od kary . :Beer: Przynajmniej 30 zl tak musialem zaplacic, zablokowano mi kolo za nierownolegle zaparkowanie / tylko prostopadle / do sciany bloku ktora to straznicy miejscy utozsamili z krawedzia jezdni . Moga do roku wystosowac pismo o ukaranie . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że po fakcie i raczej wątpię, żeby to było sumienie. Ale niesmak pozostał.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Faktycznie, żeby być lepiej zrozumianym, powinienem wziąć sumienie w cudzysłów.

 

Według mnie prawda jest taka, że gdyby sprawa nie została nagłośniona w mediach, to "sumienie" z całą pewnością siedziałoby cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie widze potrzeby utrzymywania straży miejskiej.W sumie nigdy do końca niewiadomo do czego są uprawnieni.Ale nie oto mi chodzi.Zaśmiecanie miasta przez "rozklejaczy reklam"w Rybniku może jeszcze nie jest tak widoczne ale tak z rok temu przypatrywałem się działalności gości przy plantach w Krakowie.Toż to był obłęd.Niewielkie ogłoszenia przyklejane taśmą samoprzylepną pokrywały wszystko.Wydajność niesamowita.Obklejana każda rurka .Specjalnie mnie to nie ruszało aż jeden osobnik wziął się za znak drogowy.Powiedziałem ,że dam w łeb i skończył niezmiernie zdziwiony.Oczywiście za wycieraczkami w samochodzie miałem pełno reklam w pół godziny.U mnie choć mieszkam przy w sumie peryferyjnej drodze roznosiciele reklam prawie nigdy nie włoża ich pod skrzynkę na listy gdzie jest sporo miejsca.Jako że płot i furtkę mam ze zgrzewanej siatki wtyka się to wszędzie a wiatr robi swoje.I wydaje mi się że jeżeli te ogłoszenia były rozwieszane w miejscach chyba niedozwolonych,bo młodzieży tylko wydawało się że kleją w odpowiednich miejscach reakcja była taka jaka była.Widok młodzieży ,która jednak sporo dewastuje mógł zadziałać na strażnika jak płachta na byka.Funkcjonariusz nie jest od myślenia czego dotyczy plakat,on pilnuje żeby nie zasmiecać miasta.W prawie całym świecie nieuchronność kary wymusza kulture i bliższy kontakt z policją.,przeważnie jest bardzo niemiły.Koledze oczywiście życze zdrowia.Też jeżdziłem z jedną osobą do kliniki onkologicznej do Gliwic.Dopiero na miejscu widać jak dużą ilość ludzi dotykają nowotwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych miejscach gówniarze powyłamywali albo po odwracali znaki i to w dość ważnych miejscach. Np. znaki "zakaz zatrzymywania", "ustąp pierwszeństwa", "droga jednokierunkowa" albo najgorzej to "początek drogi dwukierunkowej" (stłuczka gwarantowana).

Zarząd dróg brakiem znaków się nie przejmuje wogóle.

Ale za to SM ugzekwuje prawo tak jakby te znaki tam dalej były.

 

Zauważyłem że oni często puszczają patrole w tych miejscach bez znaków. Dają mandaty jeden po drugim i się głupio cieszą, bo jak Mój wujek zaczął się czepiać, to Mu odpowiedzieli krótko: "że muszą wypełnić plan" czyli każdy strażnik ma plan przynajmniej 30 mandatów na dzień i musi go wykonać. Sku...syny myślą że Im więcej mandatów dadzą tym więcej prowizji sobie wezmą.

 

Ciekawe jest również to że SM nie reaguje mandatami na pijaczków i obdartusów co burdy na ulicy robią. Pewnie już się nauczyli że nie warto, bo i tak z nich kasy nie wyciągną. Chuliganów tez im się za często nie chce karać, no bo to trzeba przecież gonić, a nie zawsze się złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.