Skocz do zawartości

OVERKILL !!!


Lemfan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

Prosze zignorowac brak polskich liter. (Niedawno pojawilem sie w Polsce po kilkunastoletnim pobycie w USA, i nie umiem na razie uzywac polskich liter, ani tez moj komputer nie jest tak ustawiony).

 

Ten post traktuje to jako test, to jest moj pierwszy post; bardzo jestem ciekaw co i jak sie pokaze. Po wielkich trudach i znacznym uplywie czasu udalo mi sie "liznac" forum, ustawic minimalny profil, itd.

 

Pierwszy wniosek to taki, ze to jest najbardziej skomplikowane forum z jakim kiedykolwiek sie zetknalem, a zetknalem sie juz z wieloma, amatorskimi i profesjonalnymi.

 

Przy dzisiejszej IT mozna wiele zrobic, nasuwa sie jednak pytanie: po co?. Simple is beautiful!!!

Byc moze przydalaby sie wersja Forum for Dummies, a dla istniejacej formy obszerny Tutorial.

 

Byc moze komus nie spodoba sie moj krytycyzm (mam nadzieje, ze nie zostane za to od razu wykopany), ale funkcjonalnosc Forum na pewno ucierpi na skutek nadmiernej komplikacji. Osobiscie wole spedzic wiecej czasu na ogladaniu nieba i zabawa ze sprzetem niz rozgryzaniu komputerowych zagadek. Mieszkam na wsi, gdzie jest ciemno (a o to chodzi), i z wielkim trudem znalazlismy z zona takie miejsce. W zwiazku z tym mam okropnie wolny i niesprawny Internet, bo nie ma innej mozliwosci. Dlatego tez musze sie ograniczyc do minimum w korzystaniu z Internetu.

 

Chcialbym poznac polskie astronomiczne "community" i porownac z amerykanskim. Zobaczyc co sie dzieje w starym kraju (za komuny zanim wyjechalem bylem czlonkiem PTMA) na temat astronomii amatorskiej i nie tylko...Z forum jednak bedze zmuszony korzystac w malym zakresie ze wzgledu na polaczenie i dosc utrudniona funkcjonalnosc.

 

Rzecz jasna, jest to tylko moja opinia i dobrze rozumiem, ze decyduje wiekszosc, ktora byc moze akceptuje bez zastrzezen obecna forme. Skoro jednak miejsce na moja opinie zostalo umozliwione w dziale "Sprawy Astro-Forum.org", pozwalam sobie ja wyrazic.

 

Lemfan :o

 

Przyklad: Po napisaniu textu na daremno szukam guzika: “Post It”, lub equivalentu.

Gdzie on jest????!!!!; szukam i szukam…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie w naszym ukochanym kraju :Beer:

I zazdroszczę miejsca w jakim osiadłeś. Niezaświetlone niebo to jest to czego mi brakuje.

 

Do do złożoności forum - są gusta i guściki.

Dla mnie akurat to forum jest w sam raz. No może kilka gadżetów by się przydało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jak ja używam forum.

 

Jeden guzik "POKAŻ NOWE POSTY" i reszta mnie nie interesuje :)

 

na dole masz przycisk "Wersja Lo-Fi" forum w trybie prawie tekstowym dla wolnych Internetów działa bardzo dobrze:

 

http://astro-forum.org/Forum/lofiversion/i...php/t12096.html

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z tym mam okropnie wolny i niesprawny Internet, bo nie ma innej mozliwosci. Dlatego tez musze sie ograniczyc do minimum w korzystaniu z Internetu.

 

Co rozumiesz przez "niesprawny internet"?

W Polsce w porównaniu do innych krajów łącza są drogie i dość wolne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawny poniewaz wciaz jestem odlaczany. W ciagu godziny nawet kilka razy. Czasem zostaje zalogowany po tym, a czesto nie. Musze wiec wszytko zaczynac od nowa. Szlag mnie trafia!!!.

 

Wolny jest tez okropnie. Dzis rano jest OK, bo pewnie wszyscy maja kaca, ale normalnie jest po prostu bardzo zle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawny poniewaz wciaz jestem odlaczany. W ciagu godziny nawet kilka razy. Czasem zostaje zalogowany po tym, a czesto nie. Musze wiec wszytko zaczynac od nowa. Szlag mnie trafia!!!.

 

Wolny jest tez okropnie. Dzis rano jest OK, bo pewnie wszyscy maja kaca, ale normalnie jest po prostu bardzo zle.

 

Pozdrawiam

 

 

Łączysz się przez zwykły modem?

Z jakiego operatora korzystasz?

Może coś w ustawieniach masz źle poustawiane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pojaczenie to ISDN pakiet TP. Oczywiscie to ISDN jest wolniejsze niz cokolwiek kiedykolwiek i gdziekolwiek uzywalem. Mysle, ze wszystko jest zoptymalizowane, lokalni "eksperci" z Jeleniej Gory mi pomagali i mysle, ze moge im ufac. To juz tak musi byc..na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Beer:

 

ISDN nie jest wcale taki wolny i nie powinien przerwać. Sam miałem przez parę latek bo Matula miała za darmo więc używałem. I jeśli to naprawdę jest ISDN to poproś tych "fachowców" by przyszli i sprawili by chodził ci sprawnie bo nie powinien pod żadnym pozorem tak się sypać. Po prostu zgłoś reklamacje.

 

Pozdrawiam

KamilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj na forum Lemfan,

przykre, że się tak męczysz z używaniem tego forum, choć na pozór wydawałoby się, że ono w obecnej formie, stworzone jest specjalnie dla Ciebie :D taka mieszanina en-pl, dokładnie taka, jąką się posługujesz tu pisząc

Mam jednak nadzieję, ze szybko przyzwyczaisz się do jego używania i docenisz fakt, że mimo, ze forum wydaje się złożone, to jednak nie dlatego, żeby na takie wyglądało, ale dlatego, że jest to użyteczne

 

hmm, to tak jak z samochodami, jedni wolą ascetyczny wygląd deski rozdzielczej, na której oprócz kierownicy niema nic, drudzy wolą mieć "full wypas" i pełno bajerów ;)

 

a przycisk "Post It" aka "Dodaj odpowiedź" jest specjalnie tak ukryty :szczerbaty: , żeby za bardzo nie korcił, aby go zbyt szybko nie nacisnąć udzielając riposty, wtedy jest większa szansa, że w namiętnym jego poszukiwaniu, piszący przemyśli może czasem zbyt cięte słowa :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lemfan....

 

Używamy gotowy, komercyjny silnik forum. W dzisiejszych czasach taki system jest ustandaryzowany - tzn. że cała filozofia nawigacji, obsługi etc. wygląda tak samo w 90% systemów. Faktem jest, że opcji nie brakuje, ale nikt nie zgodzi się, żeby coś z forum usunąć. Wręcz przeciwnie. Pare rzeczy nam brakuje.

 

Mam nadzieję, że poświęcisz trochę czasu i oswoisz się z forum. Wtedy zrozumiesz, że w rzeczywistości jest bardzo proste.

 

Współczuję słabego internetu. Ale coś za coś. Za to masz świetne miejsce do mieszkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wniosek to taki, ze to jest najbardziej skomplikowane forum z jakim kiedykolwiek sie zetknalem, a zetknalem sie juz z wieloma, amatorskimi i profesjonalnymi.

 

Heja!

 

To dziwne bo bardzo dużo serwisów (o różnej tematyce) używa tego samego schematu co AF :blink:

No to może zaproponuj jakiś amełrykański wariant :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. newsgroups z grupy sci.astro.***, i inne jak Astromart (gielda).

Zreszta, nie przjmujcie sie co napisal oldtimer.

Dobrze, ze jest takie Forum, niz gdyby go mialo nie byc. Dobra robota!!

Pewnie bym nie ruszyl tematu gdyby nie moj nieszczesny internet.

 

P.S. You too DO look scary Remick, hey, you guys are weird !! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowalbym podlaczenie tego forum do jakiejs listy e-mail (bo bezposrednia komunikacja z SMTP stanowilaby raczej o wiele wiekszy problem). A wymiana artykulow pomiedzy lista dyskusyjna a serwerem usenetu nie stanowi wiekszego problemu. Nastepnie mozna by bylo utworzyc grupe dyskusyjna alt.pl.astro-forum (niestety calkowite podpiecie pod pl.sci.kosmos CHYBA zrobiloby za duzy bajzel - ale moze sie myle - to mozna jeszcze przemyslec :) i tam umieszczac rownolegle posty z Naszego Forum... Odrazu bylyby indeksowane przez wyszukiwarke Groups Google. Do topicow dodawaloby sie prefix [Nazwa dzialu z forum]. Posty z usenetu wyswietlane bylyby na forum, jako od uzytkownikow niezalogowanych (a usenet ma to do siebie, ze pomimo braku autoryzacji - i tak latwo ustalic nadawce postu i odciac mu mozliwosc pisania). Gdyby nadal pozostawic brak opcji pisania postow przez niezalogowanych - grupa bylaby moderowana (nikt, oprocz serwera AF nie moglby umieszczac postu). Na koncu kazdego postu, wyswietlanego na usenecie widnialby link do strony z forum, gdzie mozna byloby odpowiedziec na watek.

To czynnosc, ktora zwiekszylaby wygode obslugi forum kilkaset razy! Na dodatek WSZYSTKIE posty odrazu pojawialyby sie na Google, co stanowiloby bardzo duza reklame forum.

Od kilku lat uzywam forow dyskusyjnych i doceniam niewatpliwy ogrom wiedzy tam zawartej, ale naprawde dziwi mnie fakt, ze tak strasznie niewygodna usluga zdobyla taka popularnosc... Usenet "rozlewniwia" i obsluga JAKIEGOKOLWIEK forum (niezaleznie od skryptu) stanowi rowniez dla mnie duza niewygode... Awarie tego typu nie stanowilyby ZADNEGO problemu - te same posty znajdowalby sie na kilkuset innych serwerach na swiecie. Dodatkowo moznaby "przetlumaczyc" obrazkowe emotikony, na zwykle buzki, pozmieniac BBcode na zwykle linki....

Na swojej stronie mam bramke www-usenet, dzialajaca jak zwykle forum dyskusyjne:

http://www.astro.dnc.pl/forum (jak widac z phpBB nie stanowi to wiekszego problemu - gdzies rowniez widzialem odpowiedni dodatek dla vbulletin, IPB niestety nigdy sie nie zajmowalem....)

AF mozna byloby wygodnie czytac tym samym programem, co poczte...

40tude Dialog (wg mnie najlepszy czytnik):

psk0zx.th.gif

 

Knode (wg mnie najlepszy czytnik dla Linuxa):

27-0-mini.jpg

 

Thunderbird (jak widac obsluguje nawet emitikony, ktore mozna samemu dowolnie zmieniac):

t2835_Clipboard04.png

 

Outlook Express:

t1963_Clipboard01.png

 

Opera (dla mnie "troche dziwny"):

t2836_Clipboard05.png

 

XanaNews:

t2834_Clipboard03.png

 

Xnews:

t2833_Clipboard02.png

 

PS Wiem, ze to nierealne, ale pomarzyc mozna :)

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozystalem z pakietow ISDN przez dlugi czas, nigdy nie bylem rozlaczany.

 

Wydaje mi sie ze ustawienie dotyczace stosowanego URZADZENIA (terminala) ISDN moze byc domyslnie takie, ze rozlacza po ilesmtam trwajacej nieaktywnosci. Jestem przekonany ze o to wlasnie chodzi, ale to na pewno daje sie wylaczyc.

Ja takie opcje mialem w routerze ISDN 3COM, co zreszta jest sensowne, bo ISDN przez TPSA jest platny za czas polaczenia, ale w forum raczej przeszkadza.

 

Pozdrawiam - Milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy użytkownicy usenetu organizują zloty?

Czy poza krótkimi tekstami wysyłanymi do "wszystkich" łączy ich coś więcej?

Czasem - tak - sa zloty czytelnikow danej grupy (choc raczej nie na p.s.kosmos - na tej grupie niewiele znajdziemy nt. amatorskich obserwacji nieba). Natomiast bardzo czesto robia to na grupach foto (nawet kilka w miesiacu, w roznych czesciach kraju, umawiaja sie na grupie na spotkania) czy nt. jakis sportow.

Prawie kazda, duza grupa (szczegolnie pl.sci.* - zwiazane z naukami scislymi) ma FAQ, tworzone przez samych grupowiczow (przyklad: http://baza.polsek.org.pl). Duza czesc ma swoj (no moze nie do konca powiazany z nia, ale czesto ze wspolnymi uzytkownikami) kanal IRC (np #astropl).

Zawartosc i wzajemna "integracja" userow zalezy od nich samych - metoda komunikacji jest tu chyba mniej istotna. No - moze na usenecie jest pod tym wzgledem troche gorzej - prawie wszystkie dyskusje raczej "sztywno" zwiazane z waska tematyka, nie ma raczej miejsca na "rozlegle" Hyde Parki (sa oczywiscie do tego oddzielne grupy, ale tez i z innymi uzytkownikami).

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy Usenet sa tak ludzkie, jak uczestniczacy w nich ludzie. Moge tylko zachecic anglojezycznych forumowiczow dla ich bezdyskusyjnej korzysci, do korzystania z newsgroup sci.astro.amateur, ktorej profil jest najblizszy temu forum.

 

Oprocz “collective wisdom” 11000 czlonkow z calego swiata i tysiecy miesiecznych postow, jest w nich miejsce na dobroduszna psote, uszczypliwy humor i nawet czasami na strategicznie umieszczona, umiarkowana i adekwatna sprosnosc. Ta grupa jest non-moderated, co tylko przyczynia sie do barwnosci i autentycznosci wypowiedzi. Akcja toczy sie wartko I wymiana jest zywa.

 

Kosmopolityczni astroamatorzy to wyrafinowany “tlumek”, nie zachowuja sie jak kibice sportowi, a osiol i nudziarz, ktory czasem cos napisze jest niezwlocznie skompromitowany w dobrym, “cool” stylu. :Boink:

 

Stricte profesjonalne newsgroups to oczywiscie inna, bardziej formalna kategoria; wlasnie dlatego sa profesjonalne.

 

Wiecej informacji o grupach sci.astro.* na stronie:

 

http://sciastro.astronomy.net/Intro.0.html

 

Pozdrawiam

Lemfan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.