Skocz do zawartości

Księżyc - pierwsze fotki ;)


nwgame

Rekomendowane odpowiedzi

Kożystając z okazji, która nadażyła się wczoraj, wyległem ze sprzętem na polko tak około 21:00. Chwilke poczekałem aby się teleskop zaasymilował - na polku było tylko 4-6 stopni. Brrrr... zimno.... ;)

 

Księżyc był nisko nad horyzontem... troszke przeszkadzały domy sąsiadów i linie energetyczne... gdzie niegdzie przechodziły chmurki, ale niebo było idealne...

 

Po chwili przystąpiłem do oglądania - zachwycania się ;) tarczą Księżyca przy powiększeniu 35x. Po chwili jednak pomyślałem, że można by sprubować zrobić fotkę. Niestety nie posiadam ani aparatu odpowiedniego, ani przejściuwek itp. Ale za to mam telefon i w miarę opanowane rączki ;)

 

Telefonik jak telefonik, Sony Ericsson T630. Przynajmniej ma jakiś tam aparacik i delikatny zoom. Nie spodziewałem się rewelacji, choć fotki wykonane w tą noc, naprawde mnie zaskoczyły. Ale po kolei.

 

Deczka trudne było zapanowanie nad rączkami przy temp. 5 stopni. Ale gdy je ujażmiłem ;) pomalutku zacząłem robić zdjęcia. Najpierw wychodziły takie troszke koślawe ;) Ale z biegiem czasu zaczęły wychodzić całkiem, całkiem.

 

Udało mi się wykonać 10 fotek - zamieszczone poniżej.

Zdjęcie(1).jpgZdjęcie(2).jpgZdjęcie(3).jpgZdjęcie(4).jpgZdjęcie(5).jpg

Zdjęcie(6).jpgZdjęcie(7).jpgZdjęcie(9).jpgZdjęcie(10).jpgZdjęcie(8).jpg

Myślę że jak na kombinację: Teleskop - Telefon + ręka, wyszły całkiem niezłe. ;)

 

Udało mi się tez złożyć jeden Księżyc z kilku fotek:

 

Moon_1.png

 

Mam nadzieje, że nie oberwie mi się za to, że do astrofoto wykożystuje telefon, czy też idę po najniższej lini oporu... poprostu nie mam kasy, więc wykożystuje to co mam pod ręką... skótki oceńcie sami ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że i ja się pochwalę moimi nędznymi fotkami wykonanymi aparatem cyfrowym Sony DSC-S40 przytkniętym do BPC Kronos 20x60 i przetrzymywanym ręką, moją ręką.

k2.jpg

k1.jpg

Edytowane przez karan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie robiłem ich telefonem, tylko małym cyfrzakiem. Oprócz tego zdjęcia te wybrałem z pośród kilkunastu zrobionych tego wieczora. W całej reszcie kompletnie zgubiłem ostrość.

Może dokupię w DO adapter to zobaczymy czy poprawię cokolwiek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ale nie robiłem ich telefonem, tylko małym cyfrzakiem. Oprócz tego zdjęcia te wybrałem z pośród kilkunastu zrobionych tego wieczora. W całej reszcie kompletnie zgubiłem ostrość.

Może dokupię w DO adapter to zobaczymy czy poprawię cokolwiek.

Pozdrawiam

 

Moje też z "cyfrzaka" całkowicie amatorskie, 7 piętro, centrum sporego miasta, brak progranów do obróbki zdjęć, statyw,

 

Tak czy inaczej jest moje więc mi się podoba

 

Spróbuję dołączyć zdjęcie, ale robię to pierwszy raz, i nie wiem czy sie uda :blink:

 

Pozdrawiam

post-1863-1149536973_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. telefony są różne.. jak by to było sony ericsson k750i np. albo Nokia N70... to tam aparaty mają po 2 mega piksele i więcej, więc dla pamiątki i dowodu na obserwacje nie jest źle.. choć wiadomo im większa jakość tym lepszy efekt..

wielki + za zapał i pomysłowość ;)

 

Anomalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno fotka Hans. Ja, żeby zgubić obudowę okularu muszę w moim "super aparaciku" zrobić zoom optyczny conajmniej 1,3 raza. Szlak by trafił. Muszę kupić jakiś inny "sprzęt", ale dopiero jak pogoda przestanie nas w konia ładować i skończę niepotrzebnie wynosić wszystko na dwór (tam i z powrotem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje pierwsze fotki Łysola, zrobione jakoś na początku tygodnia z balkonu zwykłą kompaktową cyfrówką sony przytkniętą z ręki do okularu. Na kolana nie rzucają ale i tak się cieszę z nich :D

 

ksiezyc.JPG

 

ksiezyc1.JPG

ksiezyc3.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to ja także dorzucę fotkę z zeszłego roku (nie było mnie wtedy jeszcze na forum) zrobione Kodakiem CX4310 "przyłożonym" do okularu.

Teleskop to 114/900, okular kellner 20mm, a ja to zupełny amator w astrofoto :D

 

 

post-2761-1149952931_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza sesja ksiezycowa.. Ech.. Myslalem ze cos ciekawszego wyjdzie. I stwierdzam ze mi sie cholernie lapy trzesa :/

(Olympus D-395 + 700/76 + Okular 12mm, Wszystko reka przy okularze)

ksiezyc1.jpgksiezyc4.jpgksiezyc2.jpgksiezyc3.jpgksiezyc5.jpg

Edytowane przez -=Dvc=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak w temacie wczoraj pierwsze podejście z ręki ciężko ustawić w osi aparat im bardziej w osi tym zdjęcie jaśniejsze i ostrzejsze trzeba chyba jakiś przyrząd wynaleźć ;-)

 

dscn28336lb.th.jpg dscn28324si.th.jpg dscn28317kc.th.jpg

 

dscn28307uh.th.jpg dscn28286rx.th.jpg dscn28227uf.th.jpg

 

dscn28193uy.th.jpg dscn28180pu.th.jpg dscn28176za.th.jpg

 

dscn28176za.th.jpg dscn28139mq.th.jpg dscn28124vq.th.jpg

 

dscn28114kv.th.jpg dscn28107ig.th.jpg dscn28094ef.th.jpg

 

Jest tego znacznie więcej, ale nie będę zanudzał dziś spróbuję znowu jak pogoda dopisze może spróbuję z okularem 10mm te były robione w okularze 25mm, miejsce obserwacji balkon, na którym już przy powiększeniu 300 było ciężko ustawić ostrość tzn. raz była raz nie i tak kilka razy na sekundę blok nagrzany a księżyc w takim miejscy, że teleskop prawie równolegle do bloku. Po tych zdjęciach myślę, że da się wykonać znacznie lepsze tylko trzeba na stałe umocować aparat w jakimś przyrządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.