Skocz do zawartości

Kometa Schwacka-Wacka


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zaśmiecać wątku obserwacyjnego, więc piszę tutaj, to chyba dobre miejsce.

 

Tak długo dzisiaj w robocie straszyłem kolegów tymi odłamkami komety, co mają w nas walnąć, że sam sobie powoli uwierzyłem. Patrzyłem tak sobie potem wieczorem w niebo i zastanawiałem, czy te smugi kondensacyjne to na pewno samoloty a nie komety na kursie kolizyjnym. :Boink:

I nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wcale nie czuję się szczęśliwy, że w stronę Ziemi leci chmura większych i mniejszych kamieni (ok 40 ponumerowanych i śledzonych dokładnie, co najmniej drugie tyle nie) , które wciąż się rozpadają, o niektórych nawet pewnie nic nie wiemy, a wszyscy udają, że jest 100% OK. A jeśli tylko 99,999% to co? Nie o takich "kręgach w zbożu" poważne gazety sążniste artykuły pisały. I to milczenie trochę mnie dołuje.

 

Tak, wiem, że orbita głównej komety nie przecina się nawet z orbitą Ziemi, przechodzi odrobinę obok, to nie jest kwestia "odrobina spóźnienia i BUM", po prostu nie ma punktu przecięcia.

Ale co z tymi fragmentami, co odpadły i nikt do końca nie wie dlaczego (szok termiczny? zderzenie z jakimś innym ciałem)?

 

Co Wy na to?

 

Nie przejmujcie się, wciąż jeszcze nie robię zapasów wody i żywności, nie kupiłem też broni. :unsure:

 

A jakby ktoś miał wątpliwości: http://gielda.onet.pl/0,1319331,wiadomosci.html

 

700 dolarów za uncję złota

(PAP, DowJonesNewswires, tm/09.05.2006, godz. 20:05)

Złoto zdrożało we wtorek w Nowym Jorku do poziomu 700 dolarów za uncję z powodu rosnącego napięcia w stosunkach Iran-USA.

 

Metal w dostawach na czerwiec na giełdzie w Nowym Jorku zdrożał o ponad 19 USD w stosunku do poprzedniego zamknięcia. Złoto jest tym samy najdroższe od października 1980 roku.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

 

 

Jestem za młoda by umierać!!!

 

Jeszcze tyle emek nie zaliczonych :(

 

To nie jest możliwe, tylko nie to.

 

Niech mnie ktoś przytuli... :szczerbaty:

 

 

 

Lekko zaniepokojona

 

Ori2711

 

 

 

Ps: Zawsze chciałam mieć kuszę z włókna węglowego z laserowym celownikiem... chyba sobie teraz kupię.

 

Jak szaleć to szaleć :szczerbaty:

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Zawsze chciałam mieć kuszę z włókna węglowego z laserowym celownikiem... chyba sobie teraz kupię.

 

Jak szaleć to szaleć :szczerbaty:

Eee, a jak Ci się baterie do lasera wyczerpią, to gdzie kupisz w tym chaosie i barbarzyństwie, co nastanie?

To już lepiej leworwer sobie kup, przynajmniej nie trzeba łusek szukać, a z produkcją prochu i kul też można jakoś sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu sobie gadu-gadu, a, jak podaje CNN (http://money.cnn.com/2006/05/11/markets/markets_newyork/index.htm?cnn=yes), akcje na NASDAQ zanotowały największy spadek od stycznia, a ceny złota, srebra, platyny, biją wieloletnie rekordy...

 

Komentarz CNN: "It's the Fed, it's oil, it's Iran, its Nigeria, it's everything,"

Mój komentarz: "Brzytwa Ockhama się kłania. Zamiast pięciu kiepskich powodów wystarczy jeden dobry: nadciąga noc komety"...

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, a jak Ci się baterie do lasera wyczerpią, to gdzie kupisz w tym chaosie i barbarzyństwie, co nastanie?

To już lepiej leworwer sobie kup, przynajmniej nie trzeba łusek szukać, a z produkcją prochu i kul też można jakoś sobie poradzić.

 

Jak na razie telep kolimuje bez lasera, więc i z kuszą sobie poradzę...

 

A żaden rewolwer nie ma startu do mojej kuszy... przestrzeliłeś kiedyś worek z piaskiem rewolwerem, albo balon na dnie basenu?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie telep kolimuje bez lasera, więc i z kuszą sobie poradzę...

 

A żaden rewolwer nie ma startu do mojej kuszy... przestrzeliłeś kiedyś worek z piaskiem rewolwerem, albo balon na dnie basenu?

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

 

a jaki naciag ma ta kusza w kg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie siejcie paniki

 

Nie sieję. Jak można się zorientować z tytułu wątku i pierwszego w nim postu, traktuję sprawę "z przymrużeniem oka" (no, tak na 99%).

Jakbym chciał siać panikę, poszedłbym na forum "paranormalne", gdzie temat kometarnej katastrofy ma już ponad 40 stron. Ale nie chcę psuć roboty koledze Karolowi Wójcickiemu, który ich tam ewangelizuje, że nic nam nie grozi, a to jasne coś, co widzą ostatnio "15 cm na lewo i w dół od Księżyca" to nie jest kometa na kursie kolizyjnym. Nota bene, większość przyjmuje te wyjaśnienia ze zrozumieniem i pokorą.

 

Tam można poczytać o tajemniczych tabelkach na stronie NASA, groźnych apletach symulujących orbitę komety, która (jeśli patrzeć pod odpowiednim kątem) przecina się z orbitą Ziemi, kręgach w zbożu, na których widać 65 fragmentów komety i "znikniętą" Ziemię, przepowiedni fatimskiej, Nostradamusie, jak również o tym, dlaczego akurat 25 maja Papież ucieka z Włoch do Polski.

 

Oczywiście, to wszystko są bzdury i nie zamierzam się tym przejmować :ha: . Argument z cenami złota jest mój, autorski, stworzony na wzór komentarza z "Polityki" sprzed kilku tygodni, gdzie ktoś kompetentny, zapytany czy Lepper w rządzie stwarza jakieś zagrożenie dla polskiej gospodarki odparł, że nie, co najwyżej jest to temat do żartów, bo inaczej już byśmy już widzieli zaniepokojenie wśród inwestorów. A giełda i złotówka trzymają się stabilnie.

 

A złoto, jak wiadomo, jest naturalną lokatą kapitału w przypadku wszelkich wojen i innych zagrożeń... Niby nic strasznego na świecie się nie dzieje, a ceny wyższe niż po ataku na Dwie Wieże.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłbym na forum "paranormalne", gdzie temat kometarnej katastrofy ma już ponad 40 stron

 

Jakbyś mógł podać link to chętnie bym sobie poczytał ;)

 

Oczywiście watpie w to aby kometa miała udeżyć w ziemię (życie to nie film ;)), ale porozmawiać zawsze można.

A gdyby teoretycznie jakiś odłamek powiedzmy o średnicy 1m udeżył w ziemię to jaki były by zniszczenia, da się to jakoś policzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce deszcz meteorytow!!! :)

Bedzie na co spogladac w niebo a pozniej z wiaderkami w pola :)))))

 

Pozdrawiam :)

 

PS:

 

Np za schandlowane kawalki komety kupilbym jakiegos TAKA :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł podać link to chętnie bym sobie poczytał ;)

 

Oczywiście watpie w to aby kometa miała udeżyć w ziemię (życie to nie film ;)), ale porozmawiać zawsze można.

A gdyby teoretycznie jakiś odłamek powiedzmy o średnicy 1m udeżył w ziemię to jaki były by zniszczenia, da się to jakoś policzyć ?

 

 

Czy da sie policzyć? Po pierwsze musisz wiedzieć jaką mase będzie miał odłamek i z jaką predkością uderzy w ziemie i możesz śmiało obliczyć energie kinetyczną. Z tego co mi sie wydaje odłamek o średnicy 1 m raczej by nie zniszczył Ziemi :banan: raczej zostałby kilkunasto-20 metrowy krater(?) Natomiast większe odłamki 50 metrów mogą coś poważniejszego zrobić. Na podstawie armagedonu (filmu) moge Ci powiedzieć że trzeba odłamka wielkości texasu aby unicestwić życie na Ziemi :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga wszystkim kometa na pewno walnie jestem tego pewien miałem dzisiaj sen!

 

Dokładnie to nie był sen, obudziłem się w nocy i nagle coś mną szarpneło ale spałem dalej nagle otworzyłem oczy i nie byłem w swoim pokoju. Do okoła mnie kręciły się jakieś szare postracie , jeden z nich był wyższy i miał duże czarne oczy. Telepatycznie powiedział mi że mam zacząć nawracać "sceptoli" i że kometa uderzy w Ziemie. Powiedział mi także ile będe miał punktów z matury ustnej z polskiego! Następnie czułem się jak sparaliżowany i odesłali mnie do pokoju w takim zielonym promieniu. Obudziłem się i długo myślałem czy się z wami tym podzielić.. kometa uderzy w Ziemie! A i jeszcze jedno ! Kosmita kazał mi odłożyć prochy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.