Skocz do zawartości

Jaki sprzęt ? (do 1500 zł)


Bernard.Vivis

Rekomendowane odpowiedzi

Barlowa to minimum 2" x2 z AK .

Moze jakis APO ? Lichy barlow to wyrzucone co najmniej 100 zl. :Beer:

 

APO - A co to takiego ? :o

 

Czyli nie ma na co liczyć że do 200 zł kupie dobrego Barlowa 2x ?

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e8f285b1a7361be

 

A z tych co będzie waszym zdaniem najlepszym zakupem ?

 

Może lepiej dozbieram jeszcze trochę i kupię coś lepszego jak Rammstein mówi.

Chociaż ten za 99 zł mnie kusi. W sumie 99 zł to nie jest jakiś majątek.

A na początek mógłby się przydać.

Edytowane przez Bernard.Vivis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że w zestawie masz dwa okulary 1,25 cala i aby zmieścić się w 1500zł to możesz kupić tylko barlow 1,25” i poleciłbym filtr księżycowy, bo łysy pali po oczach, więc nie ma za wielkiego pola do popisu. A jeśli byś przechodził na 2” to okulary to drugie tyle, co teleskop skromnie licząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...e8f285b1a7361be

 

Tutaj znalazłem taki filtr: Filtr Baader Neodynium Moon&Skyglow ^^ (1,25')

 

Aha. Jeszcze jedno. Co to jest kolimowanie ustawien teleskopów jeżeli chodzi o Newtony ?

Do tego trzeba mieć jakieś przyrządy typu kolimator ? Co ile się coś takiego robi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein a na twoim avatarze to co to za "Czarna Mamba" ?

 

Wygląda okazale i ten czarny kolor bardzo ładny B)

 

Co to za sprzęcicho ? Taurus 380 ?

 

Jakie to ma możliwe osiągi ?

 

Kupie ten filter co mówisz.

Edytowane przez Bernard.Vivis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein a na twoim avatarze to co to za "Czarna Mamba" ?

 

Wygląda okazale i ten czarny kolor bardzo ładny B)

 

Co to za sprzęcicho ? Taurus 380 ?

 

Jakie to ma możliwe osiągi ?

 

Kupie ten filter co mówisz.

 

 

Tak, to jest Taurus 380 :Beer:

Co do osiągów to się jeszcze wstrzymam z wystawianiem opini, ponieważ mam ten teleskop od niedawna, w najbliszym czasie wybieram się na obserwacje w góry(kudłacze) , to będzie taki miarodajny test dla tego teleskopu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o barlowa 2x Vixena 1,25'' z DO to uważam, że to strata pieniędzy. Bardzo przyciemnia i obraz jest nieostry. Właściwie nieostry to mało powiedziane, z planet robią się duże plamy. Osobiście uważam, że wywaliłem 100 zł do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o barlowa 2x Vixena 1,25'' z DO to uważam, że to strata pieniędzy. Bardzo przyciemnia i obraz jest nieostry. Właściwie nieostry to mało powiedziane, z planet robią się duże plamy. Osobiście uważam, że wywaliłem 100 zł do kosza.

 

No i jak tu kogo słuchać ? :mellow::(

 

A co sądzicie o tym ? Czy ktoś go ma lub go testował ?

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...58bb3796b7861a3

Edytowane przez Bernard.Vivis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Mam, używam.

Obraz jest przyciemniony - oczywiście - ale w stopniu na tyle nieznacznym, że obserwacje Jowisza nadal są przyjemne. I nie ma tu zastosowania hasełko, że PRAWIE robi RÓŻNICĘ.

Ostrość na Jupku łapię w Syncie z tym Barlowem z Plosslem 10 mm z zestawu - bez najmniejszych problemów. Pasy chmur, WCP, zawirowania - są odróżnialne. Szczegóły powierzchni Księżyca bez problemu mam OSTRO z Plosslem Antaresa 7,5 mm. Niestety nie lukałem Saturna - nie chce mi się jeździć z telepem w odpowiednie miejsce (drzewa mi przeszkadzają).

 

Pierwsze okazje przetestowania Vixena z Syntą miałem w takim czasie po zakupie, który umożliwiał zwrócenie Barlowa bez podania przyczyn. NIE SKORZYSTAŁEM.

 

A swoją drogą ciekawa jest TAKA różnica zdań. Czyżby poszczególne egzemplarze różniły się między sobą?

:Beer:

 

P.S. Poniżej Emcekwadrat pisze o testach na Astronocach. Barlowa kupiłem PO poczytaniu tam o nim :)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu kogo słuchać ? :mellow::(

 

A co sądzicie o tym ? Czy ktoś go ma lub go testował ?

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...58bb3796b7861a3

Wiem kto testował tego "Barlowa": Marvaz i Emde.

Szczegóły w dziale testy na stronie www.astronoce.pl

Warto je ściągnąć i poczytać na spokojnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barlowa Vixena 2x, testowałem z okularami, które były w zestawie z moim telepem czyli Plossl 12 i 25 mm. Może trafiłem akurat na zły seeing, a może mam jakiś felerny egzemplarz. W każdym bądź razie jak widoczność jest dobra to używam do planet okularu 6mm LER.

 

Tak przy okazji używał ktoś może właśnie tego okularu 6 mm LER i jego odpowiednika ortoskopowego? Ciekaw jestem jakie są różnice i który jest lepszy do planet.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o LV 6mm to nie mam, ale mam LV 7 i LV 9.

Barlowa Vixena 2x juz nie mam odkad rzucilem sie na barlowa Meade APO x2.

 

Vixen byl przyzwoity ani lepszy ani gorszy od Soligorka czy Antaresa, ale dopiero ten Meade pieknie pracuje z LV.

 

Tak czy inaczej, LVki dobrze wspolpracuja z barlowami, a im lepszy barlow tym lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.