Skocz do zawartości

Czy nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu?


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

nie, drugi raz mnie nie nabierzesz,

a potem Ty mnie zaskarżysz, że ja publikuje Twoje maile :Boink:

 

ale niech ci bedzie, niech się wszyscy dowiedzą jaki masz stosunek do naszego Forum:

 

taki tekst mi przysłałes swego czasu:

tylko sie nie wypieraj że nie !!!

 

i za to masz nałożoną moderację postów

 

a za to co teraz zrobiłeś, bedę wnioskował na Radzie, o wykluczenie Ciebie z grona użytkowników naszego Forum

 

EOT

 

Szanowny Sumasie

Ciesze sie, ze jestes ambitny i chcesz uprzadkowac to forum odnosnie wiadomosci .

Troche mniej ciesze sie, ze chcesz nas uporzadkowac. :Boink:

Pozdrawiam

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Zbigu

nawet mi na myśł nie przyszło, żebym chciał kogoś uporządkować

 

ale zostałem obarczony tym, jak sam widzisz, ciężkim brzemieniem, bycia moderatorem

a jego główną rolą jest dbanie o przestrzeganie regulaminu forum

a dura lex, sed lex

 

a nie uważasz takiej jawnej deklaracji r.ziombra za działanie na szkodę Forum?

zresztą nie mówmy o r.ziombrze bo ma moderację, a teraz 3-dniowego bana

bo zaczął mnie bombardować na priva mailami a nie już niemam zamiaru z nim rozmawiać

więc lepeij już nic nie mówić o nieobecnych, bo niemają szans się bronić

 

chyba tyle

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego powodu zamknąłem ten wątek: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12930

a dla wyjaśnienia czytającym podam, że ten cytat właśnie stamdąd wziąłeś

 

jednocześnie, ponownie chciałbym przeprosić kolegę Damiana, że ten incydent miał miejsce własnie w jego wątku i temat jest zamkniety, a nie doczekał się odpowiedzi

mogłem naturalnie wydzielić tę kłótnię i przenieść ją do innego topika, ale postanowiłem tego nie robić, żeby nie zostać ponownie posadzony o manipulowanie postami

a kolegę Damiana poprosiłem na priva o powtórne złożenie tego tematu

mam nadzieję, że teraz, będzie już wszystko jasne dlaczego zbig założył taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zbigu, czemu nie napisałeś tej wiadomości na priwa? Przecież jej treść wyraźnie wskazuje adresata. Na pewno nie jest nim czytelnik Astro-Forum.org.

 

Naprawdę kręci ciebie takie podgrzewanie atmosfery? Do czego to ma doprowadzić? Czego się spodziewasz?

 

Prowokujesz sytuacje. Czerpiesz z tego satysfakcję?

 

Czy ma być mi przykro, że to forum chce respektować jakieś zasady? Czy jak sąsiad będzie ci wrzucał kamienie przez okno, to masz to przyjmować z pokorą? Bo przecież nie wolno ograniczać wolności.

 

Escom dobrze napisał - za dużo tu polityki. Pewne kwestie nie podlegają dyskusji. Dbamy nie o twój interes, ale tysiące użytkowników, którzy CZYTAJą to forum. Wybacz kolego, ty widzisz swój interes, ja widzę prawie milion odsłon stron w czerwcu oraz 15 tys. unikalnych osób czytajacych Astro-Forum - często codziennie. Myślisz, że przychodzą poczytać twoje wątpliwości, co do moderowania forum? Myślisz, że interesują ich problemy fałszowania akt sądowych? A może wierzysz, że interesuje ich, pisany właśnie przeze mnie, post?

 

Forum nie jest tylko "chatem" do dyskusji. To wielka baza wiedzy. Trzeba zacząć ją szanować.

 

Aby nie było gadania po próżnicy, zamykam od dzisiaj działy "Hyde Park" oraz "Sprawy Astro-forum" przed oczami czytelników AF, którzy nie mają potrzeby być jego użytkownikami (10% to zarejestrowani, reszta czytający). Te działy będą dostępne tylko dla użytkowników o statusie "Astroamator".

 

Wiem, że jest wiele osób, które zaraz wykorzystają to do skrytykowania Rady Forum, a w szczególności mojej osoby. Proszę bardzo. Jestem jednak przekonany, że każdy, komu choć trochę zależy na jakości tego forum, popiera nasze działania.

 

Dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Zbigu, czemu nie napisałeś tej wiadomości na priwa? Przecież jej treść wyraźnie wskazuje adresata. Na pewno nie jest nim czytelnik Astro-Forum.org.

 

OK, swoje zdanie wyraziłem w PM do sumasa, skoro to on odpowiada za zbanowanie Radka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisze bo juz niewidoczne dla postronnych i nie bedzie "podgrzewalo" emocji.

W/g mnie nowa miotla troche za mocno zamiata i tyle . Przeciez moze mniej. Moze przedtem faktycznie stare miotly byly ciagle w kacie i tylko sporadyczne jak je cos poruszylo zamiataly.

Watpie, czy pozytywnie na zasob wiedzy tego forum wplynely poprzednie zamiatania.

Dostrzeglem juz dawno ze nie ma sensu pewnych rzeczy pisac i na ogol nie pisze. Staralem sie troche rownowazyc jednostronnosc wypowiedzi czy nawet jednoimiennosc zyczen urodzinowych gdy inni zostawali niezauwazeni.

Linki co czesto podawal r.ziomber tez mnie irytowaly. Ale od pewnego czasu bywaly bardziej dostepne i zdarzalo sie z opisem. Nie znam dokladnie co i jak ale, po sobie wiem, ze odpowiedzi na moje posty typu "litosci" co zdarzylo sie na PW i po moim poscie skutecznie rozdraznialy. Jak cos podobnego dostawalwal r.ziomber to jako mniej opanowany mogl za mocno zareagowac.

Za mocno sa porzadkowane, ukladane przestawiane teraz tematy, posty forum aby nie irtytowalo . Wiem, ze to w imie czytelnosci , ladu . Ale to cienka granica.

A z ta wiedza co teraz na forum kwitnie to nie bylbym takim optymista.

Nie moim zamiarem jest cokolwiek podgrzewac, chcialem tylko zwrocic uwage, ze jak wszyscy jednomyslnie to samo i tak samo bedziemy pisac to mamy kolorowa gazete . Musza byc jakies innosci.

Lubilem tu czesto zagladac, wiem ze jako jednostka w porownaniu z tysiacem innych uzytkownikow nie istnieje. Sadze, ze proponowane zmiany sa iluzoryczne i nie maja zadnego znaczenia dla uzytkownikow tego forum. Tak tez pewnie mialo byc. To moze zastanow sie dlaczego tyle emocji. Nie sa efektem tych zmian.

Chetnie wplacilbym jakas cegielke na oplaty za istnienie tego forum. Przynajmniej za o co bylem. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu się fajnie dzieje.

Odpowiem na postawione pytanie.

Tak, jest gorsza.

 

Mój kolega który był dwa razy w Bośni mawia tak:

"Jak się chce być porządkowym to się trzeba znać na ludziach i mieć świętą cierpliwość. Inaczej nawet jak się chce dobrze można zostać źle zrozumianym i dostać kulkę".

 

 

I właśnie tego życzę wszystkim porządkowym na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, powiem szczerze, że po przeczytaniu twojego postu, nie do końca rozumiem, o co ci chodzi. Mogę się domyślać, że ktoś gdzieś przestawił twój post, lub go usunął. Tak? No więc teraz tak nie będzie.

 

Piszesz, że jak tamaty będą na temat, nie będzie śmietnika, tzn. że będzie z AF gazeta kolorowa. Ja rozumiem, że gazeta kolorowa to jest właśnie wtedy, kiedy piszemy o dupie maryni, o UFO, o masonach i do tego podgrzewamy sensacje i emocje. Wtedy będziemy, jak Fakt, czy SS. Przed tym chcemy bronić AF.

 

Zmiany nie są iluzoryczne. Prawdopodobnie są proste i genialne. Czemu?

- nikt kto wchodzi na AF żeby poczytać o astronomii nie zobaczy tych dyskusji,

- nikt nie zostanie ściągnięty na AF przez Google, za pomocą tematu "Astrologia, ufo, etc." (ostatnio sporo google naindexowal takich tamtów).

- nie zarejestruje się "taki jeden", żeby pojechać po kimś i narobić fermentu

 

Dział Hyde Park ma być bonusem dla użytkowników Astro-Forum, a nie wartością samą w sobie. Wolę, żeby ktoś się zarejestrował, bo przeczytał ciekawy wątek w obserwacjach, lub sprzęcie, a nie bo wkurzył się czytając o Żydach w Hyde Park, lub o UFO w "Granicach".

 

To nie są zmiany iluzoryczne. Być może nie rozumiesz pewnych mechanizmów, ale rozliczysz nas z tym pomysłów za jakiś czas. OK? Daj nam pół roku.

 

Patrząc na takie dyskusje wymyśliłem wczoraj pewną "rzecz". Wiele osób nie chce czytać takich wątków. Przychodzą tu, żeby czytać o astronomii. Powiem więcej, jest kilka istotnych osób, które kiedyś przestały oglądać AF z powodu toczących się afer.

 

Pomysł polega na tym, że w systemie utworzę dodatkową grupę "apolityczną", do której każdy może siebie dodać. Grupa ta będzie zawierać tylko części merytoryczne AF. Wątki kontrowersyjne przenoszone będą do działu "Konflikty", którego apolityczni też widzieć nie będą. Wilk syty i owca cała.

 

Przekonamy się, kto lubi afery, a kto ma ich dość. Jednym klikiem będzie można się od tego raz na zawsze odłączyć.

 

I znowu - komu ten pomysł będzie zadrą w oku? Logika nakazuje pomyśleć, że tylko tym, którzy czerpią radość z prowokacji. Ci co chcą czytać merytoryczne forum, będą zachwyceni.

 

PS. To tylko gorący pomysł, z nikim nie przedyskutowany.

PS2. Mówisz Zbig, że zmiany powodują emocje. Owszem, ale tylko u kilku osób. Zastanów się dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znowu się fajnie dzieje.

Odpowiem na postawione pytanie.

Tak, jest gorsza.

 

Mój kolega który był dwa razy w Bośni mawia tak:

"Jak się chce być porządkowym to się trzeba znać na ludziach i mieć świętą cierpliwość. Inaczej nawet jak się chce dobrze można zostać źle zrozumianym i dostać kulkę".

I właśnie tego życzę wszystkim porządkowym na naszym forum.

 

A na które pytanie jest to odpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mój kolega który był dwa razy w Bośni mawia tak:

"Jak się chce być porządkowym to się trzeba znać na ludziach i mieć świętą cierpliwość. Inaczej nawet jak się chce dobrze można zostać źle zrozumianym i dostać kulkę".

I właśnie tego życzę wszystkim porządkowym na naszym forum.

 

hmm, a te życzenia, to której części zdania dotyczą? :rolleyes:

 

bo jakoś może mało kumam, ale odebrałem to tak:

jestem porządkowym - tak jestem, kapo, miotłą, moderatorem - to przecież to samo

nieznam się na ludziach - no nieznam się przecież

świętej cierpliwości niemam - ano niemam

nie zawsze jestem dobrze zrozumiany - też to prawda

 

znaczy kula w łeb - i dobrze :szczerbaty:

 

tylko czy to nie jest już czasem jakiś rodzaj nadgorliwości, czy może bardziej faszyzmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem od strony uzytkownika nie administratora o tym ze zmiany sa iluzoryczne i nie one sa przyczyna emocji. Zmiany od strony zarzadzania sa znaczne, ale uzytkownik forum nie powinien ich odczuc.

Z ta kolorowa gazeta to tylko dlatego, ze zmniejsza sie liczba ludzi co maja duze doswiadczenie i moga udzielac rad. A na Forum nie ma wypraktykowanych metod aby byli.

Jest cos takiego jak solidarnosc robola . Z czytanych postow nie zauwazylem powodu do banowania Roberta.

Sam sie czulem ustawiany ale to pewnie z nadgorliwosci czy z mojej dziwacznodci. Dlatego ten temat.

Sadze, ze juz zwrocilem uwage na ten problem i jak teraz czytalem to bedzie dobrze. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert spokojnie, każdy temat jest dobry jeśli ktoś wyciągnie z niego pozytywne wnioski.

 

Czasem trzeba ponarzekać aby nie wyszło że wszystko jest cacy, inaczej wszyscy osiądą na laurach.

Przykładowo:

Kasowanie lub moderowanie wszystkich linków to nie jest dobry pomysł.

Albo inna sprawa:

Mnie tam Radek aż tak bardzo nie przeszkadza mimo uporczywego zamieszczania niemal wyłącznie odnośników.

On jest leniwy (brak mu czasu) i nie chce mu się tu pisać, a ja jestem leniwy i nigdy nie zerknąłem pod te linki bo mnie się też nie chce latać po całym necie.

Nie zauważyłem aby nagle wszyscy opuścili nasze forum na rzecz grup dyskusyjnych, więc po co był potrzebny ten cały cyrk.

 

I tu nasuwa się pytanie jakie zbig zadał w temacie. Jak myślisz Robert jest gorsza czy nie?

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisało się w takim przypadku - brak ładnej pogody. Obecnie jest pogoda, więc to chyba upał :rolleyes:

 

Idę poszukać ciekawszego tematu. Ten nadaje się do ....

 

Ta..., nigdy nie zabieram głosu w takich tematach, bo dla mnie AF to forum astronomiczne. Teraz też się nie wypowiem, ale... Robercie :Beer: szkoda, że daleko od siebie mieszkamy bo można by się na jakie obserwacje razem udać.

Sumas i Adam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz takiej jawnej deklaracji r.ziombra za działanie na szkodę Forum?
Wyciecie z kontekstu kawalka korespondencji ze mna i umieszczenie jej na forum (tak, by "zrobic ze mnie wariata"), nastepnie zablokowanie mi na 3 dni mozliwosci dokonania odpowiedzi, by "opadly emocje" jest niewatpliwie niezwykle wygodnym wyjsciem. Podany przez Ciebie fragment byl cytatem postu innej osoby, na pewno nie byl zamieszczony tam, jako moja deklaracja. Co najciekawsze, link do tego postu wyslalem w liscie, datowanym na "Apr 14 2006, 20:37" i moderacji wtedy nie otrzymalem.

 

Poza tym, bardzo trudno jest sie nie zgodzic z tymi slowami (przynajmniej ja popieram je w "1000%"):

Niedość że człowiek musi latać po 10

forach to jeszcze na WWW nie ma opcji oznaczenia jako przeczytane i ciągle

czyta to samo, szczególnie jak ktoś dopisze nowy tekst po kilku miesiącach

to się nie pamięta co się czytało. Szczególnie że zrobili 10 forów astro i w

każdym często jest tworzony taki sam wątek dotyczący tego samego zjawiska i

człowiek już nie wie który wątek czytał na którym forum, a co niektórzy

wpisują ten sam tekst do kilku forów, o zgrozo często różniący się kilkoma

wyrazami i człowiek czyta od nowa ten cały bajzel i dostaje pomieszania z

poplątaniem. Do tego hasła i logowania, pamietanie milionów haseł i

wypełnianie cholernych ankiet rejestracyjnych

- sadze, ze wiecej osob to dostrzega.

Czesc cytatu wycialem, bo najwyrazniej pisana byla pod wplywem emocji, a nie o to tutaj chodzi...

 

Czasowa blokada konta, ze wzgledu na "teraz 3-dniowego bana

bo zaczął mnie bombardować na priva mailami a nie już niemam zamiaru z nim rozmawiać" rowniez jest dziwnym powodem - wyslalem wtedy tylko dwie wiadomosci, z zapewnieniem, ze w ciagu kilku dni umieszcze cala korespondencje z Toba, a nie tylko wiadomosci wyslane po otrzymaniu przeze mnie moderacji. Czy, jako Moderator - nie masz mozliwosci ignorowania wiadomosci spod mojego adresu, czy tez jedynym wyjsciem jest blokada konta? Zawsze bylem zwolennikiem rozwiazywania sporow prywatnych na priv, ale brak jakiejkolwiek reakcji z Twojej strony na moje argumenty zmusil mnie do "przejscia na rozmowe publiczna".

 

Nazywanie moich zdan, jako "urojenia"

ale koniec z tym, niedopuszczę, żebyś swoimi postami, nieustannie manifestował swój urojony pogląd o bezsensie istnienia for, bo to jest działanie na szkodę Forum
, podczas, gdy pokazalem chyba KILKANASCIE wypowiedzi innych osob o podobnym zdaniu - jest rowniez dziwne.

 

Usunales (najprawdopodobniej Ty - bo raczej dowodu na to nie mam, choc sam kiedys przyznales, ze usunales obrazki z sygnatury, o co akurat jakichkolwiek pretensji nie mam - uwazam jednak, ze mogles ta sprawe zalatwic, piszac "na priv") wszystkie linki z mojego podpisu. Powiem tak: gdybym chcial usilnie reklamowac swoja strone, to umieszczalbym w kazdym z moich poprzednich linkow w postach - zamiast Google Groups - adres swoich bramek www-usenet. Jedna nawet wyglada dokladnie, jak forum phpBB. Wtedy, to dopiero by byla reklama wlasnej witryny...

 

i jeszcze podstepnie usunąłeś fragment, z wysłanego do mnie maila, za który własnie otrzymałes moderowanie postów
1. Nie usunalem, tylko wtedy JESZCZE nie opublikowalem (wtedy zamieszczone byly tylko i wylacznie rozmowy po wlaczeniu mi moderacji, tamten wyslany byl kilka dni wczesniej), ale zapewniam, ze mialem takowy zamiar, o czym zreszta pisalem na priv do kilku osob. Prosze, nie sugeruj, ze cokolwiek umyslnie modyfikowalem, usuwalem itp. z tamtych wypowiedzi, bo absolutnie tego nie zrobilem.

2. Skad mialem wiedziec, ze akurat za ten tekst otrzymalem moderacje, zwlaszcza, ze nie byla to, jak napisales "moja jawna deklaracja"....

 

Mam prosbe: zajmij sie bardziej pozytecznymi zajeciami, niz walka z moja osoba. Zauwaz jedno: Twoje dzialania sa tylko i wylacznie potwierdzeniem i duzym argumentem dla slusznosci moich "pogladow".

 

Rowniez kwestia tego, kto cenzuruje moje wypowiedzi, jest niejasna. Kiedys napisales

"ok przekażę Radzie Twoją deklarację", z czego wywnioskowalem, ze postanowila o tym Rada Forum. "Inne zrodla" podaja jednak, ze to Ty nalozyles moderacje, inni calkowicie "umywaja od tego rece".

 

Na koniec zacytuje dwie wypowiedzi:

 

"Właśnie w tej chwili wysłałem wiadomość do Rady, aby wycofać z astro-forum wszystkie ograniczenia oraz całkowicie wyłączyć moderację. Każda z firm może się reklamować (także astrokrak), każdy na giełdzie handlować. ML może wracać, Domek, Gregory - jeżeli chodzi o mnie, to od jutra możecie wracać."

 

oraz "Misje forum":

 

"Misja

 

Założenia działania forum są następujące:

1) forum stanowi naszą wspólną wartość,

2) forum prowadzi działalność „non-profit",

3) koszty utrzymania ponosi Rada Forum (własne składki, sprzedaż gadżetów, etc.)

4) forum nie jest jednoosobowo moderowane,

5) forum jest całkowicie wolne od cenzury,

6) działania komercyjne są dopuszczalne w granicach określonych działów producentów."

 

http://72.14.221.104/search?q=cache:KbUwdp...l&ct=clnk&cd=20

 

Rownoczesnie zapewniam, ze z odeslania do jakiejkolwiek grupy usenetu nie czerpie zadnych korzysci materialnych i nie sa to zadne "dzialania komercyjne".

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.