Jump to content

Przygotowania do wyjazdu na Kudłacze 2003


Guest
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Korzystając z wolnego dnia, zacząłem przeglądać sprzęcicho które pojedzie ze mną w tym roku na Kudłacze. Postanowiłem trochę odkurzyć graty, wyczyścić szkło i dokręcić parę poluzowanych śrubek, wiedząc że nie będę miał na to zbyt wiele czasu w ostatniej chwili.

 

Ciekawy jestem kto z Was i kiedy pojawi się na Kudłaczach - czy istnieje już jakaś "oficjalna" lista osób (ew. sprzętu)?

 

Jak wszystko pójdzie dobrze to do zobaczenia na zlocie w poniedziałek 25.08

 

Pozdrawiam,

Czarek

Link to comment
Share on other sites

Nie zapomnij w tym rozgardiaszu, że cały Oddział obowiązkowo stawia się 27-go ze sprzętem przed Ratuszem Staromiejskim w Gdańsku. Będzie ludność, jajogłowi z Warszawki, telewizja i takie tam...

Link to comment
Share on other sites

Sorry El...

 

To jak dotąd jedyny tydzień urlopu jaki udało mi się dostać w robocie, i żadna tam telewizja nie jest mnie w stanie zawrócić jak już będę na Kudłaczach. Także tym razem będziecie się musieli obejść bez betoniarki ;)

 

Pozdrawiam,

Czarek

Link to comment
Share on other sites

Narazie jest tylko link do strony oficjalnej na Kudłacze.

Na naszej stronie głównej.

Ale żadne listy kto będzie nie krążą.

Janusz nic nie może chyba pisać (albo nie chce).

Tak, że nie będzie żadnych informacji pewnie.

Link to comment
Share on other sites

Na Kudłacze jedziemy 22-go w piątek i na pewno zostajemy do poniedziałku . Może uda się zostać do wtorku . Razem ze mną jedzie Marcin (Howx) i Grzesiek Całek . Zabieramy oczywiście Syriusza , dobre okulary, dwie Kamerki CCD i komputer. Na samym zlocie mam odebrać naprawioną lornetę 25x100 . Jeżeli tylko Janusz zdąży ją zrobić to będzie dobra okazja do testów . Przydała by się oficjalna lista uczestników . Pozdrawiam i do zobaczenia na zlocie .

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Też planuję pobyt na Kudłaczach w dniach 22-24.08 (być może dłużej). Przyjeżdżam z Newtonem 500/2250 mm.

 

Pozdro

Paweł

Link to comment
Share on other sites

chyba wpadnę na weekend 22-24 moze zostane do pn, bo we wtorek wieczorem jest wazne zakrycie planetoidalne (420) Bertholda, więc wracam na Podlasie do pasa zakryciowego ?

 

kto w piątek będzie jechał z Krakowa na Kudłacze ???, bo nie mam za bardzo jak dotrzeć....

Link to comment
Share on other sites

Wojtek, jedziemy w piątek, przejeżdżamy przez Kraków (no prawie), napisz o której i skąd mamy Ciebie zabrać :).

 

PS

Zabieramy Telementora i takie tam dodatki...

Link to comment
Share on other sites

Michu podaj kom do Ciebie, ja będę już w piatek od 9 albo 12 w Krakowie. Powiedz jak Ci będzie wygodnie zajechać to moze podjade jakims busem na przedmiescia czy co...

 

Najprawdopodobniej (90%) bede na PKP w Krakowie już o 11:30 w piątek

 

Moj kom masz w stopce ponizej

Link to comment
Share on other sites

Hamster,

 

Od poniedziałku do niedzieli będzie skromna reprezentacja grupy 3Miejskiej (Przemas i ja) z LX-50 10".

 

Pozdrowienia,

Czarek

Link to comment
Share on other sites

Jade nietypowo w niedziele 24 i wracam 26 we wtorek. Biore moje Takahashi FS102 / 820, kilka okularow i pewnie kamerke CCD. Chyba wezme tez montaz EQ-6 GOTO.

 

W podobnym terminie (niedziela - wtorek) ma pojawic sie nasz dlugo zapowiadany kolega z Budapesztu - Andras Dan - producent bardzo dobrego montazu Gemini G-41 wraz z montazem demo GOTO oraz refraktorem TMB102.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.