Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wieczorem wybrałem się w dwa miejsca obserwacyjne. Najpierw do Biskupic k/Sokolich Gór. Miejsce o tyle fajne, że miejscowość ta leży na wysokości 380m npm, więc niewiele mniej niż najwyższe wierzchołki Sokolich Gór. Niestety stamtąd nic nie zobaczyłem, prawdopodobnie jest za nisko.

Później w okolicach zachodu słońca pojechałem do Markowic - przy DK1, kilka kilometrów za Koziegłowami.

Lokalizacja: 50°33'32.84"N 19° 9'53.42"E 380m npm

Oto co udało mi się upolować:

Babia Góra - 112km :)

babia_gora_112km.jpg

 

Jeseniki! Pradziad - 147km :banan:

Jeseniki_pradziad_147km.jpg

 

Później obrót w tył i....

Kominy El. Bełchatów :) (79km)

el_belchatow_79km.jpg

 

Na razie tyle. Zdjęć jest dużo, będę sukcesywnie dopatrywał się następnych ciekawych górek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem też na Wirku obczaic co sie pali. Na jaka górke chodzisz? Ja mieszkam na Bykowinie, najczesciej obserwuje z okna, ale Babia mam zasłonieta, widze, ze z twojej miejscowki widoczna jest cala i wydaje mi sie, ze Tatry tez powinny byc w zasięgu.

 

 

Babią zasłania Ci kopalnia Nowy Wirek, ale za to masz niezasłoniety Beskid Śląski i Śląsko-Morawski :)

"Moja" górka jest przy ul. Andrzeja. Na skrzyżowaniu Katowickiej i Westerplatte jest podstawówka i gimnazjum. Za nimi jest górka z garażami. W zasadzie nic nie zasłania panoramy Beskidu Niskiego, Policy, Babiej i Pilska. Skrzyczne widać nad Mrowczom Górką. Tatry są osiągalne, choć gdyby wzniesienie w Kochłowicach na którym jest kopalnia Śląsk było niższe lub bardziej w lewo, to mielibyśmy z Bykowiny prawie taki widok Tatr jak ze Środuli :)

 

Do szkoly poniżej "mojej" górki codziennie odwoże swoich ludków, więc jak tylko widoczność się poprawia podjeżdzam do tych garaży i podziwiam, i natycham się :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Voytasosuch i Nexus - nie wiem czy to już zwidy po całym dniu patrzenia na wyświetlacz aparatu Rafała, ale ja tam Tatry widzę :Boink: Szczególnie na fotkach Voytasa...

 

Niestety fotki robiłem z ręki. Musze w najbliższym czasie dosprzętowić się w stabilny i wysoki statyw (garbienie się mi nie służy) i lepsze szkła do cyfrówki. Tatry były - jak bawię się suwakami w DPP, to wychodzą, ale są niewyraźne bo mi łapska drzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czaki - tym razem ewidentnie coś tam jest, problem tylko taki, że z tej dziurce między wschodnim stokiem Babiej a masywem Policy jest zagęszczenie niskich szczytów (na lewo od Bystrej) i bez symulacji nie dojdziemy, co to za cudo...

 

Symer.jpg

 

Z tym, że nie za bardzo pasuje mi kształt, przypuszczam teraz że to dym z tego komina po lewej :szczerbaty:

I znowu nie złapałem Taterków, a jak tam dzisiaj warunki panowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wczoraj połowiłem. Miejsce to samo, co poprzednio.

Na rozgrzewkę Góra Liwocz (widać krzyż i platformę widokową), ok. 49km

Liwocz_1000px.jpg

 

a teraz poprawka na Wysokie Bieszczady (z próbą opisu), do Tarnicy 108km

 

4a0bd6b8dc989306036413.jpg

 

U nas jednak tak kapitalnej widoczności nie było. W stronę Tatr niestety tylko chmury, chociaż nie tracę nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki raport zza okna: 7.5/10 - szarlota nawet ładnie chociaż za mgłą. Morawski majaczy na 0.5/10. Nie to co wczoraj ale może coś się jeszcze uda komuś ustrzelić. W innych kierunkach informacji brak. Jeszcze trafiłem na miejsce (chodząc po polach z psem) gdzie powinny być widoczne jeseniki (azymut odpowada), ale też 0(może za nisko, choć horyzont widoczny całkiem daleko).

 

edit

http://czakiczakiczaki.fotosik.pl/albumy/633858.html - reszta co ciekawszych zdjęć ze wczoraj

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babią zasłania Ci kopalnia Nowy Wirek, ale za to masz niezasłoniety Beskid Śląski i Śląsko-Morawski :)

"Moja" górka jest przy ul. Andrzeja. Na skrzyżowaniu Katowickiej i Westerplatte jest podstawówka i gimnazjum. Za nimi jest górka z garażami. W zasadzie nic nie zasłania panoramy Beskidu Niskiego, Policy, Babiej i Pilska. Skrzyczne widać nad Mrowczom Górką. Tatry są osiągalne, choć gdyby wzniesienie w Kochłowicach na którym jest kopalnia Śląsk było niższe lub bardziej w lewo, to mielibyśmy z Bykowiny prawie taki widok Tatr jak ze Środuli :)

 

Do szkoly poniżej "mojej" górki codziennie odwoże swoich ludków, więc jak tylko widoczność się poprawia podjeżdzam do tych garaży i podziwiam, i natycham się :)

 

Tak sie składa, że chodziłem do tej szkoły do gimnazjum:)

Mieszkam na 8 pietrze w najblizszym bloku, który powinienes widziec patrząc na wschód z twojej górki. Babia zasłania mi osiedle w Kochłowicach i widze tylko jej "lewą" czesc. Z Beskidu Slasko-Morawskiego widze tylko Lysa, reszta zaslania mi mrowcza gorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też wczoraj połowiłem. Miejsce to samo, co poprzednio.

Na rozgrzewkę Góra Liwocz (widać krzyż i platformę widokową), ok. 49km

Liwocz_1000px.jpg

 

a teraz poprawka na Wysokie Bieszczady (z próbą opisu), do Tarnicy 108km

 

4a0bd6b8dc989306036413.jpg

 

U nas jednak tak kapitalnej widoczności nie było. W stronę Tatr niestety tylko chmury, chociaż nie tracę nadziei.

Kapitalnej nie, ale o niebo lepsza, niż ta sprzed tygodnia z hakiem. W końcu ujawiniły się wszystkie tła tego kadru, Tarnica nabrała swoich typowych kształtów, reszta wydaje się na podstawie rafałowego opisu w porządku. No i ujawniły się te szczyty, o które pytałem Cię ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeseniki! Pradziad - 147km :banan:

Jeseniki_pradziad_147km.jpg

 

Później obrót w tył i....

Kominy El. Bełchatów :) (79km)

el_belchatow_79km.jpg

 

Brawo, kolejne gratulacje! Tak się zastanawiam, czy z Jury byłyby też Jeseniki widoczne..

 

Co do kominów el Bełchatów, to dzisiaj jadąc z Tomaszowa Maz. do Łodzi przez całą drogę widac było dym? z tych kominów - szedł idealnie prosto ku górze, szkoda,że nie miałem aparatu. Podejrzewam ,że i z Górnego Śląska był widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kominów el Bełchatów, to dzisiaj jadąc z Tomaszowa Maz. do Łodzi przez całą drogę widac było dym? z tych kominów - szedł idealnie prosto ku górze, szkoda,że nie miałem aparatu. Podejrzewam ,że i z Górnego Śląska był widoczny.

Obawiam się że jednak nie, już kilka razy jadąc z Warszawy widziałem takie idealnie pionowe i wysokie pióropusze dymu z Bełchatowa i byłem przekonany (przy dobrej widoczności), że będę je mógł zobaczyć z obrzeży GOP. Za każdym razem jednak za Częstochową znikały z pola widzenia. Wzniesienia Jury je po postu zasłaniały, pomimo napewno bardzo dużej wysokości na jaką dym się wznosił. Ale może komuś się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Lokalizacja: 50°33'32.84"N 19° 9'53.42"E 380m npm

Oto co udało mi się upolować:

Jeseniki! Pradziad - 147km :banan:

Jeseniki_pradziad_147km.jpg

 

Jeszcze raz gratuluje. Wiem, że focenie pod wieczór bez LV to katastrofa, ale może udało Ci się złapać Keprnika 152km ?

 

Symulacja Lokalizacja: 50°33'32.84"N 19° 9'53.42"E 380m npm

thumb_4a0c30f9a0aad314168268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze podciągnąć kontrast, to myślę, że Benji wyjdzie na tej fotce - klik. ;)

 

Tak przy okazji co to za kościół pojawił się po drodze? Czyżby to w Rybniku?

 

M.

Masz na myśli tą fotkę z Szarlotą? Jeśli tak, to jest to kościół Św. Pawła w Rudzie Śląskiej (Nowy Bytom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tą fotkę z Szarlotą? Jeśli tak, to jest to kościół Św. Pawła w Rudzie Śląskiej (Nowy Bytom)

Dzięki bardzo za wyjaśnienia.

 

@Northwood - poprzeczka postawiona jest już bardzo wysoko :) Gratulacje! 'Nasza' ostatnia nadzieja to kilka niepublikowanych jeszcze zdjęć z G. Siewierskiej! Choć jakbyś zrobił stamtąd zdjęcie Śnieżnika, no to już by było pozamiatane ;)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza pogoda naprawdę była wyśmienita, nie mogłem nie pojechać pooglądać gór, a było je widać wyśmienicie. Ponadto ten pożar familoka też doskonale widziałem.

 

Miejsce to standard w moim przypadku - obwodnica Lublińca. Dwa zdjęcia w kierunku Sudetów.

 

Pozdrawiam "Dalekich Obserwatorów"

Panorama_1.jpg

Panorama_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraficie zdołować ludzi! Nortwood, Mateusz, RafałZoom i inni, gratuluje szczęścia!

A mówią że taki "18.04" nie zdarza się często... :szczerbaty:

 

Mateusz błagam! jeśli będziecie następnym razem przy takich warunkach wybierać sie na Siewierską lub Dorotke, dajcie znać!

 

Dlaczego kiedy zawsze są takie warunki ja muszę wstać i jechać do pracy lub na uczelnie ?! Wtedy gdy staliście na Siewierskiej i podnosiliście szczęki z ziemi ja jechałem DK94 i zamiast przed siebie patrzałem na tą niesamowitą Babią której od nas chyba nigdy nie widziałem tak wyraźnej gołym okiem i żałowałem że nie wziąłem aparatu.

 

Wieczorem miałem okazję podskoczyć do Psar(k.Będzina) na górkę sąsiednią do G.Siewierskiej. Warunki nie były już oczywiście tak rewelacyjne ale miejscówka fajna, lecz nieco ograniczona.Ehh

 

Najładniejsze zdjęcie Babiej:

babia.jpg

 

Siersza:

1.jpg

 

Panorama ze wzgórza, od Babiej pomiędzy El.Łagisza i El.JaworznoIII do Wlk.Czantorii chowającej się za zboczami G.Dorotki.

panorama_Psary2.jpg

 

Tatr ani Jesieników już nie było ... <_<

Ode mnie tylko tyle :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak dla odmiany kilka dzisiejszych widoków z centralnej Polski z Góry Sławno (269m) ,położonej między Opocznem a Tomaszowem Mazowieckim (Łódzkie), 51,387370 20,115023 oraz z 51,401669 20,113993

 

Widoczność była bardzo dobra. Oto kilka ciekawszych ujęć (część z nich z po obróbce)

Reszta w późniejszym terminie

 

G.Perzowa 395 m (Pasmo Oblęgorskie) - 51km

perzowa_1.JPG

 

G.Barania i G.Siniewska (Pasmo Oblęgorskie) - 54-52 km

oblegorskie_1.JPG

 

Wzgórza Kołomańskie k.Kielc (399m) - 52km

wzgorza_kolomanskie_1.JPG

 

Fajna Ryba (Wzgórza Przedborskie) - 41 km

fajna_ryba_1.JPG

 

kominy EL Bełchatów - 56 km

kominy_belchatow_2.JPG

 

kominy EC Łódź-Widzew - 58 km

ec_lodz_1.JPG

 

prawdopodobnie Buczyna (Wzgórza Przedborskie) - 44 km

buczyna.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie pani Ewo, ładnie :brawo: Stąd wniosek że z Warszawy te kominy muszą być na wyciągnięcie ręki. :szczerbaty:

 

Ale ja nie o tym... Dodaję opis, moim zdaniem najlepszej foty tego roku (jak na razie :P )

 

Velky Rozsutec w Małej Fatrze z G. Siewierskiej

fatra_pano_400.jpg

 

...a tera najlepsze. Gdybyście Rafał z Mateuszem byli 10m wyżej ;) to obok Rozsutca, na prawo nad Małą Rycerzową, złapał by się Stoh.... B)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.