Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, jesli cos takiego juz bylo na forum. Probowalem sprawdzic przeszukujac watki, ale silnik wyszukiwarki nie jest najmocniejsza strona astro-forum :(

 

Chodzi mi o strone http://www.panoramy.wyprawy.org/

 

Dla mnie miodzio :)

 

A niech mnie! Do obserwacyjnej nagrody Nobla brakuje tylko opisów. Ale możliwość przechodzenia z panoramy na panoramę jest świetna.

 

Mateuszu >> skoro chcemy iść dalej w kwestii panoram myślisz że dobrym pomysłem byłoby wydzielenie wszystkich postów jakkolwiek związanych z mega-panoramą ze Skalnego do nowego wątku ? Tak jak "Obiekty przemysłowe z Kopca Piłsudskiego w Krakowie". Z tym że jest tego duża wada - jak zauważyliście osobny wątek szybko zamarł śmiercią naturalną. Nikt tam nie zagląda. Taka jest magia wielowątkowego wątku głównego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było robione z Buska-Zdroju, skarpa koło kotłowni na Osiedlu Sikorskiego.

Później podam dokładne współrzędne, bo w pracy nie mam Google Earth.

 

Busko-Zdrój i najbliższe okolice mają korzystne dla dalekich obserwacji położenie.. Polecam zresztą wieżę zamku w Chęcinach i parking pod Św.Krzyżem na obserwacje. Chciałbym tam się znaleźć podczas bardzo dobrych warunków.

Jeszcze raz zamieszczam zdjęcie na którym być może widać Prehybę i Tatry (kombinacja bino + telefon). Niestety więcej nie da się już wycisnąć. Po prawo od rzekomych Tatr widoczny jest jakiś zamek / klasztor na wzgórzu. Obejrzyjcie dokładnie to zdjęcie. Przy powiększeniu faktycznie widać charakterystyczne kształty. Zdjęcie pochodzi z m.Borzymów niedaleko Połańca w woj.Świętokrzyskim (50.43333° N 21.12167° E)

 

Dodaję też panoramę południa z drogi Kielce - Tarnów w ok.Stopnicy . Fajna miejscówka do opbserwacji. Widać góry.

 

DSC01083.JPG P1060225.JPG

Edytowane przez kowalTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszu >> skoro chcemy iść dalej w kwestii panoram myślisz że dobrym pomysłem byłoby wydzielenie wszystkich postów jakkolwiek związanych z mega-panoramą ze Skalnego do nowego wątku ? Tak jak "Obiekty przemysłowe z Kopca Piłsudskiego w Krakowie". Z tym że jest tego duża wada - jak zauważyliście osobny wątek szybko zamarł śmiercią naturalną. Nikt tam nie zagląda. Taka jest magia wielowątkowego wątku głównego :)

Dlatego zmienić się musi też sposób myślenia o naszym forum. Założe się, że większość Kolegów domyślnie wchodzi na ten wątek zamiast na forum ogólne i wtedy pozostałe treści giną. Ale tak być musi, na tym polega przecież każde forum internetowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stworzyłem osobny temat do obserwacji ze Świętokrzyskiego.:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=28544

 

Odnośnie Świętokrzyskich, to przypomniało mi się, że mam zdjęcia z Ogrodzieńca w tym kierunku, ale nie jestem do końca pewien, czy to są Góry Świętokrzyskie ?

thumb_4a8b18ed9545b060011554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc: Śnieżnik ze Ślęży dzisiaj o poranku. Kiedyś bym uznał, że były świetne widoki, ale po 13-14 czerwca to wszystko jakieś

nie takie... Góra Św. Anny stamtąd - nadal nie do wypatrzenia, widzialność nie przekraczała 100 km. Chyba trzeba czekać na jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na kolejną odsłonę z Sarnowskiej Góry.

Tym razem Beskid Morawski. Przy okazji - do gór, które są stamtąd osiągalne, ale nie były widoczne 24 lipca, dołączył Wielki Krywań w Małej Fatrze. Został dorzucony do opisu Beskidu Śląskiego.

Druga sprawa przy okazji - gratulacje dla autora zdjęcia Śnieżki z Dębowca, zamieszczonego na DO. A dzień później napisałem, że trzeba czekać na jesień.

Trzecia sprawa przy tej samej okazji - następne widoki z Sarnowskiej Góry będą już obejmowały Sudety, w związku będę je anonsować na nowo założonym wątku sudeckim.

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem cropa z tamtej panoramy: http://img233.images...32/70885370.jpg

WOW taki zoom i taka fajna jakosc :D super

 

P.S twmichal te zdjecie to jakas sciema u nas niema takich budynków ani tak wysoko polozonego maista:p sciema

ale kilka budynkow ze zdjecia jest w DUBAIU ale to moze jakas fantazyjna wizja dubaiu za kilkadziesiat lat:p

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ile waży syn?" :D Gratuluję Tomku nowego Obserwatora! Przy okazji pozdrawiam Wszystkich spod Szrenicy w Szklarskiej. Jutro udaję się na szczyt z lunetą. Jeżeli dobrze pamiętam z heja, to ze Śnieżki (Szrenicy chyba też) widać Pragę - jutro zapowiadają warunki sprzyjające do weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Tomku :))

Twoje zdolności obserwacyjne właśnie wzrosły o 50% :Beer:

 

 

Koledzy proszę wszystkich o niezaśmiecanie wątku tym co znajdziecie w sieci. Postarajmy się aby nasze forum żyło nie tylko tym coraz bardziej offtopowym wątkiem.

 

Byłem dziś na swojej miejscówce. Tuż przed zachodem oczywiście bo wcześniej w słońcu nie było na co liczyć. Niestety, nawet o późnej porze mleko po horyzont. Nie wiem z czego to wynika bo mapki wunderground pokazywały że powinno być co najmniej dobrze.

W sobotę pewne są już opady, może to coś w końcu pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A ile waży syn?" :D

 

3350g - czyli pewnie niewiele więcej niż obiektyw Rafała :D

 

Ale muszę powiedzieć że nie zaniedbałem dzisiaj obowiązków obserwacyjnych, jadąc do Czeladzi ze wzgórza koło Oberży widziałem ładny kolor nieba przy zachodzącym Słońcu ale gór niestety nie. Nieźle by było jakby potomek urodził w dniu jakiejś rewelacyjnej widoczności :lol:, czyli należy próbować dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3350g - czyli pewnie niewiele więcej niż obiektyw Rafała :D

 

Ale muszę powiedzieć że nie zaniedbałem dzisiaj obowiązków obserwacyjnych, jadąc do Czeladzi ze wzgórza koło Oberży widziałem ładny kolor nieba przy zachodzącym Słońcu ale gór niestety nie. Nieźle by było jakby potomek urodził w dniu jakiejś rewelacyjnej widoczności :lol:, czyli należy próbować dalej ;)

Haha dobre :helo:

 

Musieliśmy się chyba minąć skoro też tam dziś byłeś. Ja nikogo nie widziałem, oprócz miłej pani z psem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc: Śnieżnik ze Ślęży dzisiaj o poranku. Kiedyś bym uznał, że były świetne widoki, ale po 13-14 czerwca to wszystko jakieś

nie takie... Góra Św. Anny stamtąd - nadal nie do wypatrzenia, widzialność nie przekraczała 100 km. Chyba trzeba czekać na jesień.

Jesienią zaczynają się inwersje i powietrze przy ziemi robi się mniej przejrzyste, więc szanse na Annę są mniejsze, a kiedys bardzo wyraźnie widziałem ją właśnie w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro po przejsciu frontu chłodnego

Jeśli jutro wieczorem oczywiście nie będzie niskich chmur które wg ICM'u szczelnie spowiją niebo do niedzielnego wieczora. Wtedy też od północy i zachodu ma się znacznie poprawiać pogoda więc może właśnie to być ten jeden z nielicznych sierpniowych momentów sprzyjających obserwacjom.

Ale ja to tak z fusów raczej wróżę niż się znam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jutro wieczorem oczywiście nie będzie niskich chmur które wg ICM'u szczelnie spowiją niebo do niedzielnego wieczora. Wtedy też od północy i zachodu ma się znacznie poprawiać pogoda więc może właśnie to być ten jeden z nielicznych sierpniowych momentów sprzyjających obserwacjom.

Ale ja to tak z fusów raczej wróżę niż się znam cool.gif

 

W Karpatach rzeczywiście maja być dziś niskie chmury z deszczem ale od zachodu zdecydowana poprawa i w niedzielę w Karpatach (część zachodnia) powinno też już być ładnie. Od wtorku powietrze kontynentalne, więc i widzialność już gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.