Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nikt z was nie odebrał tego co napisałem osobiście. Zależało by mi ( i zacznę od siebie) żeby nie dawać dodatkowych powodów niedowiarkom takim jak Ci z forum górskiego. Nie licytowałbym się z nikim na wiedzę, oba fora mogą przecież istnieć równolegle i korzystać z nagromadzonej wiedzy (chociażby w tamtym wątku są ciekawe zdjęcia z Alp).

 

Stworzyłem przeglądową panoramkę z Kriznej.

 

zkriznej.th.jpg

 

zkriznej3.th.jpg

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się do czegoś przyczepie: Czy zamiast Krizna nie powinno być Krizava? Chyba że to zbieżność nazw. W każdym razie na Krzizavie znajdują się dwie stacje przekaźnikowe - ta mniejsza, prywatne, położona jest wyżej - 1475mnpm a nazwa lokalizacji to Velka Luka.

http://www.radia.sk/...velka-luka.html

http://www.radia.sk/...na-krizava.html

 

i jeszcze tutaj: http://www.holidayin...lery/?id=286102

 

To jest Mała Fatra, Wielka Fatra jest po drugiej stronie Turczańskiej Kotliny

 

Szczegółowa mapa topo: http://home.cerge-ei...velka_fatra.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Wielkiej Fatry, jakby ktoś jednak na Kriżną wolał wejść, to jest jeden szybki szlak z Vysnej Revucy przez Suchą Dolinę, w 2,5 godziny można być na szczycie. MicroDem i Kashmir też potwierdzają możliwość tej obserwacji.

Z parkingu na Panskiej kolibie 2h15m z tym że jak widzę trasa prosta więc dałoby rade znacznie szybciej.

 

 

PS:zapodaj tą symulację z Kriżnej, plz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że od Kralovej Skaly szlak idzie praktycznie grzbietem. Podejście też nie wygląda na strome, ale wchodzenie w zimowych warunkach bywa o wiele dłuższe.

Na mapie tego nie widać, ale być moze dojazd jest pod same schronisko - w/g mapy od schroniska byłoby 1h15min.

Jakby co - chętnie się wybiorę.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że od Kralovej Skaly szlak idzie praktycznie grzbietem. Podejście też nie wygląda na strome, ale wchodzenie w zimowych warunkach bywa o wiele dłuższe.

Na mapie tego nie widać, ale być moze dojazd jest pod same schronisko - w/g mapy od schroniska byłoby 1h15min.

Jakby co - chętnie się wybiorę.

 

Masz rację ale pisałem już, do samego schroniska pod szczytem dojechać mogą jedynie goście hotelowi, reszta zostawia samochód na nieco niżej położonym parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że od Kralovej Skaly szlak idzie praktycznie grzbietem. Podejście też nie wygląda na strome, ale wchodzenie w zimowych warunkach bywa o wiele dłuższe.

Na mapie tego nie widać, ale być moze dojazd jest pod same schronisko - w/g mapy od schroniska byłoby 1h15min.

Jakby co - chętnie się wybiorę.

 

Nie bądźcie tacy optymiści. W zimie wysoko samochodem się nie dojedzie, bo droga zasypana, nawet goscie hotelowi nie dojadą. Poza tym szlaki zimą to wielka niewiadoma. Po opadach śniegu czas podejścia koszmarnie się wydłuża, ale po długim okresie stabilnej pogody w sezonie turystcznym moze być dość łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Kriznej: dojazd w zimie na parking prawie na pewno będzie niemożliwy z uwagi na śnieg. Dla pewności trzeba się orientować na stronie zjazdnost.sk W zimie są tam najdokładniejsze informacje o przejezdności dróg. Pamiętajcie, że aby dojechać do miejscowości Dolny Harmanec trzeba przejechać przez górskie przełęcze (Donovaly, albo Maly Sturec). Zwłaszcza ta druga może być niebezpieczna. No i sama Velka Fatra: niestety, ale każde podejście z dolin to kawał przewyższenia, grzbiety są odkryte, więc wiatr hula aż miło.

Jeszcze a propos dojazdu pod hotel. Do niedawna dojazd był w zasadzie aż na szczyt Kriżnej, gdyż są tam wojskowe instalacje radiowe (Tak wyglądała droga), (a tak szczyt Kriżnej). Droga oczywiście tylko dla uprawnionych samochodów i zdecydowanie tylko dla terenowych. Teraz starą socjalistyczną ruderę Horsky Hotel Kralova Studna wyremontowano i być może właściciele dbają o dojazd na tyle, aby dotoczyć się chociaż do tego parkingu. Z całą pewnością jednak niezbędne będą łańcuchy. Na nowej stronie hotelu jest ciekawe zdjęcie (o to właśnie). Zima w Velkej Fatrze już jest: (aktualna pogoda), a na pewno warto śledzić stronę hotelu i sekcję Pogody. Szlak z hotelu na Kriżna jest banalny, a nawet możnaby się pokusić o przejście całej grani VF na nartach bądź rakietach, nocując w Kralovej Studni i w Smrekovicy. Po drodze byłby jeszcze jeden wspaniały punkt widokowy Rakytov: http://www.heywhatsthat.com/?view=T5K17441

 

Ja niestety nie dam rady się nigdzie wyrwać, ale Wam życzę szczęścia!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Kriznej: dojazd w zimie na parking prawie na pewno będzie niemożliwy z uwagi na śnieg. Dla pewności trzeba się orientować na stronie zjazdnost.sk W zimie są tam najdokładniejsze informacje o przejezdności dróg.

 

Tam nie znajdziecie informacji o dojeździe do hotelu bowiem nie jest to droga publiczna. Zimą przy małej ilości śniegu pewnie da się dojechać ternówką 4x, a przy większej pokrywie tylko na gąsienicach.

Zimy na razie nie ma i nie bedzie. Pamiętajcie, że tu potrzebna bardzo niska i mocna inwersja a taka wystepuje przeważnie przy silnych mrozach choć niekiedy bywają miłe niespodzianki. Zobaczyć stamtąd Alpy to nie takie proste jak Tatry z Jesenika. To może się zdarzać raz na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO never sleeps :) Pozdrawiam Was Koleżanki i Koledzy z New Yorku na rogu Broadwayu i 35. siedząc w jednym z niezliczonych tylko na tej ulicy Starbucksów. Wczoraj z 380 m nad gruntem w Empire State doszukiwałem się światełek Bostonu oglądając przy tym najbardziej spektakularny widok, jaki moje oczy miały okazje zobaczyć - rozświetlony Manhattan. Cieszę się, że aktywnie analizujecie Alpy z Fatry. Zaraz po powrocie do Polski wracam do tematu i organizujemy wyprawę inwersyjną. See you Guys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość postawienia na Skrzycznem takiej kamerki jaka jest w Mikołowie.

Potrzebujemy starego PC 486, który będzie sterował kamerą, jeśli ktoś posiada to chętnie przyjmiemy.

Wymagania sprzętowe: komputer klasy Pentium III z 256 MB RAM, karta graficzna.

Np coś takiego: http://www.allegro.pl/item799642239_fsc_scenic_1_2ghz_256mb_20gb_lan_dobry_na_serwer.html

 

Może być słabszy procesor, na Recie jest 450MHZ

 

Aparat, kartę sterowania już mamy, brakuje tylko PC

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO never sleeps :) Pozdrawiam Was Koleżanki i Koledzy z New Yorku na rogu Broadwayu i 35. siedząc w jednym z niezliczonych tylko na tej ulicy Starbucksów. Wczoraj z 380 m nad gruntem w Empire State doszukiwałem się światełek Bostonu oglądając przy tym najbardziej spektakularny widok, jaki moje oczy miały okazje zobaczyć - rozświetlony Manhattan. Cieszę się, że aktywnie analizujecie Alpy z Fatry. Zaraz po powrocie do Polski wracam do tematu i organizujemy wyprawę inwersyjną. See you Guys!

 

A ja pozdrawiam z Warszawy. Czekam na dobrą widoczność i wtedy planuje zrobić jakieś fotki z PKiN. Wciąż mało jest zdjęć z innych części Polski, zwłaszcza obiektów przemysłowych.

W górach będe prawdpodobnie dopiero w grudniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość postawienia na Skrzycznem takiej kamerki jaka jest w Mikołowie.

Potrzebujemy starego PC 486, który będzie sterował kamerą, jeśli ktoś posiada to chętnie przyjmiemy.

Wymagania sprzętowe: komputer klasy Pentium III z 256 MB RAM, karta graficzna.

Np coś takiego: http://www.allegro.p..._na_serwer.html

 

Może być słabszy procesor, na Recie jest 450MHZ

 

Aparat, kartę sterowania już mamy, brakuje tylko PC

 

Byćmoże mógłbym załatwić coś takiego:

-Pentium II 333mhz

-160mb sdram

-hdd 3,5 gb fujitsu (szybki!)

-karta sieciowa, modem, karta USB na PCI, zintegrowana muzyka i grafika

-ponadto GeForce 4 MX440 64MB AGP WinFast

-cd 32x, flopy, klawierka pod dim + mysz ps2

Sakramencko wolny ale w pełni sprawny!

Cena do negocjacji. To nie mój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aż dwa stare pecety na zbyciu. Jeden ma procesor 400Mhz a drugi 667Mhz. Do tego

-Monitor 15' LG

-grafika nvidia Riva TNT 64MB

-Sound Blaster 5.1

-HDD Maxtor 80GB + dwa mniejsze (20GB i 6GB)

-512MB RAM (SDRAM 133Mhz)

-karta TV (FlyVideo2)

-karta sieciowa

 

cena do uzgodnienia, ew. można kupić poszczególne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aż dwa stare pecety na zbyciu. Jeden ma procesor 400Mhz a drugi 667Mhz. Do tego

cena do uzgodnienia, ew. można kupić poszczególne elementy

 

Byćmoże mógłbym załatwić coś takiego:

Cena do negocjacji. To nie mój sprzęt.

 

Dziękuję za propozycje cenowe, ale taka opcja nie wchodzi w grę abym musiał jeszcze coś do tego dopłacać.

 

Ta kamera jest dla Was a nie dla mnie, jakby miała być dla mnie to bym sobie kupił PC na allegro za 90zł nikogo o nic nie pytał i zablokował dostęp do oglądania kamery dla osób z zwnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje cenowe, ale taka opcja nie wchodzi w grę abym musiał jeszcze coś do tego dopłacać.

 

Ta kamera jest dla Was a nie dla mnie, jakby miała być dla mnie to bym sobie kupił PC na allegro za 90zł nikogo o nic nie pytał i zablokował dostęp do oglądania kamery dla osób z zwnątrz.

 

 

Racja Rafał. To dobra odpowiedź na zarzuty kol. Michała na DO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dobrą widoczność i wtedy planuje zrobić jakieś fotki z PKiN. Wciąż mało jest zdjęć z innych części Polski, zwłaszcza obiektów przemysłowych.

 

 

I chyba jeszcze długo poczekasz bo zimą na nizinach rzadko zdarza się dobra widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie fotki z Czantorii dzisiaj

 

Pradziad i Krywań obie z obikektywu 300mm + konwerter 2x

 

jak poskładam to wrzucę panoramki Tatr (zach i cz wys.) i niskich Tatr, ogólnie warunki bardzo fajne, inwersji w B. Śląskim nie było, nawet o 14 lekko było widać chyba Tychy(ale tego pewny nie jestem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was?

 

Nie tak imponujaco i nie tak daleko...

W nocy z piatku na sobote na Zaolziu niebio bylo obsypane gwiazdami. Wschod Slonca super, gory na wyciagniecie reki. Zaluje, ze nie udalo mi sie podjechac na Radegasta, jak planowalem. Na szybko pstryknalem tylko kilka fotek przez okno (dlatego sa troche nieostre).

 

skrzyczne.jpg rycerzowa.jpg

 

Dobra widocznosc byla przez caly dzien. Beskidy bardzo wyrazne. Jeseniki czasami przebijaly sie przez chmury i dymy huty w Ostrawie.

 

rownica.jpg skrzyczne2.jpg jesseniki.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.