Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

@Vrg - może już zbadałeś to miejsce ?

 

Nie, bywałem tak wiele razy ale szczerze nie przypominam sobie abym kiedykolwiek zauważył jakąś dobrą dostępność horyzontu. Faktycznie trzeba to sprawdzić, ale punkt i tak jest sporo niższy niż PO Oberża, mimo że jest to na szczycie najwyższej (pod względem wysokości względnej) czeladzkiej górki :P Do tej pory legendy głoszą że najwyższą czeladzką górą jest właśnie Góra Bożecha :D Wynika to tylko z tego że kiedyś ludzie nie posiadali np GPSów a swoją wiedzę opierali wyłącznie na swoich odczuciach wizualnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc rano na autobus do pracy spojrzałem przez okno przypadkiem w kierunku gór... Momentalnie wróciłem po lornetkę i aparat, chyba pierwsze zdjęcie Babiej Góry na tym forum z Siemianowic, no i pierwsze moje Tatry z Siemianowic, bo z Katowic to już wielokrotnie widziałem. Dziwne to, że mieszkam na 4-tym piętrze a taki widoczek:) oto relacja.

 

Babia Góra.

 

102_5069%20kopia_fhdr.jpg

 

Tatry -> Łomnica [2636 mnpm] i Durny Szczyt [2625 mnpm] widoczne przy lewej stronie budynku. Szkoda, że tu stoi tak miałbym całe pasmo :mellow:

 

Bez%20nazwy%201%20kopia_fhdr.jpg

 

Tatry -> Gerlach [2655 mnpm] Ganek [2465 mnpm] Rysy [2499 mnpm] widoczne od prawej strony "felernego" budynku

 

Bez%20nazwy%202_fhdr.jpg

 

Zdjęcia robione z ręki przez szybe, żeby tylko zdążyć do pracy :rolleyes: Szkoda że nie miałem więcej czasu.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronologicznie:

 

- Pierwszy PO

Ruda Slaska - Nowy Bytom. Zdjecia robione od ok. 6.30 (niestety z reki, nie moglem ustawic statywu).

panorama-nowy-bytom.jpg

bialskie+wysokie-n-bytom.jpg

 

- Drugi PO

Ruda Sl. - Czarny Las. Focilem do godziny po 8-mej z dwoch miejsc.

tatry2-czarnylas.jpg

 

 

Rewelacja, az trudno uwierzyć, że ze Śląska tak wyraźnie widać. Jutro rano zapowiada się powtórka, chyba, ze szczyty schowaja się we mgle, co też jest możliwe.

Dziś z Wrocłąwia o godz 9 bardzo wyraxnie widać było Karkonosze, poźniej sie pogorszyło. Całe Sudety Wschodnie (a więc dostępne od Was w chmurach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze dwa w miarę przyzwoite zdjęcia.

To, co tygrysy lubią najbardziej:

 

zbalkonu2.jpg

 

i przy tych rewelacjach wręcz banalna Babia, ale jak się przypatrzeć, to w obniżeniu przed Policą coś wystaje - któryś z wierzchołków Tatr Zachodnich, ale nie potrafię go rozpoznać. (heywhatsthat zaznacza, że jedyny widoczny byłby Jarząbczy, w sumie mógłby być)

 

zbalkonu3.jpg

 

Czekam na rewelacje od "zawodowych" i zasłużonych łowców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i przy tych rewelacjach wręcz banalna Babia, ale jak się przypatrzeć, to w obniżeniu przed Policą coś wystaje - któryś z wierzchołków Tatr Zachodnich, ale nie potrafię go rozpoznać. (heywhatsthat zaznacza, że jedyny widoczny byłby Jarząbczy, w sumie mógłby być)

 

 

Na jednym z moich dzisiejszych zdjec też go mam :rolleyes:

 

Bez%20nazwy%203%20kopia_fhdr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów Hermitku, twoja skromność rozsadza nas przed kompem. Hermit - "Czarny koń porannych DO" :D

Raczej nie masz co liczyć na coś lepszego, bo zakasowałeś wszystkich, zbieramy szczeny z podłóg :Loveit: Na nie pocieszenie wstawię tu marnej jakości fotę z wieczora obrobioną auto kontrastem - brak porównania z twoją.... Ale widocznie cały dzień się czaiły na horyzoncie tylko mleko przeszkadzało...

_B294037_.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@merti

hehe,dobre :)

Podziękowania należą się kotu, który zrobił mi pobudkę; zazwyczaj w niedzielę śpię dłużej, a jak wiadomo każde pięć minut zmienia obraz rzeczy.

 

@MMateusiak

Ha! Rzeczywiście. I jak idealnie wpasował się w przerwę miedzy wieżą kościoła a kominami!

 

 

@Jurek

Sosnowiec-Zagórze, całkiem niedaleko skądinąd występującego już tutaj punktu na ul. Lenartowicza. Gdyby mi się chciało tam przejść, to byłoby jeszcze piękne Skrzyczne czy Pilsko, ale po pierwsze straciłbym na dotarcie tam kilka minut, a po drugie - w sumie po co, skoro "creme de la creme" mogłem mieć nie ruszając się z domu.

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z moich dzisiejszych zdjec też go mam :rolleyes:

 

Bez%20nazwy%203%20kopia_fhdr.jpg

 

:Salut: Witam wszystkich witam Maćku,patrząc z tego miejsca co Ty to Jarząbczy przebywa za masywem Babiej,poza tym jeżeli by tam był jak Ty myślisz to nie rzucał by się tak w oczy jak wyższa po jego nieco lewej stronie znajdująca się ciut dalej Jakubina(Raczkowa Czuba)2194m.A ten wierzchołek który tutaj jest widoczny to wygląda mi na Smreczyński Wierch 2066.

(A wieża kościoła ewngielickiego zasłoniła myślę-Kamienistą 2126)

Pozdrawiam. :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej wersji (chociaż z zupełnie innego miejsca robione zdjęcie) jestem niemal pewny, w sumie to:

 

jarzabczy.jpg

 

niewiele odbiega od tego:

7916ib.jpg

 

/44 - Raczkowa Czuba, 45 - Jarząbczy, ze strony dra A. Walanusa - http://www.adamwalanus.pl/tatry070916panor.html)

 

 

Jakkolwiek zawsze dopuszczam możliwość błędu :)

spokojnej nocy

Edytowane przez hermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojej wersji (chociaż z zupełnie innego miejsca robione zdjęcie) jestem niemal pewny, w sumie to:

 

jarzabczy.jpg

 

 

 

Jakkolwiek zawsze dopuszczam możliwość błędu :)

spokojnej nocy

:Salut: No tutaj na tym zdjęciu nie może być inaczej niż Raczkowa Czuba,Jarząbczy Wierch i ledwie wystający na prawo "ząbek" Magury Wyżniej ,linia prosta przeciągnięta z Raczkowej ponad zasłoniętym obniżeniem Krowiarek tutaj przez kulminacje Królewizny w grupie Leskowieckiej Beskidu Małego wychodzi gdzieś w położenie w linii z Dąbrową Górniczą,nie śledzę forum na bieżąco dlatego tak typuję.

Ale z Siemianowic na focie od Maćka to tak jak napisałem w tamtym poście.

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z Siemianowic na focie od Maćka to tak jak napisałem w tamtym poście.

 

Hey Roman! Kopę lat. Wiadomo ze specem się nie kłuci, ale mi ten układ wydaje się idealnie taki sam jak w przypadku zdjęć hermita. Też ta charakterystyczna luka między Raczkowa Czuba, a Jarząbczym Wierchem. Cholera wiem jedno, w Marcu kupuje lustro, bo przy poranku te ziarno mnie tak irytuje, nic nie widac w szczegółach. a ISO był bardzo niskie. Swoją drogą hermit czym fociłeś wczoraj?

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranna panorama Beskidu Żywieckiego: od Policy po Babią / 104km (8:00 am, Gl-ce/Jowisza):

pano2.jpg

skrajnie po lewej kościół pw.św.Bartłomieja, maszt TPsa, KWK Sośnica,

postatam się jeszcze coś powyciągać z RAW-ów, choć na wiele więcej trudno liczyć z kompaktu...

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMAteusiak

 

"Idiotenkamera" Sony DSC-H2

 

@ORJ

racja, symulacja w odwrotną stronę daje trochę czerwonych plamek w wąskim paśmie od Sosnowca przed DG po Górę Siewierską.

Nie wiem skąd dokładnie w Siemcach było robione zdjęcie, symulacja ze Smreczyńskiego daje obszar, z którego byłby widoczny pokrywający niewielki skrawek w okolicach Bytkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMAteusiak

 

"Idiotenkamera" Sony DSC-H2

 

@ORJ

racja, symulacja w odwrotną stronę daje trochę czerwonych plamek w wąskim paśmie od Sosnowca przed DG po Górę Siewierską.

Nie wiem skąd dokładnie w Siemcach było robione zdjęcie, symulacja ze Smreczyńskiego daje obszar, z którego byłby widoczny pokrywający niewielki skrawek w okolicach Bytkowa.

 

Siemianowice ul. Świerczewskiego 78a. teoretycznie centrum siemianowic.

lokalizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranna panorama Beskidu Żywieckiego: od Policy po Babią / 104km (8:00 am, Gl-ce/Jowisza):

pano2.jpg

skrajnie po lewej kościół pw.św.Bartłomieja, maszt TPsa, KWK Sośnica,

postatam się jeszcze coś powyciągać z RAW-ów, choć na wiele więcej trudno liczyć z kompaktu...

 

Jadąc 250 do Gliwic o ok 9 45, coś mi mignęło na kształt Skrzycznego w okolicach mojego osiedla... myśle.. poranne zwidy. Ale wszystko wyjaśniło się na Chorzowskiej... Drzewa zrzuciły liście i widoczki ja szybą autobusu jak się patrzy... Nie ma to jak zacząć dzień gapiąc się w Skrzyczne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze dorzuce jeszcze posklejana na szybko panorame z wczoraj z "mojej gorki" na Wirku. Zdjecia robione po 9-tej.

Od Skalnego po Wierchy (Morawski byl w chmurach).

 

panorama-moja_gorka.jpg

 

:Salut: Super,fajne te chmury,na Babiej to jakby przeprowadzili jakiś eksperymentalny test nuklearny :lol:

Ta Twoja górka to gdzieś w rejonie Paderewskiego? czy Jankowskiego?

te zdjęcie potwierdza że to o co wcześniej pytałeś kilkanaście postów wstecz,że na prawo od Babiej to Raczkowa Czuba z Jarząbczym.

Patrząc z Lenartowicza,przesunięcie jest takie że "przewędrowują" zza całej szerokości Babiej na drugą stronę.

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zdjęcie potwierdza że to o co wcześniej pytałeś kilkanaście postów wstecz,że na prawo od Babiej to Raczkowa Czuba z Jarząbczym.

Patrząc z Lenartowicza,przesunięcie jest takie że "przewędrowują" zza całej szerokości Babiej na drugą stronę.

Pozdrawiam :Salut:

 

I właśnie w związku z tym szukałem na swojej porannej panoramce Tatr Zachodnich. Trochę grzebania na Heyu w jedną i w drugą stronę i udało się. Wszystko się idealnie zgadza. Co do cala! Na zdjęciu pomiędzy Babią a Policą majaczy jednak czubek Bystrej! :banan:

Musiałem posklejać do tego celu i mocno obrobić kilka różnych zdjęć bo te, które tworzyły jedną spójną panoramę nie są aż tak wyraźne. Efekt słaby jakościowo, ale jakoś sobie radzić trzeba.

100_2753_opis3 copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w związku z tym szukałem na swojej porannej panoramce Tatr Zachodnich. Trochę grzebania na Heyu w jedną i w drugą stronę i udało się. Wszystko się idealnie zgadza. Co do cala! Na zdjęciu pomiędzy Babią a Policą majaczy jednak czubek Bystrej! :banan:

Musiałem posklejać do tego celu i mocno obrobić kilka różnych zdjęć bo te, które tworzyły jedną spójną panoramę nie są aż tak wyraźne. Efekt słaby jakościowo, ale jakoś sobie radzić trzeba.

:Salut: Tak owszem Ty masz tutaj Bystrą.Ale jak się przemieścisz te kilka km na wschód na Lenartowicza w skutek przesunięcia będzie pomięedzy Babią a Policą Raczkowa z Jarząbczym. :Salut:

 

Poza nawiasem Bystra to bardzo przyjemna górka,moja ulubiona z Tatr Zachodnich duży plus że nie oblegana masowo przez turystów.Bystra.jpeg

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja górka to gdzieś w rejonie Paderewskiego? czy Jankowskiego?

 

Nie. Blisko ulicy Westerplatte i Katowickiej, przy ulicy Szyb Andrzeja. Miejscowka jest za szkola (podstawowka i gimnazjum) na pozostalosci haldy, gdzie teraz jest "garazowisko".

 

W poblizu Paderewskiego (ale sporo wyzej) jest PO na Czarnym Lesie przy ul. Kokota z ktorego robilem w niedziele foty Tatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.