Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

W drodze w dół udało nam się jeszcze zapukać do osoby, która wpuściła nas na klatkę (a która ma okna lokalu w kierunku na Jeseniki) i podziękować za wspieranie dalekich obserwacji. Miły Pan okazał się bardziej uświadomiony, niż nam się wydawało i po poinformowaniu o mozliwości zobaczenia z tego miejsca Tatr odparł chłodno: "wiem wiem..." :), z kolei na wieść o widoczności Sudetów zrobił już dalece zdziwioną minę :D Dziękujemy bardzo!

 

I te hasło Wojtka przez domofon: "Dzwonię do Pana w bardzo nietypowej sprawie" B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj narobiłem bardzo dużo zdjęć okolicy, ale ze względu na to że zaraz jest mecz Portugalia-Hiszpania wrzucam tylko kilka (nie zdąże ich obrobić)

 

Miejsce - okolice wioski Kolosy, przy drodze nr 776 Kraków-Busko Zdrój, 50.329937°N 20.585597°E ok. 260mnpm

 

Dąbrowa Tarnowska (33km) Wzgórza na horyzoncie to Pogórze Strzyżowskie w okolicach Dębicy.

dabrowa_600.jpg dabrowa_crop.jpg

Tarnów (45km)

tarnow_600.jpg tarnow_crop.jpg

 

No i na koniec - moje miasto i Góry Świętokrzyskie w tle :) (Św Krzyż - 67km, Łysica-65km)

busko_panorama_600.jpg busko_sk_600.jpg busko_sk_crop.jpg

 

EDIT: Widoki z 50.481787°N, 20.763924°

 

Zamek w Chęcinach (42km)

checiny_600.jpg checiny_crop.jpg

Telegraf(41) i komin EC Kielce(48km)

telegraf_600.jpg EC_Kielce_crop.jpg

Komin Stolbud w Jędrzejowie (37km)

jędrzejów_600.jpgjędrzejów_stolbud.jpg

Panorama łysogór

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Od dwóch dni obserwuje na Łysej Górze migające czerwone światło.

Wie ktoś coś na ten temat?

 

Pozdrawiam :Beer:

Masz na myśli Lysą Hore? Jeżeli tak, to już jakiś czas temu Rafał z Katowic uchwycił tam swiatełko, podczas gdy nigdy nie było to wykonalne. Być może wymienili na jakieś mocniejsze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Lysą Hore? Jeżeli tak, to już jakiś czas temu Rafał z Katowic uchwycił tam swiatełko, podczas gdy nigdy nie było to wykonalne. Być może wymienili na jakieś mocniejsze...?

 

Potwierdzam, 2 dni temu robiłem nocne zdjęcia i wyraźnie widoczne jest migające światło, wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni z Lysej Hory nadaje też telewizja cyfrowa DVB-T na kanale 54 (738MHz) Najprawdopodobniej podczas montażu anten wymienili też oświetlenie.

 

Byłem przekonany, że to z Ostrawy, ale nie mogłem uwierzyć ze na kawałku kabla w Kostuchnie łapie sygnał.

Jak z Lysej hory to sprawa jest jasna, anteny się widzą ;-)

d7527710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nawet na Białorusi DVB-T ma się lepiej jak u nas. U siebie odbieram DVB-T z Suchej Góry, które jest już... 6rok w fazie testów.

Na Słowacji także DVB-T pokrywa już większość obszaru, jednak są to wysokie kanały (60-69) i polaryzacja V - prawdopodobnie zrobili tak by nie było zakłóceń z emisją analogową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały off, ale za to na gorąco ;)

sobotnia panorama Małej Fatry z Wielkiej Raczy (0d Rozsudźca, poprzez Stoh po Wlk.Krywań):

1.jpg

niedzielny poranek pod Ochodzitą (od Świnicy, po Krywań)

2.jpg

 

strzelane niestety kompaktem ;(

Edytowane przez Jurek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeseniki oraz Masyw Śnieżnika z Lublińca, w pierwszym planie GSA:

01.jpg 

 

Widok niesamowity.. gratulacje za to ujęcie , jak pięknie widać szczegóły, np. Petrovy Kameny czy wieżę na Pradziadzie... A cóż to za maszt widać tuż przy prawej krawędzi kadru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatra wyszła klasa! Trochę jakby pogryzł ją ktoś z wadą zgryzu ;)

To przez weekend były takie warunki na południu?? :g:

 

w sobotę było nieźle, byłem dość wysoko, w rejonie Raczy, więc rozproszone światło aż tak nie przeszkadzało...

w niedzielę Tatry pokazały się jak na dłoni tuż po wschodzie słońca, potem (po 6:00) było już tylko gorzej, choć czasem słońce opierało się o śniegi,

poniżej symulacja z tego PO (pd. stoki Ochodzitej):

Koniaków opis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.