Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Rafał, sorry, ale gdzie tam jest Krywań ?

:)

:D Pozwole sie wtracic.no ja tu widze Tatry z lewej strony od Starolesnej 2476m,do ledwie wystajacego czubeczka Wielkiej Terianskiej Turni 2374m nalezacej do Muru Hrubego, ponad zachodnim zboczem Zlotej Grapy 1242m (na prawo ciut ponizej jej szczytu) :D

 

Ps.jest widoczny tutaj masz BTS na Okroglicy na tle Wielkiego Mieguszowieckiego Szczytu 2438(przy jego lewej krawedzi):)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze widoki z Oświęcimia:

 

Tatry (115-120 km) - tylko jakie są to dokładnie szczyty?

tatry oswiecim.jpg

 

 

Świetne zdjęcia, gratulacje.

Tatry Wysokie wyglądają praktycznie tak samo jak z Hałdy w Kostuchnie, tylko u Ciebie troche mniej wystają.

http://fotoupload.pl/files/853521674/wycinek_gigapan_z_kostuchny_1200

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :Salut:

Prosze bardzo panoramy ze szczytu Pilska na Tatry wykonane przed wschodem slonca

na pierwszej ponad Lodowym widoczny Syriusz

druga wykonana pozniej w mniejszym zoomie ale technicznie chyba za to duzo bardziej udana. :yes:

Niebawem dodam z kompletnym opisem kazdej mozliwie widocznej tutaj turni czy wierzcholka

Pozdro :D

Roman coś wspaniałego :) Poskładaj tą pierwszą panoramę jakimś progsem do tego przeznaczonym aby tych złożeń nie był widać, albo podeślij oryginalne pliki to Ci to zrobię ;)

A żebyś nie tracił czasu na podpisywanie (choć wiadomo że to uwielbiasz) to proszę bardzo:

 

clipboard02us.jpg

 

(w sumie też mi to pół nocy zajęło...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś nie tracił czasu na podpisywanie (choć wiadomo że to uwielbiasz) to proszę bardzo:

 

clipboard02us.jpg

 

(w sumie też mi to pół nocy zajęło...)

 

Krzysiu, symulacje wychodzą Ci bardzo dobre, powoli czuję się niepotrzebny :szczerbaty:. Ale żeby nie było Ci za dobrze to nie podoba mi się osobiście ta tekstura oraz te ogromnie długie prowadnice:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Rafał, choć większa część gigapanoramy to niepotrzebny las, (utrudnia łączenie w panoramie) z ciekawością zobaczę finalną wersję.

 

Oj tam niepotrzebny! ;)

 

 

Rafał po prostu dba o wszystkich. I o tych, których interesuje DO, jak i tych zainteresowanych ptaszkami na gałęziach drzew. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częsty błąd, moim zdaniem, w dalekich obserwacjach, to skupianie się tylko na ostatnim planie z pominięciem bliższych. Traci się wtedy całkowicie efekt odległości, a ona przecież jest w tym wszystkim najbardziej rajcująca. A nie Babia Góra, którą i tak lepiej widać z Zawoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman coś wspaniałego :) Poskładaj tą pierwszą panoramę jakimś progsem do tego przeznaczonym aby tych złożeń nie był widać, albo podeślij oryginalne pliki to Ci to zrobię ;)

A żebyś nie tracił czasu na podpisywanie (choć wiadomo że to uwielbiasz) to proszę bardzo:

 

(w sumie też mi to pół nocy zajęło...)

 

Witam:)Jestem pod wielkim wrazeniem tej komputerowej wersji i opisu :rolleyes: ,zazdroszcze Ci i wiekszosci zainteresowanym tym tematem wiedzy na temat komputerow,obslugi programow,grafiki itp. klockow.co dla mnie niestety jest gigantyczna trudnoscia,komputery to dramat dla mnie.Poza obsluga typowa komputera i programow systemowych ktorymi posluguje sie na codzien w pracy lub programem ktorym robilem muzyke.

jezeli masz czas i ochote by zlozyc te panorame to podaj mi prosze na priv adres mailowy to przesle Ci oryginaly.

Pozdrawiam:) :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg mam takie pytanie OT. Czy ciężko opanować Kashmira? Podejrzewam, że w nim robisz te symulacje. Sam program mam ale to chyba dużo za mało. Możesz mi napisać (może być na PW) co trzeba mieć jeszcze, aby móc robić takie piekne symulacje?

To wszystko dzięki Frycie. Miałem Kashmira od chyba roku zainstalowanego i nic z tym nie potrafiłem zrobić. Nie ogarnąłbym tych wszystkich map, danych, opisów i całej masy innych rzeczy o istnieniu których po prostu nie mam pojęcia do dziś. Dostałem od Fryty wszystkie potrzebne dane interesującego mnie obszaru (Karpaty i Sudety), załadowałem gotowe do Kashmira i po prostu robię symulacje ;)

Gdybyś mnie zapytał skąd wziąć mapy albo jak je skonfigurować czy coś to odpowiem Ci - nie mam pojęcia :szczerbaty:

 

Krzysiu, symulacje wychodzą Ci bardzo dobre, powoli czuję się niepotrzebny :szczerbaty:. Ale żeby nie było Ci za dobrze to nie podoba mi się osobiście ta tekstura oraz te ogromnie długie prowadnice:D.

Mnie też nie do końca się to podoba bo dużo zasłaniają ale tu chciałem się skupić na jak najdokładniejszym opisie jak to Roman określił każdej najmniejszej turni. Do celów ogólnego przedstawienia panoramy wystarczyłoby 1/5 tych szczytów opisać. Teraz po prostu ORJ nie ma szans się do niczego przyczepić że tam jakiś jeden kamień nie podpisany jest ;)

Chociaż znając Romana to pewnie się mylę :)

 

 

Rafał ZOOM >> ja nie pojmuję jak Ty uzyskujesz tak wspaniałą ostrość jak na tej panoramie z Kostuchny :rolleyes: Kosmos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie też nie do końca się to podoba bo dużo zasłaniają ale tu chciałem się skupić na jak najdokładniejszym opisie jak to Roman określił każdej najmniejszej turni. Do celów ogólnego przedstawienia panoramy wystarczyłoby 1/5 tych szczytów opisać. Teraz po prostu ORJ nie ma szans się do niczego przyczepić że tam jakiś jeden kamień nie podpisany jest ;)

Chociaż znając Romana to pewnie się mylę :)

 

 

No ja sie do niczego nie przyczepie na pewno bo to fajna sprawa te komputerowe symulacje:)Gdybym te panoramy,symulacje mial do dyspozycji i do wgladu wtedy gdy zafascynowaly mnie Tatry i zaczolem wciogac ich topografie czyli ponad 30 lat temu:) to bym byl w 8 niebie:)

Ale zeby nie bylo to opisze wiecej w oryginalnych slowackich nazwach w miare mozliwosci i nudzenia sie w zakladzie pracy :D .

Pozdro:)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg mam takie pytanie OT. Czy ciężko opanować Kashmira? Podejrzewam, że w nim robisz te symulacje. Sam program mam ale to chyba dużo za mało. Możesz mi napisać (może być na PW) co trzeba mieć jeszcze, aby móc robić takie piekne symulacje?

To wszystko dzięki Frycie. Miałem Kashmira od chyba roku zainstalowanego i nic z tym nie potrafiłem zrobić. Nie ogarnąłbym tych wszystkich map, danych, opisów i całej masy innych rzeczy o istnieniu których po prostu nie mam pojęcia do dziś. Dostałem od Fryty wszystkie potrzebne dane interesującego mnie obszaru (Karpaty i Sudety), załadowałem gotowe do Kashmira i po prostu robię symulacje ;)

Gdybyś mnie zapytał skąd wziąć mapy albo jak je skonfigurować czy coś to odpowiem Ci - nie mam pojęcia :szczerbaty:

 

Czuję się niejako wezwany do tablicy :). A więc po kolei:

- pliki HGT z topografią terenu znajdziesz tutaj. Każdy plik ma rozdzielczość jednego stopnia kwadratowego.

- plik (mój autorski :)) z nazwami szczytów znajdziesz tutaj.

 

Jeśli chodzi o konfigurację to nie ma za bardzo co konfigurować, należy wrzucić wszystkie pliki do jednego katalogu, a otwarcie jednego powoduje otwarcie wszystkich. Polecam przy okazji zaglądnąć do tego wątku.

 

 

No ja sie do niczego nie przyczepie na pewno bo to fajna sprawa te komputerowe symulacje:)Gdybym te panoramy,symulacje mial do dyspozycji i do wgladu wtedy gdy zafascynowaly mnie Tatry i zaczolem wciogac ich topografie czyli ponad 30 lat temu:) to bym byl w 8 niebie:)

Ale zeby nie bylo to opisze wiecej w oryginalnych slowackich nazwach w miare mozliwosci i nudzenia sie w zakladzie pracy :D .

Pozdro:)

 

Roman, chciałem pozostawić oryginalne słowackie nazwy szczytów bo takie miałem początkowo i mi o wiele bardziej pasują, ale skoro mieszkamy w Polsce to pomyślałem, że nie wszyscy mają takiego świra na punkcie Słowacji i woleliby polskie nazwy :D.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest, to miazga. Turbacza ja tam nie widzę :no:

 

Hej:)Na moje oko po lewej stronie fotki jest czala centralna kulminacja Gorcow z najwyzszymi wierzcholkami,Turbacz znajduje sie za Parszywka 848m wystajac nieco swym wierzcholkiem ponad jej zboczem . :D Na fotce pomiedzy EL Jaworzno III a kominem ZEC przy KWK Myslowice.

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza panorama Tatr z Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

 

tatry_z_kopca_w_piekarach_small_mini.jpg

Jest tam gdzieś Turbacz ?

Normalnie miazga! Jak Ty to robisz? :D

Podasz jeszcze raz ten program do przerabiania? :P

Rafał odwiedź okolice Gliwic :P

Dla przypomnienia dobrym miejscem obserwacji są okolice Toszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:)Na moje oko po lewej stronie fotki jest czala centralna kulminacja Gorcow z najwyzszymi wierzcholkami,Turbacz znajduje sie za Parszywka 848m wystajac nieco swym wierzcholkiem ponad jej zboczem . :D Na fotce pomiedzy EL Jaworzno III a kominem ZEC przy KWK Myslowice.

 

Roman, nic dodać nic ująć :), rano nie miałem czasu na rozpisywanie się bo się fest do roboty śpieszyłem, więc tylko napisałem że po lewej stronie zdjęcia, ale Ty jak zwykle dałeś popis znajomości :).

A swoją drogą, wszyscy macie rację - miazga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman, nic dodać nic ująć :), rano nie miałem czasu na rozpisywanie się bo się fest do roboty śpieszyłem, więc tylko napisałem że po lewej stronie zdjęcia, ale Ty jak zwykle dałeś popis znajomości :).

A swoją drogą, wszyscy macie rację - miazga!

:D Ja tylko tak napisalem jakby ktos z czytelnikow tematu nie wiedzial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.