Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Przy wschodzie słońca to stawiam na Zborów. Szkoda że w Google Earth przy symulacji nie da się dojrzeć gdzie dokładnie wschodzi słońce przy synchronizacji tego kąta z microdemem i sprawa byłaby prosta <_< Swoją drogą Babiuszka by mogła być jak na dłoni szkoda, że w Sokolich nie ma punktów widokowych.

Edytowane przez marol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

3 stycznia byłem w Sokolich Górach, porobiłem trochę zdjęć, ale dopiero dzisiaj dokładniej się nim przypatrzyłem. Zaintrygowała mnie jedna góra, widoczna na prawo od słońca.

Mam swój typ, ale nie chcę sugerować. :)

Ogniskowa 55mm, wycinek kadru.

50°43'36.63"N 19°16'29.95"E 374 mnpm.

 

Pozdrawiam

Lubię takie zagadki :)

 

Słońce zachodzi obecnie z "naszych" szerokości geo na azymucie mniej więcej 220 st., co mi o tyle nie pasuje, że na zdjęciu jest więcej "górek", a w tym i zbliżonym mu kierunkach nie ma prawa być niczego. No chyba że byłeś tam o wschodzie Słońca, a wtedy to mogłyby być... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Babiuszka by mogła być jak na dłoni szkoda, że w Sokolich nie ma punktów widokowych.

Ja w ogóle dziwie się, że Dalecy Obserwatorzy z północnych krańców Woj. Śląskiego nie napisali jeszcze petycji do Wojewody o wybudowanie infrastruktury obserwacyjnej w Sokolich Górach finansowanej z pieniędzy unijnych na promocje regionu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle dziwie się, że Dalecy Obserwatorzy z północnych krańców Woj. Śląskiego nie napisali jeszcze petycji do Wojewody o wybudowanie infrastruktury obserwacyjnej w Sokolich Górach finansowanej z pieniędzy unijnych na promocje regionu ;)

 

Hah, myślałem o tym. :) Problem w tym, że tam jest rezerwat przyrody.

 

Odnośnie zdjęcia, to myślałem o Górze św.Anny, ale od tej strony trochę kształt mi nie pasuje. Zgadzam się z Mateuszem, że w tym kierunku nie powinno być większych wzniesień, a na pewno o tak wyrazistym kształcie.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle dziwie się, że Dalecy Obserwatorzy z północnych krańców Woj. Śląskiego nie napisali jeszcze petycji do Wojewody o wybudowanie infrastruktury obserwacyjnej w Sokolich Górach finansowanej z pieniędzy unijnych na promocje regionu ;)

Trzeba wnieść petycję do Marszałka o rekonstrukcję wieży na zamku w Olsztynie (tej wyższej). Widok byłby nieziemski pomiędzy Pustelnikiem a Sokolą Górą Babiuszka dalej Pilsko, Romanka, Lipowska... ehhh fajnie by było.

 

post-8203-1232829378_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wnieść petycję do Marszałka o rekonstrukcję wieży na zamku w Olsztynie (tej wyższej). Widok byłby nieziemski pomiędzy Pustelnikiem a Sokolą Górą Babiuszka dalej Pilsko, Romanka, Lipowska... ehhh fajnie by było.

 

widok_z_wie_y_zamkowej_Olsztyn.jpg

 

Jaką wysokość przyjąłeś na tej symulacji? Z tego co pamiętam to podstawa wieży znajduje się na 350m npm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wysokość przyjąłeś na tej symulacji? Z tego co pamiętam to podstawa wieży znajduje się na 350m npm.

Dokładnie 350 wg Geoportal.gov.pl (swoją drogą polecam do przyjmowania współrzędnych) + 27 metrów wieży daje prawie 380 metrów

post-8203-1232830008_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

3 stycznia byłem w Sokolich Górach, porobiłem trochę zdjęć, ale dopiero dzisiaj dokładniej się nim przypatrzyłem. Zaintrygowała mnie jedna góra, widoczna na prawo od słońca.

Mam swój typ, ale nie chcę sugerować. :)

Ogniskowa 55mm, wycinek kadru.

50°43'36.63"N 19°16'29.95"E 374 mnpm.

 

Pozdrawiam

 

Gdybyś był w lokalizacji

50°43'45.00"N 19°17'06.00"E 395 mnpm.

Focił obiektywem 500mm

to ;-)

thumb_497b6f04cb1f6678390882.jpg

 

Ale przy ogniskowej 55m moją propozycją jest ten punkt.

http://wyslijto.pl/plik/ffa4w7mjwt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był w lokalizacji

50°43'45.00"N 19°17'06.00"E 395 mnpm.

Focił obiektywem 500mm

to ;-)

thumb_497b6f04cb1f6678390882.jpg

 

Ale przy ogniskowej 55m moją propozycją jest ten punkt.

http://wyslijto.pl/plik/ffa4w7mjwt

 

Gdybym focił z podanego przez Ciebie punktu, to bym mógł uchwycić co najwyżej gałęzie na sąsiednich drzewach. :) Niestety, ale współrzędne które podałem, są jedynym miejscem w Sokolich Górach, gdzie cokolwiek coś widać.

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie. :)

 

PS. Jeśli mógłbym Cię prosić Rafale o poprawienie symulacji dla Jasnej Góry (zamieszczonej na DO), wysokość nie 400m npm, a 350mnpm.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli mógłbym Cię prosić Rafale o poprawienie symulacji dla Jasnej Góry (zamieszczonej na DO), wysokość nie 400m npm, a 350mnpm.

 

 

Sprawa tych visulacoverage generowanych z RadioMobile z seksji DEM strony DO była już omawiana na forum, ten program przekłamuje i zaniża symulacje, wiec podniesienie z 350 na 400 jest prawie w sam raz ;-)

 

Obecnie symulacje robię innym programem, który daje idealne odwzorowanie jak MicroDEM, ale niestety nie ma tam opcji visualcoverage. Można zrobić tylko symulacje z konkretnego punktu do konkretnego punktu.

 

Na razie sekcja DEM z DO zostaje zawieszona do momentu opanowania innego programu.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale nie rozwiązaliśmy Northwoodowej zagadki... Im dłużej siedze w GE, tym wiem mniej, dlatego mam Rafał prośbę, żebyś zrobił wizualke w zakresie azymutu 180-270 z miejsca, gdzie zdjęcie było robione. To musi być charakterystyczne wzniesienie, bo o takim kształcie (i wysokości!) w tym kierunku wiele nie ma. Ja ze wstępnych oględzin obstawiam wzniesienie koło Psarów (najdalej na S wysunięty punkt, z którego widać Kamieńsk), ale nie pasuje mi to ze "stromizną" szczytu. Drugim skojarzeniem była oczywiście Św. Anna, ale wybitnie nie pasuje mi tu azymut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka 2008 i początek 2009 to był faktycznie wymarzony okres na "dalekie" foty. Na stronie forum jurajskiego znalazłem cusik takiego:

Widok z Góry Zborów

Klasyka nie ma co...

 

No nie, masakra, klasyka tegoroczna. :szczerbaty: Chciałbym pogratulować tej osobie tak udanych zdjęć i zazdroszczę tych ujęć i widoków. :notworthy:

ORJ - możesz to opisać i wkleić tu.

 

PS.

To ja też dorzucę od siebie ->1<-

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdjęcia, to myślałem o Górze św.Anny, ale od tej strony trochę kształt mi nie pasuje.
Ja bym powiedział, że to jednak jest Annaberg. Jej główna kulminacja od północnego-wschodu tworzy właśnie taką asymetryczną piramidkę jak na Twoim zdjęciu. Dla porównania widoczek z GoogleEarth.

 

A gdyby ktoś był ciekawy warunków w Tatrach, to wczoraj można było zobaczyć całkowity white-out ;-) Śnieg zlewał się z mgłą tak dokładnie, że nawet z paru metrów nie było widać gdzie urywa się grań. Kilka zdjęć jak zwykle tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

3 stycznia byłem w Sokolich Górach, porobiłem trochę zdjęć, ale dopiero dzisiaj dokładniej się nim przypatrzyłem. Zaintrygowała mnie jedna góra, widoczna na prawo od słońca.

Mam swój typ, ale nie chcę sugerować. :)

Ogniskowa 55mm, wycinek kadru.

50°43'36.63"N 19°16'29.95"E 374 mnpm.

 

Pozdrawiam

 

:Salut: Witam

ja myśle że z Sokolich Gór tak może wyglądać o tej porze roku,przy zachodzie słońca Góra Grójec 365m-Gmina Woźniki k/miejscowośći Psary.

pozdrawiam :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, masakra, klasyka tegoroczna. :szczerbaty: Chciałbym pogratulować tej osobie tak udanych zdjęć i zazdroszczę tych ujęć i widoków. :notworthy:

ORJ - możesz to opisać i wkleić tu.

 

PS.

To ja też dorzucę od siebie ->1<-

 

No rzeczywiście ta fota ze Zborów na 11pkt w 10 st. skali

wręcz miodzio-laluna :D

 

W linku który dodaleś na 2 fotkach widać Węgierski masyw Borzsony z Niżnych Tatr. niezłe :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

ja myśle że z Sokolich Gór tak może wyglądać o tej porze roku,przy zachodzie słońca Góra Grójec 365m-Gmina Woźniki k/miejscowośći Psary.

pozdrawiam :D

Też tak sądze, to było moje pierwsze skojarzenie. Pasuje mi ten kierunek, a co więcej na zdjęciu widać, że nie miałeś jakiejś szczególnej widoczności, a Św. Anna jest już kawał drogi od Sokolich. Swoją drogą trzeba odwiedzić tą górke...

 

No a zdjęcie z G. Zborów rozłożyło mnie totalnie. Coś niesamowitego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał a skąd ściągnąłeś mapy do Kasmira? Próbowałem podłączyć hgt ale nie odczytuje skali <_<

 

Z tego miejsca zassałem SRTM-3 (3" Resolution) dla Polski

ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/version2/SRTM3/Eurasia/

 

Z tego miejsca zssałem SRTM-1 (1" Resolution) Tatr oraz Alp

http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3.html#hgt

 

Następnie programem http://www.oziexplorer.com/ lub GlobalMapper, nie pamiętam dokładnie.

załadowałem SRTM-3

na dane SRTM-3 załadowałem obszary Tatr i Alp SRTM-1 (dane SRTM-1 zatąpiły mniej dokładne dane SRTM-3)

Zaznaczyłem dany interesujący mnie obszar, wyeksportowałem do formatu BIL. (plik zajmował ok 1.5GB)

Następnie programem BILxSRTM.exe http://www.cplus.org/rmw/bilxsrtm.zip

Przekonwertowałem BIL na SRTM-1. Finalnie mam połączone dane SRTM-3 oraz SRTM-1 w z rozszerzeniem *.HGT w jednym katalogu.

P.S. Konwerter BILxSRTM.exe myślał jakieś 10min zanim zaczął pracę, więc trzeba po prostu poczekać zanim zacznie się konwersja.

 

P.S Jak ktoś znajdzie dane SRTM-1 (1" Resolution) dla Polski, to będę wdzięczny za linka.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego odkryłem na zdjęciu z Rysów nad kominiarskim wierchem. Nie wiem czy to chmura czy góra. byłbym wdzięczny gdyby ktoś wygenerował panoramę w tym kierunku. Zdjecie było robione obiektywem 200mm czyli po przeliczeniu na format małoobrazkowy wyjdzie ze 300

 

dsc8745awk8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.