Skocz do zawartości
Robert Bodzoń

Ciekawe i zabawne nazwy geograficzne

Promowane odpowiedzi

Robert Bodzoń    445

Ten temat chcę potraktować nieco rozrywkowo i wstawiam go dla rozruszania działu. Na pewno w waszych okolicach znajdują się obiekty geograficzne, których nazwy są nieco dziwne, wywołujące uśmiech na twarzy lub zaskoczenie. Mam nadzieję, że nie urażę nikogo z mieszkańców podanych miejscowości. Ja ograniczę się tylko do województwa podkarpackiego.

Miejscowości: Wólka Ogryzkowa, Piwoda, Rąbany Gościniec, Pustynia, Krowica Sama, Wielkie Oczy, Wróblik Szlachecki

Rzeki: Nil, Szkło, Mleczka

Może jeszcze sobie coś przypomnę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Robert Bodzoń    445

Fajna mapka. Ale jak widać nie ma tam wszystkich zabawnych nazw.

Może jednak zmienić tytuł wątku (to prośba do moderatorów) na "Ciekawe i zabawne nazwy geograficzne", tak aby nikt nie poczuł się obrażony.

Edytowane przez Robert Bodzoń

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
motor    0

Można zmienić, ale może nikt nie będzie dotknięty :-)

Swoją drogą ktoś sie musiał wykazać niezwykłą fantazją przy wymyslaniu nazw tych miejscowosci :-)

Ciekawe jakie są genezy tych nazw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepsze nazwy wiosek są na Mazurach. Na podanej mapce widać Zamordeje, Suczki i Stare Juchy. Oprócz tego jest wiele innych zabawnych (Łopatki, Trzonki, Marchewki), ale pamiętam, że gdy tam byłem to najbardziej rozwaliła mnie wioska o nazwie Kurejwa, i druga obok, mniejsza Kurejewka :ha:

Acha, w drodze do pracy przejeżdżam przez wioskę Samotwór. Do dzisiaj nie rozstrzygnąłem, czy chodzi o Samo-Twór, czy o Sam-Otwór.

Edytowane przez Radek Grochowski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pawel_Maksym    200

Koło Łodzi - czego na mapce nia ma - są jeszcze:

Moskwa, Kazaszka, Wódki, Wódeczki, Ukrainka, Nowe Rumunki, Kałów, Szynszyle i Babia Głowa...

i jest góra Śmieciówa.

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
motor    0

dobre też są w podlaskim Leśne Bohatery, Kłopoty Stanisławy, Niemyje-Zabki, Dmochy-Wochy, Stare Niemyje :-)))) :ha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lampka    120

Przejeżdżałem niedawno przez Szczaworyż i zastanawiałem się z rodziną skąd taka fantazja.

PS. W Toruniu jest teraz wystawa fotografii tablic miejscowości o zabawnych nazwach. Nie pamiętam czy to tylko czasowa ekspozycja, ale chyba tak. Wystawa jest efektem hobby, kogoś kto od lat fotografuje takie tablice. Nazwiska niestety nie pamiętam, ale mogę się dowiedziać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KENDZIOR    0

Wieprz, Babice, Zator, Włosienica, Przeciszów, Półwieś

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
antyqjon    97

Między Warszawą a Białymstokiem jest cała masa dwuczłonowych miejscowości o śmiesznych nazwach - część z nich jest na mapce, np Niemyje-Ząbki :D

Rozglądam się po mapie okolic Tarnowa. Znalazłem Japonię koło Szynwałdu, para miejscowości Budyń I i Budyń II, Głodna Wieś, Głupia Wieś, Południowa Strona...

Edytowane przez antyqjon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lemarc    1788

Z trasy Lublin Zakopane gdzieś za Tarnobrzegiem jest: PIWODA, PUSTYNIA, a w Lubelskiem z ciekawszych: OSZCZYWILK, SOBIESZCZANY, MAŁOCHWIEJ, KOREA, ZŁOJEC, TERPENTYNA, BOŻYDAR, ŁAPIGUZ, SACHALIN, BIAŁYSTOK, ODLETAJKA, ROSKOSZ, KRZYWOWIERZBA, GOTÓWKA, ZAMIEŚCIE, ŻŁOBEK, BARŁOŻNIA, BABIN, SYCZYN, PRZYMIARKI, PRYSZCZOWA GÓRA, EWOPOLE, NADRYBIE, UCIEKAJKA. cdn.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lampka    120

A mnie zawsze śmieszyły na trasie kolejowej Gdańsk-Bydgoszcz nazwy stacji Morzeszczyn i Twarda Góra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lemarc    1788

Kilka dalszych: SOŁTYSY, SERNIKI, SYRY, BÓJKI, JAMY, NADZIEJA, SAMOKLĘSKI, NIEMCE, MĘTÓW, BARŁOGI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maxlam    1

Choć to nie moja okolica, ale biwakowałem kiedyś dosłownie jeden metro od Bugu niedaleko wioski Gnojno ;-) było to dobrych kilka lat temu, ale mam nadzieję, że jest tam tak pięknie jak kiedyś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość saywiehu   
Gość saywiehu

Pupy i Ruchocice - to nazwy pomorskie.

Jak robiłem zlot w Białej, to nazwa mi podpasiła, bo wprowadzam się do Czarnkowa - tak kontrastowo wyszło :) Ale do wyboru miałem też Amerykę :D i Bukowiec (był zlot w Bukowcu k. Łodzi, ten jest koło Czarkowa).

Natomiast przeeeecuuuudna jest nazwa małej wioski w Puszczy Noteckiej - Marylin. Wymówcie najpierw z polska, a później z angielska :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
antyqjon    97
Natomiast przeeeecuuuudna jest nazwa małej wioski w Puszczy Noteckiej - Marylin. Wymówcie najpierw z polska, a później z angielska :)

Postawić sobie tam dworek i nazwać go 'Marylin Mansion" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fringill    0

W mojej gminie była miejscowość Przymiarki teraz jest ulica Przymiarki, ale nie widzę w tej nazwie nic śmiesznego, może dlatego, że jest używana na co dzień. :D Są jeszcze Budy.

Ale, ale przecież mieszkam obok najśmieszniejszego miasteczka w Polsce - Wąchocka :ha::ha::ha:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzel    1

Niedaleko Olsztyna jest AMERYKA. :szczerbaty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamillos89    0

..Ja jak czasem jade do babci..to mijam taka wioche z 4 domami ale nazywa się Praga:))...ale najbardziej smieszą mnie chyba Swornegacie...a faktycznie na Mazurach chyba sa najsmieszniejsze nazwy....

Wiecie ze miejscowosc Piątek w oklicach Łodzi to miejscowosc która lezy dokladnie w samym srodku Polski......:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta