Skocz do zawartości

Jodłów 2006 relacja


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Sumas :notworthy:

najbardziej podoba mi się

Bartek w pierwszej kwadrze

i Dave na foto-rodeo

(dobrze że nie uprawiał w tym roku ekstremalnej makrofotografii) :szczerbaty:

 

a z powodu używania mego lapa jako magazynu

jestem przytłoczony 1,6 k fotek

i nie wiem jak to ugryżć

wiem że powinienem skasować 80% ale każda fotka

to kolejne wspomnienie

i nie mogę jej wyciąć B)

 

anyway

jak zrobię porządek na dyskach

to też się dorzucę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a mnie jak nie było na fotkach, tak nie ma. Zaczynam mieć problemy w domu, czy aby byłem na tym zlocie :D

 

to powiedz w domu, że jesteś na tych nocnych:

 

_MG_7804.jpg _MG_7813.jpg _MG_7831.jpg _MG_7835.jpg

_MG_7838.jpg _MG_7848.jpg _MG_7849.jpg _MG_7850.jpg

 

na których nic nie widać :szczerbaty:

 

Rere, a na drugim zdjęciu (w poprzednim poście, w centum kadru to czasem nie Ty? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

również wracałem z pomocą Henryka do domu. Gdy byliśmy u mnie w Forst (blisko Gubina po stronie polskiej, a blisko Cottbus po stronie niemieckiej), rozpakowaliśmy wszystko i zjedliśmy jeszcze coś razem z rodzicami na kawę i grill. Było nam bardzo miło. Potem jechał dalej do Szczecina a ja zostałem.

 

Bardzo fajnie był ten zlot. Pierwszy raz coś takiego widziałem w Polsce. Niebo było wspaniale, widok w górach piekny, pogoda super i atmosfera miła. Dużo widziałem i uczyłem się ^_^

 

W ostatnim noc jeszcze wiszło mi jeden zdjęć. Robiłem 56 klatki + Darkframe z Canon PowerShot G3 i nakładałem je z pomocą Fitswork. Niestety wirujący gwiazd są krótko, ponieważ raz akumulator aparatu umierał a póżniej akumulator laptopa :rolleyes:

 

Himmelspol.jpg

 

Przy okazji: Fajnie zdjęcia tutaj już widziałem. Świetnie co robiliście na zlot B)

 

Pozdrawiam

Falko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolegę z Niemiec na forum. Mam nadzieję, że zagościsz tutaj na dłużej.

Kilka osób poznało Falko osobiście w Jodłowie.

 

falko.jpg

 

Szkoda, że akumulatory tak szybko Ci padły. Widać jednak jakie niebo tam było. Żadnych gradientów!

 

ps. Opisz swój kolimator. Był bardzo ciekawy. Może jakieś zdjęcia?

Edytowane przez Heniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Falko.

Własnie napisz co to był za kolimator, z tymi 4 diodami. Wyglądał jak gadzet z MiB.. hehehe. I dobrze pokazywał błedy w kolimacji! Mnie w Jodłowie pomógł. Niestety ma swoją cenę :( .

 

A tak w ogóle, to Falko, jest gościem z fantazją. Poczytajcie o nim na jego stronie. Uczy się w Polsce, w naszym Liceum i całkiem nieźle włada naszym jezykiem. Oby więcej takich małych związków ponad granicami krajów!!

 

 

Szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Falko.

Własnie napisz co to był za kolimator, z tymi 4 diodami. Wyglądał jak gadzet z MiB.. hehehe. I dobrze pokazywał błedy w kolimacji! Mnie w Jodłowie pomógł. Niestety ma swoją cenę :( .

 

Hehe, ja jak spojrzałem w nocy na ten kolimator, jak był włączony, to później ~30 min. w ciemności kręgi mi przed oczami latały i nic nie widziałem :) Ale sprzęcior faktycznie fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i wreszcie ja wróciłęm do domu :) a włąscicwie z warszawy na weekend do domu, bo teraz tam mieszkam :)

 

dziękuje wszystkim za wspaniały zlot. masakryczna pogoda, wspaniali ludzie, niesamowita atmosfera. Dzięki Bartolini za podwiózkę, mpp ze skywatcherem też:) i krzyśkowi za możliwość pobawienia się gitarrrą :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Na dziewiatym od konca,zdjeciu SkyWatchera,widac wyraznie wyzsza gorke.Czemu zloty nie odbywaja sie wlasnie w tych wyzszych gorach..?

Pozdrawiam

Bo tam nie ma bazy noclegowej ,a może nie da się dojechać.

A może światło tam daje we znaki?

 

Wyżej nie znaczy lepiej ,w Tatrach po południowej ich stronie jest tak dużo LP że korzystniej jest obserwować z niższego a ciemniejszego miejsca.

Na Kudłaczach czy w okolicy Roztok w Bieszczadach także są wyższe szczyty ale jak tam dotrzeć z kupą sprzętu i ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że myślisz o tej fotce co ma 84KB.

 

Na dalekim planie jest masyw Jagodnej (977m ) . Przy czym wjazd na sam szczyt jest raczej niemożliwy już teraz. Nie ma gdzie zanocować. Najbliższe schronisko jest na przeł. Spalona. 811 m. Jednak położenie na węźle dróg nie sprzyja obserwacjom. Raz na godzinę pojedzie tędy samochód i adaptację... A poza tym słeby widok na południe.

 

Z drugiej strony zlot w lesniczówce na Kamiennym Garbie jest na wysokośći 860 m, więc to zysk żaden. A południowy horyzont jest super.

 

To naprawdę najwyższe rozsądne miejsce w Sudetach.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.