Skocz do zawartości

Jodłów 2006 relacja


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Też dotarliśmy do Wroca.

Chciałbym wszystkim podziękować za tę atmosferę zlotu.

Szczególnie Heńkowi, który poratował mnie lutownicą i udało mi się ożywić platformę oraz Marcinowi Matusińskiemu za użyczenie filtra OIII, dzięki któremu nawet huraganowy wiatr nie był w stanie mnie oderwać od okularu - veile, rosetta, flaming star, crescent,.., wyglądały jak na zdjęciach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuję w imieniu swoim, Pawła i jego córy wszystkim, którzy użyczyli nam swoich wspaniałych teleskopów do popatrzenia, a szczególnie Heńkowi za podzielenie się swoją wiedzy o sztuce astro-foto.

 

Inna sprawa, że tak naprawdę, to odbyły się dwa zloty w jednym czasie - jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz lokalu. Ale każdy mógł przecież wybrać, które szkiełka mu bardziej odpowiadają.

 

Ciekawe, jak to wyglądało u kolegów na OSA w Zieleńcu - był ktoś i opowie? Jakieś ciekawe spotkania, prelekcje? Może za rok sam sprawdzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że tak naprawdę, to odbyły się dwa zloty w jednym czasie - jeden wewnątrz, drugi na zewnątrz lokalu. Ale każdy mógł przecież wybrać, które szkiełka mu bardziej odpowiadają.

 

Rzekłbym, że nawet konkurencyjne zloty.

 

waunków jak w Jodłowie'06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardło boli chyba od hymnu :gitara::pijacy::buahaha: W tą ostatnią noc mocno wiało, chociaż było ciepło. Trudno było pogodzić dwa "równoległe" zloty, ale i tak pokusiłem się na krótkie obserwacje standardowych obiektów. W Taurusie po raz kolejny ukazywały swoje piękno. Szkoda, że trzeba znowu rok czekać na Jodłów. To super miejsce na obserwacje i turystykę. Piękne okolice ukazują trzy ostatnie fotki z zeszłego roku ;)

IMG_7800.jpg

IMG_7902.jpg

IMG_7910.jpg

IMG_7912.jpg

IMG_7914.jpg

IMG_0949.jpg

Obraz_066.jpg

Obraz_084.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda trafiła się jak rzadko kiedy. Zwłaszcza na górską wycieczkę.

Z piątku na sobotę seeing niestety był do bani. Same pulsary na niebie. ;) Próbowałem walczyć, ale się poddałem i założyłem Pentacona 4/300. Trochę pocykałem Pelikana. Materiału niezbyt dużo, bo jednak byłem padnięty po tak długiej podróży.

 

pelikan.jpg

 

Nazajutrz seeing poprawił się zdecydowanie, lecz żeby nie było za dobrze, to zaczęło okrutnie wiać.

Udało mi się uzyskać tylko kilkanaście jednominutowych ekspozycji Ślimaka. Pozostałe potargał wiatr.

Ostatecznie podmuch zamknął mi laptopa i uznałem to za znak, że czas kończyć nim przytrafi się coś gorszego.

 

helix.jpg

 

Później podczepiłem się do Tehy, który swoim Taurusem pokazywał świetne rodzynki. Najbardziej spodobał mi się Kwintet Stephana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team Leszno powoli wdraża się w życie po Jodłowie :)

 

Niebo i miejsce jesty naprawdę fantastyczne, niestety jak to na zlocie bywa nie ma czasu żeby z każdym pogadać.

Bardzo dziękuje Henrykowi za uroczą i kształcącą wycieczkę - niestety Henryk nie dotarliśmy do Ostrzycy - zaliczyliśmy po drodze jeszcze kilka innych miejsc i na tą górkę wybierzemy się w najbliższym czasie :)

 

ze sobą poza wspomnieniami zabrałem kawałek drogi mlecznej :)

 

2309062_milki.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie udało się zabrać trochę mleka z Jodłowa.

 

Testowane na montażyku spod etixa125.

 

CRW_5129.jpg

 

Inne astrofotki zrobione na pożyczonym od Sumasa obiektywie Canona 200/2.8 L.

 

M31

 

m31-200mm.jpg

 

Hihoty

 

CRW_5176.jpg

 

Plejadki dla córki Majki

 

CRW_5177.jpg

 

Wschodzący Koń nad lasem

 

CRW_5182.jpg

 

Reszta fotek ze zlotu dostępna tutaj

http://www.db.comelektronic.com/inne/jodlo...2004/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. :Beer:

Na początku tylko śruby z Kordianem poharataliśmy ale podstawa spełniła swoje zadanie zarówno z podpiętym etixem jak i canonkiem.

Na początek muszę stwierdzić że przy dobrym ustawieniu autostara możemy pociągnąć 3-4 min przy 200 mm ,na 8 mm nawet 8 minut nie straszne.

 

Niedługo zamieszczę opis i projekt naszego dzieła.

Na razie fotka mojego prostego koziołka z autostarem. :D

IMG_5549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.