Skocz do zawartości

Jodłów 2006 relacja


zayzik

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza noc była zarąbista. Zasięg dochodził do 7 mag. Na początku nocy temp. gwałtowbnie spadała, wszystko pokryłosię rosą, ale już po 2h wiał leciutki wiaterek ciepły i nie było dalej problemów z obserwacjami. Seeing za to był strasznie kupiasty. Zarówno w czw-pt jak i pt-sob. Mgłę widac tylko na dole w Kotlinie Kłodzkiej, ale tu w Jodłowie już jej nie ma. Wczoraj po zmroku wiął też mocny wiaterek.

Obiekty sypały się jak z rękawa. Ja zwyczajowo waliłem sobie w gromadki galaktyk. Ale na całym polu było słychać okrzyki - mam M16, mam Ogryzek, ...

I tak do świtu. Wczoraj trochę krócej.

Życie towarzyskie kwitnie - czasami razem z drzwiami...

 

Ekipa jest bardzo mocna - takiej tu nie pamiętam.

 

pozdrowionka ze zlotu - teha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem opuścić koleżanki i kolegów w Jodłowie wcześniej. Wspaniała pogoda w trakcie zlotu zaowocuje takimi fotkami, że już teraz dech zapiera. Koledzy nad ranem zaczynają polować na koński łeb ale nie napiszę pod jakim hasłem to robią :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musiałem opuścić koleżanki i kolegów w Jodłowie wcześniej. Wspaniała pogoda w trakcie zlotu zaowocuje takimi fotkami, że już teraz dech zapiera. Koledzy nad ranem zaczynają polować na koński łeb ale nie napiszę pod jakim hasłem to robią :D .

 

Wszyscy wiedzą pod jakim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwice w domu. Szkoda, że ten zlot trwał tak krótko. Piękna pogoda w dzień zachęcała do długich spacerów po górach, a nocą Droga Mleczna pięknie wisiała nad głowami obserwujących. Oczywiście jak na każdym zlocie obowiązkowe były spotkania integracyjne :Astrobrać: :Beer::banan: Powstał hymn astro-forum przy akompaniamencie gitary :gitara: Tego jeszcze nie grali :D Ogólnie super, dzięki wszystkim za miłe towarzystwo i do następnego razu.

IMG_7801.jpg

IMG_7802.jpg

IMG_7818.jpg

IMG_7828.jpg

IMG_7877.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Morawska (polska cześć) melduje, że jesteśmy szczęśliwie w domu!

Takiego nieba nie widziałem nigdzie indziej! M33 widziane w szukaczu! Veil na wyciągnięcie ręki! KOSMOS!

Dziękuje wszystkim! Szczególne podziękowania dla właścicieli TAURUSÓW...

Dziękuję organizatorom!

 

Czołem!

 

 

ps. czekam na zdjęcia ze zlotu! NIECIERPLIWIE!

pss. Heniek, masz mnie na sumieniu... ;)

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Morawska (polska cześć) melduje, że jesteśmy szczęśliwie w domu!
... Potwierdzam!

 

 

Również pozdrawiam całą ekipe z Jodłowa !

 

 

ps. Na foty trzeba troche poczekac, muszą prześc przez cenzure... hehe

 

ps2. Nie wie ktoś czy mandat można zapłacic przelewem przez internet?

Edytowane przez SkyWatcher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlot był naprawdę extra, pogoda dopisała jak nigdy, tak samo jak i towarzystwo :D:Beer:

Miałem okazję wreszcie popatrzeć przy ciemniejszym niebie przez mojego E-dka 80 - coż klasyka oglądactwa, czyli standardowo e-mki. No i przydał się wreszcie nowy montaż EQ5+napędy, nareszcie nie muszę kręcić mikro-ruchami - ufffffffff.

A teraz kilka fotek:

1_J2006.jpg

2_J2006.jpg

3_J2006.jpg

4_J2006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem krotko bo tylko w piatek wieczorem, ale dziekuje wszystkim za wielka cierpliwosc pokazywania mlodym adeptom astronomi podstawowych obiektow, wiem teraz ze synta jest warta zakupu. Moja corka jak zobaczyla taurusa Tehy myslala ze to kosz na smieci ;) .Jescze raz dzieki za super kilka godzin, moze nastepnym razem uda sie dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.