Skocz do zawartości

Zdecydowalem sobie kupic nowy teleskop


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Wie kos moze gdzie na www mozna kupic teleskop na raty (najlepiej 0%) ? Mam do wydania jakies 150 zł/mies. Wiec Synte 8" mial bym spokojnie, ale moze cos znalazlo by sie lepszego?

 

A moze ktos chce cos sprzedac?

 

 

Może lepszym rozwiązaniem będzie jak zaporzyczysz się w jakimś banku, z tego co się orientuje to wychodzi to dużo korzystniej niż oferowane przez większość sklepów systemy ratalne.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie kos moze gdzie na www mozna kupic teleskop na raty (najlepiej 0%) ? Mam do wydania jakies 150 zł/mies. Wiec Synte 8" mial bym spokojnie, ale moze cos znalazlo by sie lepszego?

 

A moze ktos chce cos sprzedac?

 

W Astrokraku, Delta Optical i FOTOCLASSICU z tego co wiem, można kupić na raty. Jestes pewny, ze Synta 8" to będzie to co Ci trzeba? Chcesz ją kupić na montażu Dobsona czy na Paralaktycznym? Odpowiedz sobie gdzie będziesz obserwował (skąd i w jakich warunkach), co będziesz obserwoał najczęściej (jakie obiekty), co jest dla ciebie najwazniejsze w teleskopie (rozmiary, masa, jakość optyki, mechanika, dodatki), czy masz zamiar zajmować się astrofotografią, jaki jest twój poziom znajomości nieba itd. itd. Gdy już będziesz wiedział to co wymieniłem, przekop forum który z typów teleskopów będzie dla Ciebie optymalny. Jak już bedziesz i to wiedział, przekop się przez oferty wymienionych sklepów i sklepów poza Polską które są w twoim zasięgu. Porównaj ceny, i akcesoria. Jak już i to bedziesz miał za sobą, dopytaj na forum czy nie popełniłeś gdzieś błędu w procesie decyzyjnym :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chcialbym zajmowac sie astrofoto, ale poki co mnie na to nie stac, by kupic sobie dobry sprzet. Moze kiedys jak do pracy pojde, a poki co sie ucze i w sumie i tak to z mojej kieszeni idzie. Chce ogladac planety i emki. Waga jest nie wazna, rozmiar tak samo... Chcialbym tez jakies filtry. Moge placic co mies okolo 100-150zl. Nie uda mi sie wiecej wyciagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli sa raty 10x10 to super :)

Moze sie skusze na cos ;)

 

A co do astrofoto to sie to troche kloci z pierwsza mysla o Syncie 8"...

Lepiej nie rzucaj sie od razu na astrofoto, bo moze Cie to drogo kosztowac :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna w razie czego z dobsona na paraliktyka zamienic? Zawsze jakis montaz uzywany kiedys mozna dokupic... tylko czy tą tube mozna umiescic na paraliktyku...

 

Raczej Synty 8" to nie bo jest dość cienka blacha i może sie uginać. Ale możesz powiesić teleskop podobnych rozmiarów np C8N. Do niego odpowiednim montażem byłby chyba EM100 albo EM200 :D

Astrofoto jest baaardzo drogie :rolleyes:

 

P.s. Polaris nie wiedziałem ze zakupiłes Syncie :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem we wrześniu w tamtym roku to niestety były odsetki i wychodziło w sumie jakoś 3600 zł za eq6 przy dziesięciu ratach, ale wtedy system ratalny delty był obsługiwany bodajże przez lukas bank, a teraz z tego co widzę jest GE Money Bank :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem we wrześniu w tamtym roku to niestety były odsetki i wychodziło w sumie jakoś 3600 zł za eq6 przy dziesięciu ratach, ale wtedy system ratalny delty był obsługiwany bodajże przez lukas bank, a teraz z tego co widzę jest GE Money Bank :unsure:

 

Jak w zeszlym roku w sierpniu bralem u nich to juz byl GE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej miec:

 

* Teleskop Sky-Watcher (Synta) SKDOB 10" PYREX

 

czy

 

*Teleskop Celestron C8-N

 

Bo moze skusze sie na wiekszy wydatek...

 

edit: I jeszcze cos takiego znalazlem: http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=343

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki chcesz kupić teleskop i do czego go chcesz wykorzystywać zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, dla swoich celow i zainteresowań. Nikt Ci nie powie bież ten i nawet nie patrz na tamten.

Chcesz go wykorzystywać do obserwacji wizualnych - tu się liczy średnica.

Chcesz się zająć astrofoto - tu potrzebny paralaktyk.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wieszać tubę 10" na paralaktyku to rozglądaj się za HEQ5 albo za EQ6. O ile EQ5 z lustrem 200mm daje sobie rade, to z 250mm bedzie miał kłopoty. To inna liga jeśli chodzi o wagę, drgania itp.

 

IMHO rozsądniej jest posadzić Dobsona 10" na platformie EQ niż go wieszać na paralaktyk.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wieszać tubę 10" na paralaktyku to rozglądaj się za HEQ5 albo za EQ6. O ile EQ5 z lustrem 200mm daje sobie rade, to z 250mm bedzie miał kłopoty. To inna liga jeśli chodzi o wagę, drgania itp.

 

IMHO rozsądniej jest posadzić Dobsona 10" na platformie EQ niż go wieszać na paralaktyk.

 

pozdrawiam

Maciek

 

 

A tu http://market.fotoclassic.pl/sklep/product...products_id=100 jest 250mm na EQ5... Chyba ze cos przeoczylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na EQ5. Ale... czy uważasz, że Monter jaja sobie z ciebie robi?

To za słaby mont do takiej rury- i tyle.

 

:Beer:

 

Jak dla mnie- powinieneś mieć na uwadze takie rozgraniczenie: DUŻY Newton- pewno na Dobsonie- do wizuala, MNIEJSZY- na paralaktyku - do foto. Nie znam nikogo, kto by focił amatorsko z tak dużą ogniskową. Są powody :P

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem czego chce... chcialbym focic, ale do tego tez jest jakis aparat potrzebny. A z drogiej strony to glownie bym tylko spoglądal przez telepa. Pozatym na paralaktyku latwiej szukac obiekty i majac naped (gdzie na dobsie o ile mi wiadomo nie mozna zalozyc) nie trzeba (jak sie np. pojdzie po mapy) znow szukac obiektu. Ale za to w dobsie te 250mm robi pewnie wrazenie... Czyli w sumie na moje potrzeby lepszy byla by 10-tka na dobsie niz 8-mka na EQ5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.