Skocz do zawartości

Brzegówka 3 listopada - Epsilon Ryb - 4 mag. - Księżyc 95%


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, jutro wyznaczę stanowiska. Teren jest w istocie znany z brzegówki gwiazdy 6 mag ze stycznia 2004.

Pas jest kilka km dalej niektóre stanowiska się pokryją. Wyznaczę 2-3 stanowiska z 230V. Jeśli ktoś ma specjalne potrzeby piszcie. Zbiórka będzie albo w Bukowcu u naszej astroznajomej Joli Różyckiej lub w UG Andrespol.

 

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ICM zapowiadał w Łodzi czyste niebo między ok. 18 a 20.30 ... zapowiadał - Księżyc ledwo przebił się przez chmury...

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Wiem - ICM jest niedokładny, ale ta jasność mnie kusi :).

Kiedy (o której godzinie będzie decyzja czy ta brzegówka jest organizowana czy nie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na prognozy pogody wydaje się, że macie spore szanse na udaną obserwację. A na dobrą sprawę pogoda w naszym kraju jest tak zmienna, że czasami wydaje się, że będzie dobrze, a przychodzą chmury, zaś czasami rozpogadza się pół godziny przed zjawiskiem i jest "żyleta".

 

I tak nie ma typowej listopadowej pogody, gdy czasami przez dwa tygodnie nie widać nawet Słońca, a bardziej wczesnozimowa, więc jeżeli ktoś ma czas i ochotę, to powinien spakować teleskop i jechać, a co będzie okaże się na miejscu.

 

Życzę powodzenia i czekam na pozytywne wyniki obserwacji :) Obawiam się tylko, że trochę może przeszkadzać duża faza Księżyca (blisko terminator), ale gwiazda jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - ICM jest niedokładny, ale ta jasność mnie kusi :).

Kiedy (o której godzinie będzie decyzja czy ta brzegówka jest organizowana czy nie)?

 

Ja w teren wyruszę ok. 19.30 wtedy podejmę decyzję. Ja w teren i tak pojadę bo to bardzo blisko dla Łodzian.

Ale zamiejscowi nich dzwonią po info od ok. 16.00

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie.

W Łodzi pogoda zmienna, pada, wieje a potem pół godziny ładnego nieba.

Ja w teren zapewne pojadę.

Zapraszam do Planetarium na 19.00

 

Paweł Maksym

W wawie padał śniej, pochmurno (grubo), także totalna klapa. Nie spodziewałem się takiej pogody. Mapy pogodowe pokazywały duże zachmurzenie, aż dziw bierze że w Łodzi jest jakaś dziura.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzegówka zrobiona na 3 stanowiskach.

Wg nas profil poszedł na południe. Ja stałem w miejscu gdzie teoretycznie winienem mieć kilkanaście kontaktów. Mam 4 + blink, kolega Górko stojący w teoretycznym miejscu na max. 4 kontakty miał 8 a kol. Zawilski stojący za granicą by rejestrować tę wielką górę miał 4 ale zarejestrował 2. W związku z przesunięciem nie zgadzał się też CA. Jak dla mnie to było 7S a nie 17... ale przy tej fazie i takiej ilości oświetlonych górek tak to wygląda. Na monitorze gwiazda była jasna ale w środku zjawiska skutecznie zlewała się z jasnymi górkami. Były i techniczne problemy spowodowane dużą wilgotnością i dużym mrozem aż -7C!

Pogoda na zjawisko była krystaliczna obecnie pełne zachmurzenie.

 

To tyle raport onroute.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.